Najpopularniejsze aplikacje do czytania książek i słuchania audiobooków. Sprawdź wszystkie! 3.jpg
Zestawienia/Rankingi

Najpopularniejsze aplikacje do czytania książek i słuchania audiobooków. Sprawdź wszystkie!

15 maja 2023 4 minuty czytania

Programy do czytania i słuchania książek to coraz popularniejsze aplikacje i dla wielu nieodłączny element codziennego życia.

Programy do czytania i słuchania książek to coraz popularniejsze aplikacje i dla wielu nieodłączny element codziennego życia. Zdarza się, że niektórzy zastanawiają się jak mieć e-booka na telefonie lub jak czytać książki w internecie. Ważne jest jednak wybranie formy, która najlepiej odpowiada na dane potrzeby, stąd mnogość aplikacji do czytania literatury i odtwarzania audiobooków na rynku.

Spis treści:

  1. Aplikacje do e-booków

  2. Aplikacje do audiobooków

Aplikacje do e-booków

Wiele aplikacji działających na rynku łączy w sobie opcje korzystania z e-booków i audiobooków. Wśród nich znajdują się jednak takie, które są szczególnie dobrze znane z szerokiego dostępu do form czytanych. Pozwala to więc na posiadanie programu do czytania książek na różnych urządzeniach.

Legimi

Jest to jedna z lepiej rozpoznawalnych aplikacji do e-booków. Co warto podkreślić, to fakt, że jej subskrypcja roczna jest bardziej opłacalna, bo wyniesie mniej niż comiesięczny abonament. Jednak po uiszczeniu danej kwoty możliwy jest dostęp do kilkuset tysięcy pozycji – dodatkowo można je wykupić na własność.

Aplikacja do e-booków pozwala na synchronizację danych między urządzeniami, przeglądanie statystyk czytelnictwa czy ustawienie własnego motywu. Oznacza to łatwy dostęp do rozrywki – wszystkie e-booki znajdują się na telefonie i staną się dostępne po zalogowaniu się w aplikacji.

Ponadto do korzystania z usługi nie musi być konieczne wykupywanie abonamentu – wiele bibliotek ma wolny dostęp, dzięki czemu jej użytkownicy również mogą korzystać z zasobów Legimi i wybierać książki do czytania na telefon za darmo. 

Program obsługuje format plików MOBI i EPUB, a także działa na czytnikach e-booków z Androidem

Klienci Play mogą skorzystać z oferty promocyjnej, w której mają szansę wypróbować aplikację do czytania książek za darmo przez cały miesiąc. 

Sprawdź:  Czy warto postawić na czytnik e-book? Plusy i minusy

Kindle

Kindle to aplikacja do czytania e-booków od firmy Amazon. Przedsiębiorstwo jest właścicielem największej multimedialnej księgarni na świecie, a do jej obsługi przeznaczona jest dedykowana aplikacja.

Obsługuje format MOBI oraz pozwala na synchronizację postępów czytania na zalogowanych do aplikacji urządzeniach, w tym czytniku Kindle. Poza dostępem do wręcz nieograniczonej biblioteki aplikacja daje możliwość czytana publikacji także z innych źródeł.

Aplikacje do audiobooków

Słuchanie audiobooków to możliwość poznawania kolejnych literackich historii podczas wykonywania innych czynności. Daje to możliwość pochłaniania lektury w mniej absorbujący sposób niż czytanie. Co ważne, dostęp do wielu audiobooków można sobie ułatwić np. poprzez subskrypcję jednej z aplikacji, która pozwala na ich odtwarzanie.

Audioteka

Aplikacja serwisu audioteka.pl oferuje szybki i łatwy dostęp do swojego konta po zalogowaniu, dzięki czemu uzyskuje się niemal natychmiastowy wgląd do biblioteki.

Aplikacja pozwala na słuchanie audiobooków w programie subskrypcyjnym lub wykupywanie interesujących książek. Po zalogowaniu w zakładce „Moja półka” pojawiają się pozycje, które zostały zakupione lub dodane do biblioteki i czekają na pobranie.

W aplikacji możliwa jest synchronizacja urządzeń, co oznacza, że jeśli audiobook był słuchany na telefonie, a potem chce się go odtworzyć na komputerze, rozpocznie się on w chwili zatrzymania na smartfonie.

Osoby, które nie są przekonane do materiałów subskrypcyjnych, mogą używać Audioteki za darmo. Wtedy otrzymują one możliwość dotarcia do bezpłatnych treści.

Sprawdź:  Telefony do czytania e-booków

Storytel

Jest to aplikacja, która pozwala na przyjemne słuchanie audiobooków przy użyciu smartfona. Treści są podzielone na kategorie, co ułatwia wygodne poszukiwanie pozycji książkowych, a także eksperymentowanie – gdy książka będzie już przesłuchana, można śmiało poszukać czegoś podobnego lub rzucić się w wir eksploracji wszystkich oferowanych lektur.

System subskrypcyjny umożliwia korzystanie z kilkutysięcznych zasobów dostępnych w każdej chwili. Słuchanie audiobooków to rozrywka, którą często wybiera się w trakcie np. długiej podróży. Są to warunki, w których dostępność internetu może być utrudniona. Ogromną zaletą Storytel jest więc możliwość odsłuchu programów offline – po poprzednim pobraniu wybranych odcinków.

Empik Go

Aplikacja służy do obsługi serwisu Empik, który w ramach jednej z opcji pozwala na słuchanie audiobooków. Subskrypcyjny system zapewnia dostęp do biblioteki, a także opcji związanych z usługami premium w sieci salonów handlowych. Klienci mogą również liczyć na korzystanie ze słuchowisk w trybie offline.

Poza setkami książek w różnych kategoriach, w ramach Empik Go, można skorzystać z usługi Empik Go Originals. Kategoria jest przeznaczona dla programów dostępnych wyłącznie na powyższej platformie – da się tam znaleźć słuchowiska, seriale czy podcasty.

Podział literatury na kategorie gatunkowe ułatwia przeszukiwanie biblioteki, a jeśli chce się znaleźć konkretny tytuł, najlepiej skorzystać z okienka wyszukiwania.

Decydując się na korzystanie z Empik Go, można opłacić pakiet premium, który pozwala na dostęp do audiobooków i e-booków, lub wybrać tańszą taryfę, dzięki której korzysta się z biblioteki słuchowisk.

Sprawdź:  Jak pobrać muzykę na telefon? Aplikacje do streamingu muzyki

BookBeat

Jest to jedna z nowszych platform, która dość szybko znalazła swoje miejsce na rynku. System subskrypcyjny posiada kilka opcji, dzięki czemu użytkownicy mogą dobrać taki, który będzie dostosowany do ich potrzeb.

Pierwsza opcja pozwala na miesięczne przesłuchanie do 20 godzin dowolnych programów, druga gwarantuje dostęp do odsłuchania 100 godzin audiobooków. Opcja trzecia daje nieograniczony dostęp czasowy do słuchowisk w miesiącu.

Dodatkowo w dowolnym momencie można zmienić wybrany model, co oznacza, że jeśli wybrało się za duży wariant do własnych potrzeb, od następnego miesiąca zostanie on zmniejszony – wraz ze swoją ceną. Kolejnym plusem ekonomicznym jest możliwość zakupu konta rodzinnego.

Biblioteka ma dostęp do szerokiej gamy produkcji w różnych językach, zarówno online, jak i offline.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl