Najlepsze seriale kryminalne na Prime Video – dlaczego warto wykupić abonament 1.jpeg
Zestawienia/Rankingi

Najlepsze seriale kryminalne na Prime Video – dlaczego warto wykupić abonament?

9 maja 2023 4 minuty czytania

Fani filmów i seriali zachwycają się biblioteką serwisu, który oferuje m.in. porywające produkcje kryminalne.

Prime Video to jedna z najobszerniejszych platform streamingowych dostępnych w Polsce. Fani filmów i seriali zachwycają się biblioteką serwisu, który oferuje m.in. porywające produkcje kryminalne. Pakiet można wykupić za pośrednictwem sieci Play i zdecydowanie warto, bo Amazon ma mnóstwo do zaoferowania. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Spis treści:

  1. Królestwo zwierząt (2016)

  2. Partnerki (2010)

  3. Sherlock (2010)

  4. Nocny recepcjonista (2016)

  5. Mentalista (2008)

  6. Weronika Mars (2004)

Królestwo zwierząt (2016)

Pierwsza propozycja kryminalna dostępna na platformie to Królestwo zwierząt Jonathana Lisco. Historia opowiada o młodym chłopaku Joshu, który po śmierci matki przeprowadza się do dalszej rodziny. Okazuje się, że jego krewni zarabiają na przestępstwach, a bohater musi odnaleźć się w nowej, nieznanej dotąd kalifornijskiej rzeczywistości.

Serial składa się z sześciu sezonów, a ostatni z nich ukazał się w 2022 roku. W obsadzie znaleźli się, m.in. Finn Cole, Ellen Barkin, Scott Speedman i Shawn Hatosy. To wciągająca opowieść, która imponuje nie tylko fabułą, ale i udanymi zdjęciami.

Sprawdź:  Expert poleca: filmowe klasyki, na które nigdy nie miałeś czasu!

Partnerki (2010)

Seriale Prime Video można oglądać przez mnóstwo godzin, ponieważ często składają się z wielu sezonów. Przykładem są Partnerki, czyli opowieść o detektywce i patolożce sądowej, które współpracują ze sobą przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych w Bostonie. Jane Rizzoli i Maura Isles bardzo się od siebie różnią, ale kiedy idzie o rozwikływanie morderstw, tworzą niezastąpiony duet.

Historia pokazuje siłę kobiet, a także ich przyjaźń i wsparcie nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym. Siedem sezonów powstało na podstawie książek Tess Gerritsen. W rolach głównych występują Sasha Alexander i Angie Harmon. Na ekranie towarzyszy im m.in. Bruce McGill.

Sherlock (2010)

Sherlock to jeden z kryminalnych klasyków. Produkcja Stevena Moffata i Marka Gatissa zadebiutowała w 2010 roku i składa się z czterech sezonów. Brytyjski serial powstał dla telewizji BBC, a w Polsce można oglądać go właśnie na Amazon Prime Video od Play. Głównym bohaterem tytułu jest Sherlock Holmes, który trudni się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. Jego partnerem zostaje weteran wojenny John Watson.

Mężczyźni tworzą niesamowity duet, ponieważ obaj władają potężnymi, analitycznymi umysłami. Nie umyka im żaden szczegół i są w stanie rozwiązać nawet najbardziej zawiłe sprawy w Londynie. To zupełnie nowe spojrzenie na Sherlocka stworzonego przez Artura Doyle'a, ale mimo wszystko ciągle utrzymujące jego charakter. W obsadzie znaleźli się m.in. Benedict Cumberbatch, Martin Freeman i Andrew Scott.

Sprawdź:  Amazon Prime Gaming. Czym jest i jak uzyskać do niego dostęp?

Nocny recepcjonista (2016)

Nie da się mówić o serialach kryminalnych Prime Video bez Nocnego recepcjonisty. To jednosezonowa, ale jakże wciągająca produkcja. Warto zwrócić uwagę na obsadę, w której znaleźli się: Hugh Laurie, Olivia Colman, Tom Hiddleston, Tom Hollander czy Elizabeth Debicki. Produkcja zdobyła trzy Złote Globy.

Historia bazuje na powieści Johna le Carré o tym samym tytule. Opowiada o byłym brytyjskim żołnierzu, który na zlecenie agentki wywiadu ma unieszkodliwić handlarza bronią. Za sprawą złoczyńcy kilka lat wcześniej zginęła kobieta, którą znał główny bohater. Akcja szybko nabiera tempa, więc sześć odcinków można obejrzeć nawet podczas jednego seansu.

Mentalista (2008)

Choć nowości na Prime Video nie brakuje, to warto docenić siedmiosezonowy serial, który zadebiutował w 2008 roku. Mentalista to produkcja stworzona przez Bruna Hellera. W tytułowego bohatera wcielił się Simon Baker. Mężczyzna grający medium stracił żonę i dziecko, ponieważ zabił je seryjny morderca. Na dodatek przestępca cały czas pozostaje na wolności.

Cierpiący Patrick porzuca swoje życie jako medium i zaczyna poszukiwania zabójcy swoich najbliższych. Ma niezwykłe umiejętności, które okazują się pożądane nawet przez grupę kalifornijskich detektywów. Rozwiązuje mnóstwo innych spraw, ale czy uda mu się schwytać tego, na którym najbardziej mu zależy?

Sprawdź: Expert poleca: najlepsze filmy wojenne

Weronika Mars (2004)

Co obejrzeć po wykupieniu pakietu na Prime video? Miłośnicy kryminałów z pewnością docenią opowieść o Weronice Mars – młodej dziewczynie, która do niedawna prowadziła beztroskie życie. Pewnego dnia okazało się, że jej przyjaciółka została zamordowana. Na dodatek była to siostra ukochanego głównej bohaterki. Ze względu na oskarżenia, jakie padły względem ojca zabitej, Weronika wraz ze swoim tatą zostali odtrąceni przez środowisko.

Dziewczyna zaczęła pracę jako agentka u boku swojego rodzica. Stara się, jak tylko może, aby rozwiązać zagadkę śmierci najlepszej przyjaciółki. Sama nie wie, jak wielki wpływ na jej życie będą miały ujawnione tajemnice. W roli głównej w produkcji wystąpiła Kristen Bell. Towarzyszą jej, m.in. Enrico Colantoni, Francis Capra, Tina Majorino i Jason Dohring.

Poza porywającymi serialami kryminalnymi na platformie czekają na widzów również filmy. Mnogość zarówno nowych, jak i starszych tytułów sprawia, że abonament za pośrednictwem Play jest bardzo opłacalny. W jego ramach można obejrzeć wiele dramatów, komedii, horrorów czy dokumentów. Produkcje dla siebie znajdą także najmłodsi.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl