Play Expert poleca najlepsze filmy animowane na HBO GO.jpeg
Rozrywka

Play Expert poleca: najlepsze filmy animowane na HBO GO

27 stycznia 2022 4 minuty czytania

Sprawdź najciekawsze animacje dostępne w serwisie HBO GO i spędź przyjemnie czas w rodzinnym gronie.

Najlepsze filmy animowane przyciągają przed telewizory nie tylko najmłodszych widzów. Sprawdź najciekawsze animacje dostępne w serwisie HBO GO i spędź przyjemnie czas w rodzinnym gronie.

Spis treści:

Zabawna i zarazem wzruszająca historia, znakomita grafika oraz nieocenione role polskich aktorów dubbingowych – to przepis na najlepszy film animowany. W HBO GO znajdziesz produkcje, które przyciągnęły do kin miliony widzów i na dobre stały się elementem popkultury.

Oscarowe produkcje w HBO GO

Filmy animowane to nie tylko propozycja kinowa dla najmłodszych widzów. Najlepsze animacje zostały docenione na najbardziej prestiżowych galach przemysłu kinematograficznego. W bibliotece HBO GO, do której możesz uzyskać dostęp w ramach usługi Play NOW, znajdziesz filmy nagrodzone najważniejszymi statuetkami w branży – czyli Oscarami.

Nagrodę tę otrzymał m.in. film „Wall-e” z 2008 roku, opowiadający o niezwykłym uczuciu, jakim mogą darzyć się roboty. Dzieło Andrew Stantona zdobyło łącznie 27 filmowych nagród, a „Wall-e” stał się jednym z kultowych obrazów. Chociaż to film dla całej rodziny, przebija z niego spora doza artyzmu. Wystarczy wspomnieć, że przez pierwsze pół godziny nie pada żadne słowo, a wszelka ekspresja animowanych bohaterów przejawia się wyłącznie w ich ruchach i prostych odgłosach.

Innym oscarowym dziełem, które można oglądać na HBO GO, jest „Coco”. To z kolei najlepszy film animowany 2017 roku, który porusza bardzo ważną tematykę śmierci. Dla każdego dziecka zrozumienie tego aspektu życia jest niezwykle trudne, a czasami nawet bolesne. Tymczasem Pixar wykorzystał do opowiedzenia wzruszającej historii wyjątkowo kolorową kulturę Meksyku, dzięki czemu film jest bardzo wartościowy zarówno treściowo, jak i wizualnie. Do tego nie można zapomnieć o fantastycznej muzyce, która jest nieodłącznym elementem fabuły.

Aż dwa Oscary zdobył film animowany „Odlot” z 2009 roku. Wzruszająca, ale przeplatana wieloma zabawnymi momentami historia 70-letniego Carla i młodego Russella to niezwykła opowieść o przyjaźni, tęsknocie i poszukiwaniu sensu życia. Chociaż skierowany jest do młodych widzów, „Odlot” to fabuła, z której wiele przemyśleń mogą wyciągnąć również dorośli widzowie i to właśnie im najczęściej napływają łzy wzruszenia już w pierwszych scenach dzieła Pete’a Doctera i Boba Petersona.

Kultowe serie

Z animacjami dostępnymi w HBO GO bez trudu można zaplanować ciekawy filmowy maraton. W serwisie znajdziesz nie tylko znakomite kontynuacje, ale również całe serie animowanych filmów. Najmłodszym widzom proponujemy pełne akcji filmy z uniwersum LEGO, czyli „LEGO Batman: Film” czy też „LEGO. Przygoda”. Znajdziesz tu dobrze znanych z popkultury bohaterów, którzy przyciągną przed ekran również dorosłych.

Większość maluchów kojarzy również Zygzaka McQueena, czyli głównego bohatera serii filmów „Auta”. Na HBO GO dostępne są trzy filmy o przygodach szybkich samochodów.

Co więcej, wymieniając najlepsze animowane produkcje, nie można zapomnieć o serii „Shrek”. Przygody zielonego ogra w towarzystwie gadatliwego osła i pięknej księżniczki Fiony zna prawie każdy. Wraz z HBO GO można urządzić sobie pokaz przygód tych fantastycznych bohaterów. Ponadto na dłuższe oglądanie znakomicie nadają się takie filmy animowane, jak:

  • „Iniemamocni” oraz „Iniemamocni 2”,

  • „Potwory i spółka” oraz „Uniwersytet Potworny”,

  • „Gdzie jest Nemo” oraz „Gdzie jest Dory”,

  • „Ralph Demolka” oraz „Ralph Demolka w Internecie”,

  • „Kraina lodu” oraz „Kraina lodu II”.

Najlepsze filmy animowane dla najmłodszych

Wśród filmów animowanych dla dzieci funkcjonuje podział na kategorie wiekowe. Wybór dla starszych dzieci jest niezwykle duży, ale jakie filmy będą odpowiednie dla najmłodszych widzów? Do tego grona z pewnością można zaliczyć filmową wersję przygód baranka Shauna, czyli „Baranek Shaun: Lamy na farmie”. W 2016 roku w kinowej odsłonie wrócili także kultowi „Sąsiedzi”. Czeska produkcja w odświeżonej wersji może być znakomitym sposobem do połączenia bohaterów z dzieciństwa tak rodziców, jak i ich pociech. Podobnych wrażeń może dostarczyć film „SpongeBob Kanciastoporty”, który wiedzie spokojne życie w położonym na dnie oceanu miasteczku Bikini Dolne.

Fantastyczne bohaterki Disneya

W HBO GO znajdziemy również bogatą kolekcję filmów z ulubionymi bohaterkami Disneya. Ze swojej wieży w filmie „Zaplątani” ucieka księżniczka Roszpunka, której włosy mają magiczną moc. Akcja toczy się wartkim tempem, a w międzyczasie nie brakuje słynnych piosenek. Z kolei w średniowiecznej Szkocji spotkamy Meridę, bohaterkę filmu „Merida Waleczna”. Obraz otrzymał Oscara w kategorii „najlepszy film animowany”. Wyróżniono go także Złotym Globem, dwiema nagrodami Annie i statuetką BAFTY. Za reżyserię „Meridy Walecznej” odpowiedzialny był duet debiutujących w pełnym metrażu filmowców – Mark Andrews oraz Brenda Chapman.

Jak widać, wybór filmów animowanych w HBO GO robi wrażenie. Znajdziemy tam najlepsze produkcje, które znalazły uznanie w oczach widzów w każdym wieku. Skorzystaj z dostępu do serwisu w Play NOW i ciesz się najlepszym kinem familijnym. A kiedy dzieci pójdą już spać, proponujemy włączyć jakiś tytuł z dreszczykiem. W tym wyborze pomoże wam poradnik „Najlepsze filmy o Zombie – 10 polecanych produkcji”.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl