Sztuczna inteligencja a Instagram – jak zostanie wykorzystana nowa funkcjonalność oparta o AI (3).jpeg
Rozrywka

Sztuczna inteligencja a Instagram – jak zostanie wykorzystana nowa funkcjonalność oparta o AI?

24 sierpnia 2023 4 minuty czytania

Według doniesień Alessandro Paluzziego znanego w środowisku informatycznym leakera platformę Instagram czeka kilka nowości – wszystkie z nich będą wykorzystywać technologię sztucznej inteligencji.

Jakie zmiany przyniosą następne miesiące?

Spis Treści:

  1. Jak Instagram wykorzystuje AI dotychczas?

  2. Sztuczna inteligencja a Instagram – kto będzie mógł skorzystać z AI?

  3. Narzędzie AI a funkcje Instagrama – które zapowiadane możliwości przedstawiają się najlepiej?

  4. Model AI Instagram – czy każdy telefon będzie w stanie obsłużyć nowości?

Jak Instagram wykorzystuje AI dotychczas?

AI dla Instagrama jest skupione obecnie na personalizowaniu treści wyświetlanej konkretnemu użytkownikowi. Służy po to, aby przedstawiać mu przede wszystkim posty, którymi mógłby być potencjalnie zainteresowany – zwiększa to jego aktywność w aplikacji.

Sztuczna inteligencja a Instagram – kto będzie mógł skorzystać z AI?

Chociaż nadal brakuje oficjalnych informacji, wszystkie nowe funkcje AI będą prawdopodobnie dostępne dla wszystkich użytkowników platformy za darmo.

Narzędzie AI a funkcje Instagrama – które zapowiadane możliwości przedstawiają się najlepiej?

Trzeba przyznać, że niektóre z zapowiadanych rozwiązań AI dla Instagrama przedstawiają się niezwykle atrakcyjnie. Większość z nich zmieni bezpowrotnie sposób, w jaki użytkownicy korzystają z platformy; technologiczny rozwój ułatwi nie tylko tworzenie postów i relacji, ale także zarządzanie całym kontem (zarówno tym osobistym, jak i biznesowym).

Message Summary

Jedną ze wzbudzających ciekawość funkcji, którą zapewni AI na Instagramie, będzie tworzenie podsumowań wiadomości znajdujących się w DM. Sztuczna inteligencja przeczyta je, przetworzy, a następnie stworzy jedną krótszą, zawierającą kluczowe informacje – będzie to przydatne zwłaszcza w przypadku kont o dużych zasięgach. Pozwoli zainteresowanym np. wyłowić spośród wielu akurat tę ofertę sponsorowaną, która wyróżni się proponowanymi korzyściami.

Pozostaje pytanie: czy Instagram zapewni odpowiednie środki bezpieczeństwa, które nie pozwolą na naruszenie prywatności użytkowników platformy? Można spekulować, że tak – dla wielu korporacji odpowiedzialnych za prowadzenie mediów społecznościowych jest to kwestią priorytetową. Szyfrowanie wiadomości za pomocą skomplikowanych algorytmów powinno udaremnić przejęcie cudzych treści (a dokładniej – zrozumienie ich) przez cyberprzestępców.

Sprawdź także: Prywatność i anonimowość. Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci?

AI brush i Restyle

Chyba każdy, kto jest aktywnym użytkownikiem social mediów, spotkał się z sytuacją z taką sytuacją, że wykonane zdjęcie prezentuje się niezwykle ciekawie, ale… ma nieatrakcyjne tło. Informatycy pracujący dla Instagrama znaleźli odpowiednie rozwiązanie – zasilaną przez AI funkcję Restyle. Pozwala ona wykasować nieestetyczne elementy. Na tym nie koniec, opcja ta umożliwi stworzenie tła nawet wtedy, gdy pierwotnie... było ucięte lub nie istniało w ogóle.

Brush zadziała podobnie – zamieni wybrany obszar grafiki innym elementem. Tworzenie estetycznych postów i relacji stanie się naprawdę przyjemnym zadaniem – nawet dla osób, które nie posiadają żadnego specjalistycznego doświadczenia w tworzeniu obrazów i rysunków.

Sprawdź także: Telefony z najlepszym aparatem do selfie – na jaki model postawić?

AI stickers

Własne, unikalne naklejki? Okazuje się, że jest to możliwe. Sztuczna inteligencja stworzy takie na życzenie użytkownika, chwilę po podaniu przez niego konkretnych wytycznych i komend przystosowanych dla AI. Funkcja zostanie z pewnością doceniona przez osoby zainteresowane procesami graficznymi i dbającymi o poprawną komunikację wizerunkową.

Wszystkie stworzone przez AI naklejki będą dostępne także dla innych użytkowników. Może to stanowić duży problem i spowodować niechęć do korzystania z nowej funkcji – właściciele kont nastawionych na generowanie zysku lubią przeznaczać czas na tworzenie treści unikalnych i z reguły wolą być ich jedynymi właścicielami.

Chatbot

Funkcji, którą spopularyzował na całym świecie Chat GPT, doczeka się także Instagram. Użytkownicy będą mogli zadawać pytania, a następnie uzyskiwać rozbudowane odpowiedzi na nie bez konieczności wychodzenia z aplikacji. Na jakie zagadnienia będzie w stanie odpowiadać bot czatowy zapewniany przez Meta? Tego jeszcze nie wiadomo. Można natomiast spodziewać się, że będę one dotyczyć sposobu funkcjonowania Instagrama. Być może chat podpowie, jakiego typu zdjęcia dodawać, aby doprowadzić do zwiększenia liczby obserwujących konto?

AI-Generated Comments

Opcja, o której wiadomo jak na razie mało, to tworzenie komentarzy pod postami innych użytkowników za pomocą AI. Tuż przy polu służącym do pisania pojawi się przycisk, który po wciśnięciu wygeneruje odpowiednią treść. Interesujące, ale czy przydatne? 

Model AI Instagram – czy każdy telefon będzie w stanie obsłużyć nowości?

Nowe SI a Instagram – czy każdy zainteresowany będzie w stanie przetestować nowe funkcje samemu? Realistyczny scenariusz zakłada, że opcje te będą zapewnione w pierwszej kolejności osobom posiadającym smartfony wyposażone w najnowsze systemy operacyjne, m.in. iPhone 14 Pro 1 TB, Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 1 TB i Xiaomi 13 Pro 5G. Dla wielu będzie oznaczać to konieczność upgrade'u.

Miłośnikom nowinek technologicznych nie pozostaje nic innego, niż czekać na oficjalne informacje, a potem premierę – oby nastała jeszcze w tym roku!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl