Gry o zombie – najciekawsze propozycje od topowych twórców1.jpeg
Zestawienia/Rankingi

Gry o zombie – najciekawsze propozycje od topowych twórców

10 sierpnia 2023 4 minuty czytania

Jak poczuć adrenalinę we krwi, ale nie ryzykować własnym zdrowiem i życiem? To proste, wystarczy zagrać w gry o zombie!

Niezwykła popularność serii takich jak m.in. The Last of Us i The Walking Dead spowodowała, że wielu miłośników apokalipsy zombie chciałoby przeżyć ją samemu – oczywiście w kontrolowanych warunkach. Jak poczuć adrenalinę we krwi, ale nie ryzykować własnym zdrowiem i życiem? To proste, wystarczy zagrać w gry o zombie! Wirtualna rozgrywka pomoże wcielić się graczowi w rolę ocalałego. Które z produkcji zapewniają niezapomniane wrażenia?

Spis Treści:

 1. Gry podobne do Resident Evil – fabuły liniowe

 2. Gry podobne do Days Gone – otwarty świat

 3. Gry podobne do Left 4 Dead 2 – tryb kooperacyjny

 4. Nietypowe gry o zabijaniu zombie – potrafią zaskoczyć!

 5. Gry zombie na telefon – czy każdy smartfon pozwoli na komfortową rozgrywkę?

Gry podobne do Resident Evil – fabuły liniowe

Resident Evil to niewątpliwie kultowa już seria gier z zombie w roli głównej. Ostatni sukces remake'u czwartej części spowodował, że mnóstwo graczy zdecydowało się zapoznać ze starszymi odsłonami. Co jednak zrobić, gdy wszystkie pozostałe produkcje zostały ukończone, a ochota na zabawę w eksterminację żywych trupów nie przemija? To proste, sięgnąć po inne, pełne akcji, survival horrory!

Które z popularnych gier przypominają RE najbardziej pod względem rozgrywki? Tytuły warte sprawdzenia to przede wszystkim:

 • Outlast 1 i 2;

 • Dead Space;

 • The Callisto Protocol;

 • Silent Hill 1-4;

 • Cold Fear;

 • The Evil Within.

Ciasne korytarze, wciągająca fabuła i walka o przetrwanie – te produkcje opanowały to do perfekcji. Brakować może w nich jedynie trybu kooperacji, a był on dostępny dla graczy Resident Evil 5 i sprawiał wiele radości. Jak wiadomo, końca świata doświadcza się przyjemniej razem z bliskimi znajomymi (przynajmniej w teorii).

Gry podobne do Days Gone – otwarty świat

Days Gone należy do gier akcji zombie, które nie zrobiły dobrego wrażenia w dniu premiery. Nie do końca udana optymalizacja, liczne błędy, dziwaczny model jazdy na motocyklu – posiadacze PlayStation 4 mogli poczuć się oszukanymi. Na szczęście, po kilku latach, tytuł trafił także na PC, a twórcy pozbyli się skutecznie wszelkich bugów. Obecnie produkcje tę uznaje się za jedną z lepszych typu sandbox. 

Które gry będą odpowiednie dla fanów Days Gone? Warto wspomnieć o:

 • Dead Island;

 • State of Decay 2;

 • Dying Light 1 i 2 (elementy parkour, które spodobają się miłośnikom serii Mirror's Edge);

 • Project Zomboid;

 • Dead Rising.

Wszystkie cechują się dużymi, otwartymi światami, które można potraktować jak własną piaskownicę – to idealne miejsca do popuszczenia wodzy fantazji. Na szczególną uwagę zasługuje seria Dying Light, za której stworzenie odpowiedzialne jest polskie studio Techland. Okazuje się, że do wypuszczania międzynarodowych hitów zdolne bywa nie tylko CD Projekt Red!

Gry podobne do Left 4 Dead 2 – tryb kooperacyjny

Left 4 Dead 2, czyli czterech graczy kontra tysiące nieumarłych, bo przecież kto nie chciałby stanąć do boju ramię w ramię ze swoimi znajomymi? Tytuł ten jest dla wielu jedną z najlepszych produkcji o zombie w historii gier komputerowych. Niestety, każda pozycja potrafi się w końcu znudzić, niezależnie od tego, ile frajdy zapewnia. Czy to oznacza, że trzeba zacząć poszukiwania czegoś zupełnie innego? Niekoniecznie.

W kilka osób zagrać można w:

 • Back 4 Blood

 • 7 Days to Die;

 • Call of Duty (tryb zombie m.in. w Black Ops 3);

 • Killing Floor 2.

Wszystkie z wymienionych tytułów są niemalże bliźniacze do Left 4 Dead 2 pod względem rozgrywki. Odpieranie kolejnych hord zombiaków bywa o dziwo niezwykle relaksujące... pod warunkiem że umie się to robić sprawnie.

Sprawdź także: Internet do grania w chmurze – najważniejsze informacje

Nietypowe gry o zabijaniu zombie – potrafią zaskoczyć!

Granie nie musi oznaczać bezczynnego siedzenia przed ekranem komputera. Wiedzą o tym twórcy Zombies, Run! To jedna z ciekawszych aplikacji mobilnych, zachęcających do biegania, truchtania i szybkiego marszu. Tytuł zapewnia wrażenia podobne do Pokemon Go za sprawą rozszerzonej rzeczywistości. Gracze ubierają strój sportowy, wygodne obuwie, zakładają słuchawki, a potem... przystępują do wykonywania zadań, wcielając się w postać milczącego protagonisty – Runner 5. 

Sprawdź także: Gry mobilne – sprawdź jakie nowości trafią na smartfony

Dziesiątki misji fabularnych, zbieranie surowców potrzebnych do rozbudowy bazy i wiele kilometrów do pokonania. Wszystkiemu towarzyszy atmosfera apokalipsy spowodowanej pojawieniem się zombie – spektakularne ucieczki przed całymi hordami nieumarłych są tu na porządku dziennym.

Plant vs. Zombies to seria typu tower defense, nadająca się nawet dla najmłodszych (PEGI 7). Kto powiedział, że gry zombie muszą być ponure, krwawe i brutalne? Przede wszystkim liczy się przecież survival, czyli konieczność przetrwania! To kolejna produkcja, którą można ograć za pomocą własnego telefonu lub tableta. Stanowi ciekawe uprzyjemnienie każdej podróży oraz sposób na relaks tuż przed snem. 

Gry zombie na telefon – czy każdy smartfon pozwoli na komfortową rozgrywkę?

Podobnie jak w przypadku gier o zombie PC, szybkiemu rozwojowi technologicznemu ulegają także tytuły na urządzenia mobilne. Z tego względu warto upewnić się, że posiadany telefon spełni wymagania techniczne pobieranej gry. W sklepie Play dostępne są smartfony, które poradzą sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi tytułami, m.in. iPhone 14 Pro 1 TB, Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 1 TB i Xiaomi 13 Pro 5G.

Strzelanki, tower defense, survivale, a nawet aplikacje do biegania – okazuje się, że każdy fan zombie znajdzie coś ciekawego dla siebie!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl