10 gadżetów do auta, które warto mieć! (1).jpg
Porady

10 gadżetów do auta, które warto mieć!

1 września 2022 5 minut czytania

W dzisiejszych czasach, kiedy tak szybko rozwija się technologia, zwiększają się również możliwości zaopatrzenia w przydatne gadżety do samochodu.

W dzisiejszych czasach, kiedy tak szybko rozwija się technologia, zwiększają się również możliwości zaopatrzenia w przydatne gadżety do samochodu. Poprawiają komfort jazdy, jak również dodają atrakcji podczas długich tras np. jadąc w podróż służbową lub na wakacje z całą rodziną. Część z nich dla niektórych  może okazać się absolutnym must have.  Jakie ciekawe produkty  można znaleźć i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć? Oto zestawienie najciekawszych 10 gadżetów do auta, które warto mieć.

 

Spis treści

 1. Kamerka samochodowa

 2. Zestaw głośnomówiący

 3. Podstawka na kubek

 4. Uchwyt na telefon

 5. GPS

 6. Narzędzie multitool

 7. Organizer do bagażnika

 8. Lodówka turystyczna

 9. Lusterko martwego pola

 10. Odkurzacz bezprzewodowy

 

1.   Kamerka samochodowa

Każdy kierowca chce maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo jazdy i zadbać o jej komfort. Praktycznym gadżetem do auta jest niewątpliwie kamerka samochodowa. Rejestruje naszą trasę, uruchamiając się automatycznie wraz z samochodem. Oczywiście w przypadku, kiedy w gnieździe nie ma stałego zasilania przy wyłączonym zapłonie, kamerkę należy uruchamiać ręcznie.

Dzięki kamerce samochodowej w razie kolizji jesteśmy w stanie dokładniej przeanalizować przebieg wydarzeń. Urządzenie może mieć w sobie wiele przydatnych funkcji – jedną z nich niewątpliwie jest nagrywanie w pętli. Ta możliwość sprawia, że starsze nagrania są zastępowane nowymi, wskutek czego nigdy nie zabraknie miejsca na karcie pamięci.

W zależności od zakupionego modelu dodatkowymi cechami mogą być:

 •  nagrywanie poklatkowe;

 • podgląd w aplikacji w telefonie;

 • czujnik wstrząsów;

 • moduł GPS;

 • detekcja parkingowa 24/h.

 

Sprawdź także: Jak usunąć konto na Instagramie? Wyjaśniamy krok po kroku

 

2.   Zestaw głośnomówiący

Prowadząc własny biznes lub  zwyczajnie – chcąc odebrać ważny telefon, wykonujemy w trakcie jazdy niebezpieczny manewr szukania telefonu. Aby uniknąć mandatu i nie stwarzać zagrożenia na drodze, najlepszym rozwiązaniem jest zakup zestawu głośnomówiącego. Decydując się na ten gadżet do auta, nie odbieramy sobie możliwości szybkiej reakcji na sytuacje, pojawiające się na drodze.  Możemy przy użyciu jednego kliknięcia bezproblemowo i bezpiecznie odebrać połączenie.

Gadżet jest bardzo łatwy w instalacji. Wystarczy  zamontować sprzęt w dogodnym miejscu i sparować urządzenie przez bluetooth. Niektóre modele pozwalają na podłączenie więcej niż jednego telefonu, inne zaś mają dodatkowe opcje jak: możliwość odtwarzania muzyki oraz nawigacji GPS, opcję autostartu, komendy głosowe. Mają długotrwały czas pracy (nawet do kilku godzin ciągłej rozmowy). Dodatkowo wyglądają estetycznie, przez co mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny wnętrza samochodu.  

 

3.   Podstawka na kubek

Chcąc napić się gorącej kawy bądź jakiegokolwiek napoju w trakcie jazdy obowiązkowo potrzebujemy podstawki na kubek. Najczęściej mocowany na kratce nawiewu w samochodzie, występuje również jako uchwyt do zamontowania między siedzeniami. Dostępne są modele z jedną przegródką, jak i z wieloma.

 

4.   Uchwyt na telefon

Mając telefon pod ręką, czujemy się zdecydowanie bezpieczniej – w każdej chwili możemy sprawdzić powiadomienia, jak i skorzystać z mobilnej nawigacji. Aby ułatwić tę czynność i przede wszystkim zachować bezpieczeństwo, możemy zaopatrzyć się gadżet do auta, którym jest uchwyt na telefon. Można go umieścić na desce rozdzielczej bądź na przedniej szybie samochodu. Zwiększamy tym samym znacznie możliwości wglądu w smartfona podczas jazdy. Różne modele uchwytów na telefon mają prostą w obsłudze regulację oraz przycisk zwalniający blokadę zacisku – pozwala na szybkie i bezproblemowe wyciągnięcie komórki. Niektóre dodatkowo oferują magnetyczny organizer na kabel do zasilania oraz wysuwane ramię. Uchwyt świetnie nada się jako stosunkowo tani gadżet do auta na prezent.

5.   GPS

Co, gdy potrzebujemy pojechać w dalszą trasę, ale nie chcemy nadmierne korzystać ze swojego telefonu? GPS zamontowany w samochodzie to idealne rozwiązanie. Oferuje bardzo wiele przydatnych funkcji (w zależności od wyboru wariantu), które mogą znacznie poprawić orientacje w terenie. Można wśród nich wymienić:

 • komunikację głosową – umożliwia łatwą i sprawną obsługę urządzenia;

 • kompatybilność ze smartfonem – pozwala na m.in. odebranie rozmowy telefonicznej – bez wyciągania telefonu;

 • mapy offline – udostępniają trasę bez połączenia z internetem;

 • dożywotnia aktualizacja – daje pewność, że żadne zmiany na drodze nie są przeszkodą w dotarciu do celu;

 • wizualizacja trójwymiarowa – zdecydowanie ułatwia zobrazowanie terenu, w jakim się znajdujemy;

 • alerty o fotoradarach.

6.   Narzędzie multitool

Nierzadko zdarzają się sytuacje, kiedy w aucie coś przestaje działać, chcemy coś wymienić lub całkowicie wymontować. Narzędzie multitool z wszelkimi kombinacjami świetnie sprawdzą się w takich – często awaryjnych – przypadkach. Zawiera przykładowo: torksy, klucze, noże, szczypce, śrubokręty, otwieracz do butelek i puszek, a nawet latarkę zasilaną na baterie. Znaczną zaletą tego produktu jest jego bardzo niewielki rozmiar – zamiast skrzyni z narzędziami możemy schować go w schowku deski rozdzielczej albo mieć zawsze przy sobie. Świetny i tani pomysł na prezent zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 

7.   Organizer do bagażnika

Jeśli mamy kogoś bliskiego, kto jest wiecznym podróżnikiem lub zwyczajnie lubi utrzymywać porządek w aucie, organizer do bagażnika może sprawdzić się świetnie jako akcesorium do auta na prezent. Nie zajmuje wiele miejsca, gdyż obie możliwości – plastikowe i materiałowe, można bez problemu złożyć. Znaleźć można modele przyczepiane na oparcia samochodu oraz wolnostojące.

 

8.   Lodówka turystyczna

Jeśli chcemy zachować świeżość produktów oraz utrzymać ich stałą temperaturę możemy zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną. Są one zasilane poprzez zwykłe gniazdko domowe, jak i również przez zapalniczkę samochodową – idealne do wykorzystania podczas wyjazdów. Oferują funkcje chłodzenia, jak i grzania, a poszczególne modele posiadają wbudowany termometr i termostat. Dostępne są w pojemnościach od 20L do nawet 55L.

 

9.   Lusterko martwego pola

Warto przypomnieć sobie, jak instruktor w szkole kazał uważać na tzw. martwe pole – obszar, którego kierujący pojazdem nie są w stanie dostrzec, dopóki sami nie odwrócą głowy, aby określić położenie kierowcy obok. Na szczęście, dla bezpieczeństwa naszego i innych wymyślono lusterko martwego pola, które za stosunkowo niewielki koszt możemy umieścić w samym rogu zwykłego lusterka. Regulowany obrót i łatwy montaż pozwala bez problemu dostosować odpowiedni kąt i zasięg widoczności.

 

10. Odkurzacz bezprzewodowy

Dla osób podróżujących z dziećmi lub z psami i nie tylko – odkurzacz bezprzewodowy ułatwi zachować porządek w samochodzie bez szukania źródła zasilania. Atutem jest zdecydowanie jego rozmiar, dzięki któremu możemy pozostawić gadżet na stałe w samochodzie. Pozwala to bez większego wysiłku wyczyścić wnętrze pojazdu w każdym dogodnym momencie. Odkurzacze bezprzewodowe są łatwe w utrzymaniu czystości przez bezworkowy pojemnik. Bardzo często mają wymienne końcówki, które ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Ładowany również w ładowarce samochodowej przez przewód USB.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl