Filmy, programy, seriale dla dzieci.jpeg
Rozrywka

Filmy, programy, seriale dla dzieci – co warto włączyć dziecku na Netflix?

22 lutego 2024 4 minuty czytania

Jakie są najlepsze treści dla dzieci na Netflix? Przeczytaj artykuł o dowiedz się, co zainteresuje Twoje dziecko i zapewni mu godziny dobrej zabawy!

Do wybierania programów TV dla dzieci warto podchodzić bardzo świadomie. Chłoną one bowiem otaczające je świat jak gąbka, w tym także wątki prezentowane na ekranie. Na jakie zatem audycje, filmy czy seriale dla dzieci postawić, by mieć pewność, że wyciągną z tego wartościowe treści? Jak umilić im czas i jednocześnie zaprezentować ciekawe, rozwijające tematy? Oto nasze podpowiedzi – poznaj 7 programów dla dzieci, które warto pokazać swoim pociechom na Netfliksie!

Spis treści:

  1. Spytaj Mądroboty

  2. Dzieciaki móżdżaki

  3. Orion i ciemność

  4. Seria niefortunnych zdarzeń

  5. W głowie kota

  6. Psi patrol

  7. Kicia kocia

Oferta dla dzieci na Netflix

Netflix ma w swojej ofercie wiele ciekawych tytułów, które z pewnością spodobają się dzieciom, a często także dorosłym. Łatwy dostęp do zebranych w jednym miejscu produkcji ułatwia znalezienie ciekawych opcji. Jest ich jednak na tyle dużo, że dokonanie wyboru może okazać się trudne. Jakie filmy, programy lub seriale warto obejrzeć? 

Spytaj Mądroboty

Dlaczego uszy słyszą? Czym jest prąd? W jaki sposób się przeziębiamy? Dlaczego nie można jeść deseru na każde danie? To tylko część pytań, na które dzieciaki mogą poznać odpowiedzi wspólnie z Mądrobotami. W każdym, trwającym niespełna 30 minut odcinku, wyjaśniana jest jedna kwestia. Niezawodna ekipa pięciu Mądrobotów przeprowadza swoich widzów przez cały proces poszukiwania odpowiedzi, robiąc to w sposób niezwykle ciepły i zabawny. Wszystko oczywiście w kolorowej otoczce i z akompaniamentem wpadających w ucho piosenek. W kategorii programów TV dla dzieci, które mają nie tylko bawić, lecz także uczyć, jest to absolutna czołówka!

Dzieciaki móżdżaki

Na podium najlepszych edukacyjnych programów telewizyjnych dla najmłodszych, bez wątpienia znajdują się także „Dzieciaki móżdżaki”. Te są jednak raczej propozycją dla uczniów niż przedszkolaków, dla których bardziej przystępne będą opisane wcześniej „Mądroboty”. Świadczą o tym chociażby poruszane przez móżdżaków tematy: „To my kontrolujemy emocje, czy one nas? Dlaczego nie wyglądamy jak ludzie z mediów społecznościowych? Czy ma sens zasada: Jeśli nie leżało na ziemi 5 sekund, można to zjeść?” – odpowiedzi na te i wiele innych pytań zapewne chętnie poznają nawet dorośli!

Orion i ciemność

Lęk to trudna emocja, z którą mierzymy się od najmłodszych lat – a już na pewno walczy z nią główny bohater tej bardzo ciekawej animacji dla dzieci, Orion. Chłopiec boi się wielu rzeczy, lecz wśród nich zdecydowany prym wiedzie ciemność. To zresztą dość często spotykana obawa u kilkulatków. Chcąc więc pomóc maluchom radzić sobie z tego typu lękami, pomocne może okazać się poznanie przygód Oriona i jego wielkiego przyjaciela o imieniu Ciemność. Dużo przygód, wartka akcja, a jednocześnie ważny przekaz o świecie emocji – dla dzieci 7+ bez wątpienia będzie to wartościowa rozrywka (a rodzice też nie będą się nudzić).

Seria niefortunnych zdarzeń

Jeśli zaś chodzi o serial dla dzieci w nieco starszym wieku (10+), śmiało można polecić „Serię niefortunnych zdarzeń”. Choć I sezon ma już kilka dobrych lat – premierę miał w 2017 r. – raczej nie ma obaw, że tego typu twórczość jakkolwiek może się zestarzeć. Serial opowiada historię trójki rodzeństwa, którą po śmierci rodziców zaczyna opiekować się bardzo ekscentryczny hrabia. Jego celem jest zdobycie spadku, który został odziedziczony przez Słoneczko, Wioletkę i Klausa Baudelaire – cóż, hrabia Olaf nie cofnie się przed niczym… ale czy zdoła zrealizować swoje niecne plany?

W głowie kota

Bliższe przyglądanie się życiu kotów to znakomita rozrywka zarówno dla dzieci mających kilka, jak i kilkanaście (a nawet dorosłych). Czy faktycznie chodzą tylko swoimi drogami i nie przywiązują się do opiekunów? Jak czytać ich mowę ciała? Czy kota da się nauczyć sztuczek? Dzięki dokumentowi „W głowie kota”, można dowiedzieć się niezwykle wiele o tych wyjątkowych stworzeniach. Jest to świetna propozycja dla wszystkich miłośniczek i miłośników zwierząt, a także solidna porcja wiedzy. Dobrym pomysłem może być włączenie tego programu w domach, w których planuje się adopcję kotów – dzieciaki będą mogły bliżej poznać ich zwyczaje i lepiej przygotować się na przyjęcie swoich przyszłych futrzastych przyjaciół.

Psi patrol

W żadnym niemal zestawieniu dotyczącym programów telewizyjnych dla dzieci nie można pominąć tego hitu, o czym wiedzą chyba wszyscy rodzice i opiekunowie maluchów w wieku przedszkolnym. Wciąż pozostajemy w świecie zwierząt, choć w tym przypadku jest to zdecydowanie mniej realistyczna jego wersja. „Psi patrol” to serial mający już 10 sezonów. Co więcej, powstały też dwa filmy pełnometrażowe, które są gratką dla wszystkich fanów przygód m.in. Chase’a, Marshalla, Everest, Rocky’ego, Skye i towarzyszącego im chłopca, Rydera. Dzieci uwielbiają ich przygody, a rodzice mogą być spokojni o przekaz czy język używany w bajkach. Jednocześnie powinni się jednak przygotować, że jeśli po obejrzeniu serialu ich pociecha zobaczy w sklepie gadżety z ulubionym bohaterem – a są ich miliony! – może być trudno odmówić…

Kicia kocia

Serialem dla dzieci w podobnym wieku – lub nawet młodszych (polecanym dla kategorii wiekowej ok. 2-5 lat) – jest „Kicia kocia”. Pokazuje uwielbianą przez najmłodszych, rezolutną, odważną i ciekawą świata kotkę, która wraz z przyjaciółmi i braciszkiem przeżywa liczne przygody. Przy tym nie brakuje także wątków edukacyjnych, opowiadających np. o różnych zawodach, miejscach, czynnościach czy instrumentach. Co ważne, podstawą serialu są książki o „Kici koci”, po które również warto sięgnąć!

Jeśli to wciąż mało, nie ma problemu! Netflix ma w swojej szerokiej ofercie setki seriali, filmów i programów dla dzieci w różnym wieku, a dzięki Play, ich oglądanie staje się jeszcze łatwiejsze! Wybierając ofertę internet + telewizja, otrzymasz 2 miesiące dostępu do Netflixa w prezencie – przyjemność dla całej rodziny!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl