Hogwarts Legacy – wymagania sprzętowe, co zawiera edycja Deluxe, data premiery..jpeg
Rozrywka

Hogwarts Legacy – wymagania sprzętowe, co zawiera edycja Deluxe, data premiery. Wszystko, co musisz wiedzieć!

8 lutego 2023 4 minuty czytania

Wśród zapowiedzi tegorocznych premier na rynku gier nie brakuje ciekawych tytułów. Niemniej król może być tylko jeden, a to właśnie Hogwarts Legacy bije rekordy zainteresowania graczy. Sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić, żeby zostać czarodziejem.

Spis treści:
Magiczny świat Harrego Pottera w zasięgu Twojej ręki
Hogwarts Legacy – wymagania sprzętowe
Czy Dziedzictwo Hogwartu będzie na PS4?
Co zawiera Hogwarts Legacy: Edycja Deluxe?


Magiczny świat Harrego Pottera w zasięgu Twojej ręki


Gra, która miała swoją premierę 10 lutego, na długo przed pojawieniem się w sprzedaży, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić. Świat z książek J.K. Rowling dla milionów ludzi był jednym z pierwszych spotkań z fantastyką, w której nietrudno się zakochać. Nawet mimo upływu lat skojarzenia z Harrym Potterem wzbudzają pozytywne emocje oraz przede wszystkim sentyment. Czytelnicy w młodości chcieli zamienić swoją nudną szkołę na Hogwart – przytulny zamek z ruchomymi schodami, latającymi duchami oraz żyjącymi obrazami.

Książki o Harrym Potterze wychowały całe pokolenia dzisiejszych graczy. Po grę, w której wcielamy się w ucznia szkoły magii i czarodziejstwa, sięgają zarówno młodsi, jak i dorośli gracze ze sporym sentymentem do magicznego uniwersum. Hogwarts Legacy: Edycja Deluxe już zbiera pozytywne recenzje, jednak żeby spróbować swoich sił w Hogwarcie, najpierw trzeba zweryfikować możliwości swojego sprzętu. Co oprócz 85 GB na dysku potrzebujemy, żeby zagrać w Dziedzictwo Hogwartu?


Hogwarts Legacy – wymagania sprzętowe


Fani Harrego Pottera i całego czarodziejskiego uniwersum mogą, za sprawą zjawiskowej pod względem graficznym rozgrywki, poczuć pełną immersję, wcielając się w jednego z uczniów Hogwartu. Zanim jednak Tiara Przydziału wybierze dla nas jeden z czterech domów, na chwilę musimy wrócić do realnego świata Mugoli i sprawdzić wymagania sprzętowe gry. Jeśli chcemy zagrać w Hogwarts Legacy na PC, minimalne wymagania sprzętowe prezentują się następująco:

 • system operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bitowej;
 • procesor: Intel Core i5-6600 (3.3 GHz) lub AMD Ryzen 5 1400 (3.2 GHz);
 • pamięć RAM: 16 GB;
 • karta graficzna:    NVIDIA GeForce GTX 960 4GB lub AMD Radeon RX 470 4GB;
 • wersja DX: DX 12;
 • miejsce na dysku: 85 GB HDD (preferowane SSD).

Taki zestaw parametrów komputera umożliwi granie na ustawieniach niskiej jakości 720p/30 fps. Natomiast, aby sprostać zalecanym, wysokim wymaganiom, należy wyposażyć się w:
system operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bitowej;

 • procesor: Intel i7-8700 (3.2 GHz) lub AMD Ryzen 5 3600 (3.6 GHz);
 • pamięć RAM: 16 GB;
 • karta graficzna:    NVIDIA GeForce 1080 Ti lub AMD Radeon RX 5700 XT, lub INTEL Arc A770;
 • wersja DX: DX 12;
 • miejsce na dysku: 85 GB SSD.

Sprzęt o takich parametrach umożliwi płynną rozgrywkę w jakości 1080p/60 fps. Z kolei, jeśli chcemy poczuć magię, grając na dużym ekranie w jakości ultra 4K, niezbędny będzie następujący zestaw:
system operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bitowej;

 • procesor: Intel Core i7-10700K (3.80 GHz) lub AMD Ryzen 7 5800X (3.80 GHz);
 • pamięć RAM: 32 GB;
 • karta graficzna:    NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti lub AMD Radeon RX 7900 XT;
 • wersja DX: DX 12;
 • miejsce na dysku: 85 GB SSD.


Sprawdź także: Internet do grania w chmurze – najważniejsze informacje


Czy Dziedzictwo Hogwartu będzie na PS4?


Na ten moment dystrybutor Hogwarts Legacy zaliczył już małą wpadkę, ponieważ pierwotnie 10 lutego miał być dniem premiery gry na wszystkie konsole. Dziś wiemy już, że posiadacze starszych wersji PlayStation oraz Xboxów będą musieli trochę poczekać. Dla nich. Dziedzictwo Hogwartu ukaże się 4 kwietnia.

Największą cierpliwością będą musieli wykazać się użytkownicy Nintendo Switch. W ich przypadku Hogwarts Legacy ukaże się dopiero 25 lipca 2023 roku. To ponad pół roku później niż pierwsi użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup edycji cyfrowej Deluxe.


Co zawiera Hogwarts Legacy: Edycja Deluxe?


Najbogatsza wersja, która w wariancie na konsole kosztuje 359 zł, posiada szereg dodatków zarówno funkcjonalnych, jak i w postaci przedmiotów w rozgrywce. Na pakiet Deluxe składają się zatem:
pełna wersja gry;

 • aktualizacja międzygeneracyjna;
 • wierzchowiec Thestral;
 • zestaw odzieży w grze z serii Dark Arts;
 • arenę do pojedynków z serii Dark Arts;
 • kapelusz z serii Dark Arts.

Gracze, którzy zdecydowali się na zakup jeszcze przed premierą, otrzymali ponadto szybszy dostęp oraz własnego Hipogryfa.

Jeśli zastanawiacie się, ile będzie kosztować Hogwarts Legacy, w najbliższym czasie, raczej nie należy liczyć na promocje. Prawdopodobnie jeszcze przez kilka miesięcy gra będzie plasowała się w czołówce sprzedaży. Dzięki rosnącej liczbie materiałów wideo typu gameplay oraz recenzji Dziedzictwa Hogwartu, zainteresowanie z pewnością utrzyma się przez dłuższy czas na bardzo wysokim poziomie.

Część graczy wstrzymuje się z zakupem, licząc na polski dubbing gry. Zatem czy Dziedzictwo Hogwartu będzie po polsku? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy na długo przed oficjalną premierą. Niestety gracze w Polsce mogą liczyć wyłącznie na napisy, natomiast domyślnie funkcjonuje angielskojęzyczna wersja gry. Z pewnością jest to aspekt, którego można żałować, ponieważ polscy aktorzy nieraz udowodnili, że ich dubbing stanowi wartość dodaną do wielu gier.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl