Najnowsze trendy wśród smartbandów i smartwatchy.jpeg
Newsy

Najnowsze trendy wśród smartbandów i smartwatchy – co jest teraz na topie?

1 lutego 2024 4 minuty czytania

Odkryj najnowsze trendy w świecie smartbandów i smartwatchy i sprawdź, co jest na topie. Przeczytaj artykuł i zanurz się w świat najnowszych trendów.

Popularność smartwatchy i smartbandów wciąż rośnie – i nic dziwnego! Twórcy tego typu urządzeń nieustannie uzupełniają je o kolejne funkcjonalności, a jeśli chodzi o design, w zasadzie nie odbiegają one od bieżących trendów modowych. Które zatem modele warto obecnie rozważyć – Samsung Galaxy Watch, Huawei band, a może smartwatch Apple? Warto poznać bliżej polecane opcje i podejść świadomie do ich wyboru. Dzięki temu można zyskać stylowy sprzęt na lata!

Spis Treści:

  1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha lub smartbanda?

  2. Samsung Galaxy Watch 6 44 mm

  3. Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm

  4. Apple Watch Series 9 GPS 45 mm

  5. Huawei Band 8

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha lub smartbanda?

„Podejdź świadomie do wyboru” – łatwo powiedzieć! Wiele osób może zastanawiać się nad tym, jakie w ogóle parametry mogą mieć tego typu urządzenia. Nie ma konkretnej listy obowiązkowych cech smartwatchy i smartbandów, ponieważ wybór zawsze należy dopasować do swoich indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Czegoś innego będzie szukała osoba bardzo aktywna, która np. biega, pływa, nurkuje lub tańszy, a na inne kwestie zwróci uwagę ktoś, dla kogo smartwatch ma pełnić funkcję codziennego wsparcia.

Sprawdź także: Jaki smartwatch do 300 zł wybrać?

Generalnie warto rozpatrzyć np. klasę szczelności danego modelu. To właśnie ona wskazuje na poziom pyło- oraz wodoszczelności. Warto, aby smartwatche, które mają być wykorzystywane podczas uprawiania sportów, miały stopień ochrony np. na poziomie IP58, IP67 lub IP68. Ten ostatni wskazuje na pełną szczelność wybranego modelu w obu wspomnianych zakresach. Ważna jest też wielkość wyświetlacza (zwłaszcza dla osób ze słabszym wzrokiem), możliwość obsługi głosowej (co w niektórych przypadkach umożliwia m.in. prowadzenie rozmów telefonicznych) oraz parametry życiowe, które mogą być przez wybrany smartwatch monitorowane (puls, tętno, poziom nawodnienia, spalone kalorie, liczba oddechów na minutę i inne).

Jak zatem prezentują się w tym kontekście jedne z najmodniejszych smartbandów i smartwatchy? Oto modele cieszące się dużą popularnością zarówno wśród recenzentów, jak i indywidualnych użytkowników.

Samsung Galaxy Watch 6 44 mm

Chcąc sparować smartwatcha ze smartfonem z systemem Android, dla wielu osób bezdyskusyjnie najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na zegarek Samsung Galaxy Watch 6 (choć należy pamiętać, że niektóre funkcje – jak np. pomiar ciśnienia – dostępne są tylko po zestawieniu go ze smartfonem pochodzącym z rodziny Galaxy). To model wyjątkowo multifunkcjonalny, wyposażony w dopracowane oprogramowanie i szybko ładujący się akumulator (pojemność baterii: 425 mAh). Będzie świetnym wyborem dla osób uprawiających sport, co też podkreślają jego opływowe kształty i minimalistyczny design. Świetnie monitoruje sen, umożliwia prowadzenie rozmów i obsługuje technologię NFC (m.in. pozwala dokonywać płatności zbliżeniowych).

Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm

Jeżeli jednak ktoś był przyzwyczajony do wcześniejszej formy flagowych dla Samsunga smartwatchy, zdecydowanie powinien wybrać „szóstkę” w wersji Classic. Czym różni się od modelu opisanego wyżej? Po pierwsze, w wersji Classic znów pojawiła się obrotowa tarcza, za którą wielu fanów Galaxy tęskniło. Po drugie, kształty opisywanego tu smartwatcha są mniej opływowe niż modelu wymienionego wcześniej. Widać to m.in. po ramce, która bardziej odstaje, co też nadaje zegarkowi – zgodnie z nazwą – klasycznej formy. Nawiązuje do niej także równie klasyczny cyferblat, a nie opcja elektroniczna. Po trzecie, zastosowano w tym przypadku inny materiał wykonania koperty – model Samsung Galaxy Watch6 Classic stworzono ze stali nierdzewnej, zaś jego poprzednika – z aluminium. Przekłada się to na lepszą wytrzymałość, choć jako że stal waży więcej, trzeba się liczyć z większą wagą samego smartwatcha. Opisywany model ma też lepszą klasę szczelności, stąd też generalnie uznaje się go za nieco trwalszy. Co jednak istotne, tego typu właściwości przekładają się na wyższą cenę.

Sprawdź także: Samsung Galaxy Watch – dlaczego warto go kupić?

Apple Watch Series 9 GPS 45 mm

Miłośnicy produktów z logiem jabłuszka będą zachwyceni! Odkąd Apple Watch Series 9 pojawił się na rynku (wrzesień 2023), zbiera bardzo pozytywne opinie. Wyposażono go m.in. w znakomity dwurdzeniowy procesor CPU oraz zaawansowany wyświetlacz. Co jednak jest prawdziwą rewolucją, udostępniono w nim możliwość sterowania gestem!

Smartwatch Apple rozpoznaje ruch dwukrotnego uderzenia palcem wskazującym o kciuk, co pozwala np. zatrzymać odtwarzanie muzyki, odebrać połączenie czy zrobić zdjęcie. Tego typu działanie jest możliwe m.in. dzięki czujnikom ruchu oraz technologii Neural Engine, która korzysta ze sztucznej inteligencji. Dużym plusem jest też fakt, że to produkt o neutralnym wpływie na środowisko – do jego tworzenia wykorzystano m.in. materiały z recyclingu.

Huawei Band 8

Jednym z najciekawszych produktów wśród smartbandów, który w tego typu zestawieniach śmiało może pełnić rolę „ambasadora”, jest model Huawei Band 8. Jego dużą zaletą jest świetnie trzymająca bateria, która bez konieczności ładowania może wytrzymać nawet dwa tygodnie. Jeśli zaś chodzi o określone aktywności, opisywany tu smartband wyposażono w ponad 100 trybów sportowych, monitoring snu oraz licznych parametrów zdrowotnych, dzięki czemu w zasadzie nie odbiega pod tym względem od większych (i teoretycznie bardziej skomplikowanych) smartwatchy. Do tego ma smukły, minimalistyczny design, kilka kolorów pasków do wyboru i jest wyjątkowo lekki. Co ciekawe, pokryto go powłoką z włókna polimerowego, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały. Można go też połączyć z różnymi smartfonami.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl