Star Wars Outlaws – nowa gra dla fanów Gwiezdnych Wojen. Najważniejsze informacje.jpeg
Rozrywka

Star Wars Outlaws – nowa gra dla fanów Gwiezdnych Wojen. Najważniejsze informacje

14 lipca 2023 4 minuty czytania

Wspaniałe wieści dla miłośników uniwersum Gwiezdnych Wojen – na horyzoncie pojawiła się nowa gra komputerowa, która pozwoli przeżyć swoją własną galaktyczną przygodę.

Wspaniałe wieści dla miłośników uniwersum Gwiezdnych Wojen – na horyzoncie pojawiła się nowa gra komputerowa, która pozwoli przeżyć swoją własną galaktyczną przygodę! Outlaws to tytuł, za którego produkcję odpowiedzialne są dotychczas aż trzy firmy: Ubisoft, Lucasfilm Games i Massive Entertainment, a to zwiastuje, że na graczów czekać będzie nie lada gratka. Czy wiadomo już, czego mogą się spodziewać?

Spis Treści:

 1. Star Wars Outlaws – co wiadomo o nowym tytule?

 2. Kiedy premiera Star Wars Outlaws?

 3. Star Wars Outlaws – cena i platformy docelowe

 4. Jak uprzyjemnić sobie oczekiwanie na premierę Star Wars Outlaws?

Star Wars Outlaws – co wiadomo o nowym tytule?

Czy wiadomo już coś konkretnego na temat nadchodzącej gry z serii Gwiezdne Wojny? Okazuje się, że tak. Producenci postanowili ujawnić graczom i dziennikarzom wiele informacji na temat nowego tytułu. 

Wątek fabularny Star Wars Outlaws umiejscowiono pomiędzy wydarzeniami z filmów Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje i Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi. Akcja gry będzie toczyć się zatem w okresie rozkwitu światka przestępczego. Natomiast trwający konflikt między Imperium a Sojuszem Rebeliantów spowoduje rozproszenie uwagi sił egzekwujących prawo, z czego bardzo chętnie korzystać będą okoliczni łotrzykowie. 

Graczom przyjdzie pokierować losami młodej kobiety o imieniu Kay Vess, czyli galaktycznej przestępczyni, która wraz ze swoim towarzyszem, Niksem (rasy Merqaal), zajmować się będzie działaniami... niekoniecznie legalnymi. Mowa o ryzykownych kradzieżach, ekstrakcjach cennych przedmiotów, rozbojach i wszystkim tym, co sprawia, że serce zaczyna bić szybciej. 

Outlaws będzie zaawansowaną grą akcji RPG TPP typu sandbox. Otwarty świat pozwoli graczom na przeżycie swojej własnej przygody. Na gracza czekają intensywne starcia bezpośrednie (w produkcji nie zabraknie wielu różnorodnych blasterów), walki statków kosmicznych oraz zaawansowany system stealth, który umożliwi przemykanie między wrogami, pozostając niezauważonym. Trzeba przyznać, że brzmi to nadzwyczaj ciekawie, a do gry może zachęcić nawet tych, którzy o uniwersum Gwiezdnych Wojen wiedzą mało.

Kiedy premiera Star Wars Outlaws?

Niestety, trzeba wykazać się cierpliwością, bo Ubisoft nie podzielił się jeszcze z graczami dokładną datą premiery nowej gry Outlaws. Wiadomo jednak, że odbędzie się ona najwcześniej w 2024 roku (zakładając, że w trakcie produkcji nie wystąpią żadne nieprzewidziane problemy).

Sprawdź także: Hogwarts Legacy – wymagania sprzętowe, co zawiera edycja Deluxe, data premiery. Wszystko, co musisz wiedzieć!

Nowa gra Gwiezdne Wojny – obszerny zwiastun Outlaws prezentujący gameplay

12 czerwca 2023 roku Ubisoft opublikowało 10-minutowy filmik, w którym zaprezentowano obszerną i szczegółową rozgrywkę. Nagranie rozpoczyna się ekspozycją głównych bohaterów: Kay Vess i Niksa, którzy muszą uciec z bazy Pyke Syndicate tuż po udanej kradzieży tajemniczego przedmiotu. Zadanie szybko przeobraża się w intensywną strzelaninę, a następnie dziki pościg za pomocą galaktycznych ścigaczy. Resztę warto zobaczyć samemu, bo całość naprawdę robi imponujące wrażenie.

Oficjalny pierwszy gameplay pokazuje, że w grze zawarto m.in.:

 • różne modele pojazdów;

 • interakcje dialogowe (które mają różne konsekwencje);

 • system reputacyjny;

 • możliwość wydawania prostych komend Niksowi;

 • walki i podróże kosmiczne;

 • rozbudowane miasta, w których dostępne są nowe questy.

Należy jednak pamiętać, że do premiery Star Wars Outlaws pozostało wiele czasu. Formuła rozgrywki może ulec jeszcze wielu zmianom (niekoniecznie na lepsze). Niestety, firma Ubisoft w środowisku gamingowym znana jest jako ta, która często przekłamuje swoje prezentacje (tak jak było to np. w przypadku Watch Dogs i Tom Clancy's The Division).

Star Wars Outlaws – cena i platformy docelowe

Cena, podobnie jak dokładna data premiery Gwiezdnych Wojen, nie jest jeszcze nikomu znana – będzie ona jednak wynosić najprawdopodobniej tyle, ile wynosi ona zawsze dla dotychczasowych tytułów AAA, czyli około 49,99-69,99 USD. 

Gra będzie dostępna na platformy:

 • PlayStation 5;

 • PC;

 • Xbox Series X/S.

Jak uprzyjemnić sobie oczekiwanie na premierę Star Wars Outlaws?

Jak uprzyjemnić sobie oczekiwanie na premierę Star Wars Outlaws? Na szczęście istnieją na to dwa dobre sposoby.

Modernizacja stanowiska gamingowego

Star Wars Outlaws to tytuł, który z pewnością zaskoczy wszystkich niesamowitą oprawą wizualną, dlatego lepiej przygotować swój sprzęt, aby był w stanie uruchomić produkcję w trybie maksymalnych ustawień graficznych. Zwolennicy PC powinni zakupić nowe podzespoły, a konsolowcy upewnić się, że ich telewizory wyświetlą obraz w możliwie jak najwyższej rozdzielczości. 

Zakup nowego sprzętu zawsze wiąże się z dużym kosztem. Gracze chcący uniknąć jednorazowego wydatku mogą zakupić potrzebny im sprzęt ratalnie u operatora sieci komórkowej Play. Dodatkowo w sklepie internetowym dostępne są konsole (Xbox Series X/S i Sony PlayStation 5) oraz wszystkie inne niezbędne akcesoria.

Seriale i gry

Miłośnicy Gwiezdnych Wojen mogą w międzyczasie:

 • obejrzeć ponownie oryginalną trylogię;

 • urządzić maraton The Mandalorian;

 • zagrać w Star Wars Jedi: Survivor;

 • przyzwyczaić się do struktury otwartych światów stworzonych już dotychczas przez Ubisoft w innych grach (np. seria Far Cry i Assassin's Creed).

Sprawdź także: Filmy i seriale na Disney+ - zobacz jakie nowości czekają nas w 2023

Warto także być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół gry, bo w następnych miesiącach z pewnością ukaże się więcej materiałów promocyjnych dotyczących Star Wars Outlaw.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl