Jak będzie wyglądał iPhone SE.jpeg
Newsy

Jak będzie wyglądał iPhone SE (2024)? Zapowiedź nowego budżetowego smartfon od Apple!

25 marca 2024 4 minuty czytania

iPhone SE (2024) - nowy smartfon od Apple. Jak będzie wyglądał i jakie będzie miał funkcje? Przeczytaj i dowiedz się, czy warto czekać na premierę!

Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek nowego budżetowego smartfona – iPhone'a SE czwartej generacji (2024). Model ten zapewni znane i lubiane funkcje oraz technologie, a ponadto wprowadzi pewne nowości stylistyczne. Czego mogą spodziewać się osoby zainteresowane zakupem tego urządzenia?

Spis treści:

 1. iPhone SE 2024 – Apple stawia od lat na prostotę

 2. iPhone SE 4 2024 – czego się spodziewać?

 3. iPhone SE 2024 – kiedy będzie premiera?

 4. iPhone 2024 – jakie inne modele warto rozważyć w międzyczasie?

iPhone SE 2024 – Apple stawia od lat na prostotę

Linia SE powstała jako odpowiedź Apple na rosnące zapotrzebowanie rynku. Konsumenci pragną znakomitych telefonów, wyróżniających się przystępnymi cenami i prostotą użytkowania. Modele te zostały skierowane do użytkowników ceniących sobie klasyczne rozwiązania i wygodę oraz preferujących mniejszy rozmiar urządzenia mobilnego.

Dotychczas wypuszczono już 3 generacje telefonów iPhone SE. Charakteryzowały się one niższą ceną (względem flagowych wariantów), długotrwałym wsparciem systemu iOS i obecnością przycisku Home z Touch ID, a swoim wyglądem przypominały wydany w 2016 roku, wręcz legendarny, model iPhone 5. Wszystkie z nich stanowiły doskonałą alternatywę dla osób nielubiących smartfonów z pełnym ekranem, czyli takim od ramki do ramki.

Ma to ulec zmianie w 2024 roku. Nowy iPhone SE 2024 będzie prezentować się zgoła inaczej. Powstaje więc pytanie, czy dotychczasowi klienci zaakceptują postępujące modyfikacje w designie telefonu? Czas pokaże.

iPhone SE 4 2024 – czego się spodziewać?

Na czym będzie polegać ogromna zmiana? Według licznych doniesień (trzeba pamiętać o tym, że nadal są to jedynie spekulacje) Apple zdecydowało się na zapożyczenie obudowy bezpośrednio od iPhone'a 14. Oznacza to:

 • aluminiową ramę bez zaokrągleń;

 • szklany panel tylny;

 • imponujący 6,1-calowy ekran OLED z notchem.

Urządzenie ma być wyposażone w port USB-C i programowalny przycisk Akcji (tzw. Action Button), który zastąpi tradycyjny przełącznik wyciszania dźwięków. Można spodziewać się również pojedynczego aparatu tylnego z matrycą 48 MP. Touch ID zostanie zastąpiony przez lubianą technologię Face ID.

Czy to dobra decyzja? Możliwe, że tak. Minęło już odpowiednio wiele czasu, aby świat zdążył przyzwyczaić się do nowych rozwiązań i uznać je za branżowy standard. Na pewno jednak znajdą się konsumenci, którym te plotki się nie spodobają.

      Sprawdź także: Zalety ekosystemu Apple. Dlaczego przyciąga tak wielu fanów?

iPhone SE 2024 – cena

Jak będą przedstawiać się ceny nowych modeli iPhone'a SE 2024? Trzeba powiedzieć wprost, że nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Można jedynie zakładać, że ich koszt zostanie odpowiednio dostosowany do realiów konsumenckich.

iPhone 14 w wersji podstawowej kosztuje w 2024 roku (w sklepie Apple) około 4099 zł, a obecne warianty iPhone SE 2022 są dostępne w sprzedaży już od 2599 zł. Wykorzystanie tych dwóch informacji pomaga postawić tezę, że za najprostszy iPhone SE 2024 trzeba będzie prawdopodobnie zapłacić około 3299-3699 zł. To jednak nadal domysły.

Gdzie kupić iPhone SE 4 2024?

Nowy iPhone SE będzie do kupienia u operatorów sieci komórkowych, w tym m.in. Play. Umożliwi do łatwy dostęp do urządzenia szerokiemu gronu potencjalnie zainteresowanych kupnem.

iPhone SE 2024 – kiedy będzie premiera?

Miłośnicy produktów Apple muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie wiadomo nic konkretnego na temat premiery nowego iPhone'a SE 2024. Można jednak zakładać, że premiera odbędzie się w roku 2024 – niekoniecznie będzie to jego pierwsza połowa. Wszystko wskazuje na to, że model zostanie wypuszczony dopiero na jesień.

Oznacza to, że producenci chcą upewnić się, że telefon spodoba się użytkownikom. Dłuższy czas oczekiwania może zwiastować, że smartfon będzie pozbawiony uciążliwych usterek i nie pojawią się większe problemy w dniu premiery. Wstępnie zainteresowani kupnem nowego telefonu powinni wstrzymać się więc z podjęciem konkretnej decyzji aż do zaprezentowania konkretów przez gigantów z Cupertino.

iPhone 2024 – jakie inne modele warto rozważyć w międzyczasie?

Co zrobić w oczekiwaniu na nowy iPhone SE 2024? Warto np. sprawdzić pozostałe dostępne telefony. Kilka modeli zasługuje na uwagę ze względu na wyjątkowe cechy. Jednym z nich jest Samsung Galaxy S24 – flagowy egzemplarz koreańskiego producenta, który zapewnia użytkownikom imponującą jakość wyświetlacza, zaawansowane możliwości fotograficzne i wydajność, która sprosta nawet wymagającym zadaniom.

Inne godne polecenia urządzenia przygotowało Xiaomi. Są one dostępne w przystępnych cenach i wyróżniają się zaawansowanymi aparatami fotograficznymi. Kluczowe modele, takie jak Xiaomi 14, gwarantują płynne i intuicyjne doświadczenie. Do tego zastosowano w nich rozwiązania, których nie powstydziłoby się samo Apple.

Oprócz tego można zainteresować się telefonami od:

 • Motorola;

 • realme;

 • Huawei;

 • Oppo;

 • Nothing.

Wszystkie wspomniane marki są dostępne w sprzedaży u operatora sieci komórkowej Play już teraz! Podczas gdy świat z niecierpliwością oczekuje na nowości od Apple w 2024 roku, obecny rynek smartfonów oferuje szeroką gamę zaawansowanych urządzeń, które mogą zaspokoić różnorodne potrzeby i preferencje użytkowników.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl