ps5.jpeg
Rozrywka

Premiery gier maj 2021! W co zagramy na Xbox serii S/X i PlayStation 5?

19 lipca 2021 5 minut czytania

Jakie są najlepsze gry na konsolę PlayStation 5 i na Xbox S/X? Zobacz, w co warto zagrać w maju 2021 roku. Lista tytułów jest dość zróżnicowana i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Sprawdźcie najlepsze gry w tym miesiącu.

W maju lista premier gier na konsolę PS5 czy na Xbox S/X jest dość obszerna. Wybraliśmy te tytuły, które cieszą się największą popularnością. Dobrą wiadomością dla fanów gier na PS5 jest to, że kilka tytułów z naszego zestawienia było dostępnych jedynie na Xbox S/X, a w maju 2021 roku pojawiły się w końce edycje na konsole firmy Sony.

Hood: Outlaws & Legends (PS5 Xbox S/X)

Jeżeli lubicie sieciowe gry akcji TPP, Hood: Outlaws & Legends może wam przypaść do gustu. Gra jest dostępna na konsolę nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox S/X. Do wyboru mamy możliwość wcielania się w średniowiecznych bandytów, którzy chcą się po prostu wzbogacić. Innymi słowy, to taki trochę Robin Hood, ponieważ uzyskane bogactwa możemy oddawać ciemiężonej przez skorumpowany rząd ludności. Ale to dopiero początek przygody…

Resident Evil Village (PS5 Xbox S/X)

Premiery gier to także kontynuacje hitów sprzed lat, które doczekały się co najmniej kilku filmów pełnometrażowych na dużym ekranie. Resident Evil Village albo po prostu Resident Evil 8 to kontynuacja losów Ethana i jego żony z wcześniejszej części (RE 7: Biohazard). Akcja tej przygodowej gry akcji FPP dzieje się Rumunii, trzy lata później. Mia zostaje zamordowana, a córeczka głównego bohatera uprowadzona. Ethan budzi się na śniegu i wyrusza na poszukiwania. Trop wiedzie do pewnej wioski…

Call of the Sea (PS5 Xbox S/X)

Call of Sea wcielamy się w kobietę o imieniu Norah, która stara się odszukać swojego zaginionego męża. Trop wiedzie do miejsca ekspedycji, gdzie ten ostatni raz był widziany. Poza odkrywaniem kawałek po kawałku, co wydarzyło się podczas wyprawy jej męża, zaczynamy zgłębiać większą tajemnicę. Do tego odkryjemy także dawną cywilizację, będziemy musieli rozwiązać szereg przygotowanych dla nas zagadek i oczywiście ujść z życiem. Akcja tej pierwszoosobowej przygodówki dzieje się w latach 30. XX wieku.

Warto dodać, że gra debiutuje w maju 2021 roku na konsoli PS5. Tymczasem posiadacze Xboxa S/X mogli grać w nią już od grudnia 2020 roku.

Assassin's Creed: Valhalla – Gniew druidów (PS5 Xbox S/X)

Cóż, film Assassin’s Creed z 2016 roku, czyli pierwsza pełnometrażowa ekranizacja kinowa na podstawie gry Assassin’s Creed, nie został tak ciepło przyjęty przez graczy, jak oczekiwano. Na szczęście twórcy kultowego tytułu, m.in. na PS5 czy Xbox S/X, wciąż mają swoje pomysły, które realizują w najnowszym dodatku do gry Assassin’s Creed: Valhalla – Gniew druidów. Główny bohater Eivor trafia do irlandzkich lasów, by tam zbadać tajemniczy kult druidów. Jednak by kontynuować swoją misję, najpierw będziemy musieli zdobyć przychylność lokalnych władców w celu dołączenia do ich wojennej kampanii.

Mass Effect: Edycja legendarna (PS5 Xbox S/X)

Mass Effect: Edycja legendarna to ciekawy zestaw trylogii RPG, w której główny bohater – komandor Shepard – będzie musiał stoczyć międzygwiezdną batalię, od której będą zależeć losy świata, jaki znamy. Ludzkość w XXII wieku jest bardzo zaawansowana technicznie, a latanie w Kosmos pozwoliło osiedlić się w Cytadeli – Stacji Kosmicznej – ważnego centrum dla wszystkich mieszkańców znanej nam Drogi Mlecznej. Niestety, pokój ponownie zostanie zagrożony, a Shepard będzie musiał zlikwidować zagrożenie w postaci zdrajcy – Sarena. Jednak spisek sięga wyżej, a głównym wrogiem nieustraszonego komandora będą Żniwiarze – antyczna rasa maszyn zagrażająca naszej galaktyce.

Subnautica: Below Zero (PS5 Xbox S/X)

Ciekawie zapowiada się także dodatek do gry Subnautica. Jeśli polubiliście takie gry survivalowe, to Subnautica: Below Zero daje nam nieco więcej emocji. Eksplorując planetę 4546B, musimy wciąż walczyć o przetrwanie, a nie jest to wcale łatwe zadanie. Planeta jest w całości pokryta oceanami, więc trzeba będzie nie lada się nagłowić, by wyjść cało z opresji. W misjach będziemy badać podwodne miejsca, a także te znajdujące się na powierzchni planety. Znalezione surowce pomogą głównemu bohaterowi na stworzenie przydatnych broni, a także skonstruowanie skutera śnieżnego, który będzie potrzebny do eksploracji pokrytych lodem miejsc.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (tylko na PS5)

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, która jest dostępna na PlayStation 5, z pewnością nie pozwoli nam się nudzić. Czternasta odsłona uwielbianej na całym świecie serii RPG - ale w formie MMO - może być jedną z najlepszych premier gier wieloosobowych w 2021 roku. Tym razem będziemy musieli pomóc kontynentowi Eorzea ze świata Hydaelyn. Wciąż narastają nowe konflikty, do tego pojawia się zagrożenie ze strony imperium Garlean. Na szczęście bohaterowie tej gry mogą wykorzystać moc, którą władają, by pokonać pojawiające się potwory i rozprawić się z kolejnymi zadaniami.

Saints Row: The Third Remastered (PS5 Xbox S/X)

Saints Row 3 Remastered to długo wyczekiwana przez fanów, odświeżona wersja kultowego już tytułu. Akcja dzieje się po tym, jak Steelport został przejęty przez Świętych z Trzeciej Ulicy. Jednak wszechwiedzący Syndykat ma na uwadze wcześniejsze dokonania gangu. Tym razem ponownie będziemy musieli walczyć o przejęcie miasta poprzez wykonywanie kolejnych niebezpiecznych misji. Chcąc osiągnąć sukces, będziemy potrzebowali broni, nowych pojazdów czy przebrania. W grę można grać w trybie jednoosobowym albo w opcji dwuosobowej.

DYING: 1983 (PS5 Xbox S/X)

DYING: 1983 to kolejny tytuł, który doczekał się premiery na PlayStation 5. Jeśli lubicie escape roomy, to ta gra z pewnością sprawdzi, jak dobrzy jesteście w zagadki i zadania pozwalające na wyjście cało z niebezpiecznych pułapek. W zasadzie gra polega na tym, by przetrwać i jak najszybciej znaleźć wyjście z danej pułapki albo lokacji. Łamigłówki są coraz trudniejsze, ale to nie koniec problemów naszego bohatera, który odkrywa pewien sekret…

Manifold Garden (PS5 Xbox S/X)

Manifold Garden w końcu doczekała się premiery na PlayStation 5 – na Xbox S/X gra jest już dostępna od 2020 roku. Poznajcie abstrakcyjny świat, gdzie nie sprawdzają się znane nam ze szkoły prawa fizyki. Bohater musi eksplorować dziwne otoczenie i rozwiązywać kolejne logiczne zagadki. Miłośnicy niestandardowego myślenia z pewnością pokochają ten tytuł, zwłaszcza że gra prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl