Największe premiery gamingowe 2024.jpeg
Rozrywka

Największe premiery gamingowe 2024 – jaką grę warto kupić?

27 lutego 2024 4 minuty czytania

Nie przegap najnowszych hitów! Odkryj największe premiery gier gamingowych w 2024 roku i dowiedz się, która produkcja zasługuje na Twoją uwagę!

Gamerzy i gamerki na pewno nie będą się nudzić w tym roku! Na 2024 zaplanowano bowiem liczne premiery – zarówno propozycje na PC, jak i konsole – PlayStation oraz Xboxa. Pojawi się wiele nowości, kontynuacji lub dodatków do gier, które w poprzednich latach zyskały ogromną popularność. Na jakie tytuły szczególnie warto czekać? Oto zestawienie 5 premierowych gier, które w 2024 r. rozgrzeją świat gamingu do czerwoności!

Spis treści:

  1. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

  2. Senua's Saga: Hellblade II

  3. Little Nightmares 3

  4. Manor Lords

  5. Metro Awakening

  6. Premiery gier 2024 

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

O tej wyjątkowej premierze mówi się już od bardzo długiego czasu, a dokładniej… od 20 lat! Mniej więcej tyle minęło od wypuszczenia w świat pierwszej części, która została oddana w ręce gamerów w 2004 r. i bardzo szybko zyskała miano kultowej. Problemy z deweloperem sprawiły, że kolejna mogła się jednak w ogóle nie ukazać, ale – na szczęście! – jest już potwierdzenie jej wydania (obecnie pod swoimi skrzydłami ma ją studio The Chinese Room). 

Akcja niezmiennie rozgrywa się w mrocznym Seattle, a gracz może oglądać świat z perspektywy pierwszej osoby (tak, jest to gra FPP). Wampiry, prawo Maskarady i nowości, które wprowadzi The Chinese Room – jesienią będzie można w końcu zanurzyć się w ten wyjątkowy świat!

Premiera: brak dokładnej daty (jesień) 

Sprawdź także: Internet do grania w chmurze – najważniejsze informacje

Senua's Saga: Hellblade II

Oto kolejny długo wyczekiwany powrót, ponieważ wojowniczka Senua kazała na siebie czekać niemal 7 lat. Pierwsza część dzieła wydanego przez studio Ninja Theory (Hellblade: Senua’s Sacrifice) była absolutnym hitem. Poza samą fabułą, czyli walką Celtki z nordyckimi, demonicznymi siłami, zachwyciła przede wszystkim realnością odczuć, jakie wywoływała w gamerach. Co ciekawe, w drugiej części podobno ma być jeszcze lepiej! 

Omamy, które pojawiają się w głowie Senui, nagrywane były bowiem w oparciu o technologię dźwięku binuarnego. Dzięki temu można niemalże przenieść się na Islandię, by wspólnie z bohaterką walczyć z ciemnością i tyranią, które jednak kryją się nie tylko poza, lecz także wewnątrz niej samej. 

Premiera: 21.05.2024 

Little Nightmares 3

Oczekiwania rozbudza także trzecia część cyklu platformówek, które przed laty zyskały dużą popularność, czyli „Little Nightmares 3”. Całość osadzona jest w klimacie horroru, a wypełniają ją m.in. elementy przygodowe. Główni bohaterowie to Low i Alone, którzy chcą wydostać się z krainy o nazwie Znikąd. Pragnąc im pomóc, gracze muszą rozwiązywać liczne zagadki oraz starać się unikać starć z wrogami (elementy skradanek). Dużym plusem jest to, że w „Little Nightmares 3” można grać zarówno w trybie kooperacyjnym z drugą osobą, jak i samodzielnie – w tej ostatniej wersji za kierowanie jedną z postaci odpowiada AI. Gra ma być dostosowana do PC, jak również wielu różnych konsol: PS4, PS5, Switch, XOne oraz XSX.

Premiera: brak dokładnej daty

Manor Lords

Na szczęście polscy twórcy gier także nie dadzą o sobie zapomnieć. W świecie gameingu z ciekawością wyczekuje się bowiem „Manor Lords”, czyli gry RTS (real time strategy), której akcja osadzona jest w średniowiecznej, feudalnej Europie. Budowanie wsi i miast, zapewnienie im odpowiedniego dostępu do szlaków handlowych, społeczne rozterki, różnego rodzaju epidemie, fale głodu, bitwy taktyczne – a wszystko to w bardzo ciekawej i niezwykle szczegółowej oprawie graficznej 3D. Co ważne, jest to gra przeznaczona dla jednej osoby, a za jej produkcją stoi studio Slavic Magic. 

Premiera: 26.04.2024 

Metro Awakening

Powracamy też do strzelanek w formie FPP – w postapokaliptycznym świecie Serdar próbuje odnaleźć żonę i dotrzeć do leków, które mają uratować jej życie. Dlaczego twórcy zrobili tego typu spin-off, powracając tym samym do wcześniejszych FPS-ów studia 4A Games? Otóż postanowiono wykorzystać możliwości, jakie przed kilkoma czy kilkunastoma laty nie były jeszcze dostępne na szeroką skalę – mowa o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości, do których przystosowano właśnie „Metro Awakeing”. Tym razem tytuł opracowało studio Vertigo Games, a sama gra dostępna będzie na PC i PS5.

Premiera: brak dokładnej daty

Premiery gier 2024 

Co prawda wymienione wyżej tytuły to tylko niewielki procent premier, na które w 2024 r. oczekuje świat gameingu, lecz bez wątpienia pokazują, na jak ciekawe i zróżnicowane gry możemy liczyć. Wśród innych, na które również warto zwrócić baczną uwagę, można wymienić m.in. także: „Rise of the Ronin” (premiera 22.03), „S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl” (premiera 05.09), „Frostpunk 2” (grę polskiego studia 11 bit studios), „Robin Hood: Sherwood Builders” (także polskie dzieło – studio MeanAstronauts) czy chociażby remake absolutnie kultowego „Gothica” – „Gothic Remake” (dokładna data jeszcze nieznana). 

Warto zatem już szykować sprzęt – zarówno PC, konsole, jak i wszelki inne dodatki, w tym m.in. wygodny fotel gameingowy, ekran o wysokiej rozdzielczości oraz jakościowe słuchawki. Dzięki temu będzie można w pełni wykorzystać potencjał opisanych gier i w pełni zanurzyć się w ich wyjątkowe światy.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl