Filmy dokumentalne na Netflix – sprawdź najbardziej polecane tytuły.jpg
Rozrywka

Filmy dokumentalne na Netflix – sprawdź najbardziej polecane tytuły

8 sierpnia 2023 4 minuty czytania

Filmy dokumentalne Netflixa to całe mnóstwo tytułów opowiadających o sprawach kryminalnych, historiach gwiazd czy niesamowitej przyrodzie.

Filmy dokumentalne Netflixa to całe mnóstwo tytułów opowiadających o sprawach kryminalnych, historiach gwiazd czy niesamowitej przyrodzie. Miłośnicy scenariuszy pisanych przez życie znajdą na platformie wiele propozycji, które zapoznają ich lepiej z otaczającym światem. Oto lista pięciu najlepszych dokumentów na Netfliksie!

Spis Treści:

  1. Oszust z Tindera (2022)

  2. Ciemne strony rybołówstwa (2021)

  3. Miss Americana (2020)

  4. Morderstwo po amerykańsku: Zwyczajna rodzina (2020)

  5. Wulkan: Ewakuacja z Whakaari (2022)

Oszust z Tindera (2022)

Tą sprawą jakiś czas temu żył niemal cały świat. Film dokumentalny Netflixa o fałszywym użytkowniku aplikacji randkowej łączy w sobie wypowiedzi realnych uczestników wydarzeń z odgrywanymi scenkami. Opowiada o mężczyźnie, który podawał się na Tinderze za bogatego dziedzica firmy z diamentami. Jego życie było jednym wielkim kłamstwem, a od swoich ofiar wyłudzał ogromne pieniądze, pozostawiając tym samym kobiety z wielkimi długami.

W tym zaskakującym dokumencie na Netfliksie widzowie poznają prawdziwe osoby, które padły ofiarami Simona Levieva. Historia pokazuje, jak za pomocą manipulacji i grania na emocjach zakochanych w nim dziewczyn zdobył fortunę i pławił się w luksusie. Antybohater zbudował wielką piramidę finansową, która na szczęście nie wytrzymała próby czasu, a wszystkie jego oszustwa wyszły na jaw.

Ciemne strony rybołówstwa (2021)

O wpływie człowieka na środowisko mówi się wiele w kontekście zachodzących nieustannie zmian klimatycznych. Ingerencja ludzka staje się bardzo dobrze widoczna w przypadku mórz i oceanów, o czym opowiada kolejny szokujący film dokumentalny Netfliksa. Reżyser Ali Tabrizi przedstawia w nim, jak bardzo rybołówstwo wyniszcza cenne wody i ingeruje w życie stworzeń pod falami.

Seans uświadamia widzom, że praktyki łowieckie mają realny wpływ nie tylko na istoty żyjące w morzach i oceanach, ale również na ludzkość. Przedstawione w materiale nagrania uświadamiają, jak nieetyczne jest zabijanie zwierząt dla zysku i jak brutalne praktyki stosuje się na świecie w tym celu. Produkcja skłania do refleksji zarówno na temat ekologii, jak i własnych zachowań. Okazuje się, że nie tylko samo łowienie ryb wydaje się złe. Konsekwencją jest bowiem dostarczanie do wód także mnóstwo zanieczyszczeń.

Miss Americana (2020)

Dokumenty Netflixa często poruszają tematy związane z życiem sławnych osób. Jedną z bohaterek produkcji platformy została piosenkarka Taylor Swift. Reżyserką tytułu była natomiast Lana Wilson. Miss Americana to do bólu szczera opowieść o blaskach i cieniach kariery młodej artystki. Swift szybko stała się jedną z najpopularniejszych idolek współczesności, ale jej życie nie było zawsze usłane różami.

To film nie tylko dla fanów Taylor Swift, ale i wszystkich zainteresowanych show-biznesem i życiem w blasku fleszy. Obrazuje m.in. trudy związane z przeprowadzeniem trasy koncertowej i wysiłkiem fizycznym oraz psychicznym, jaki się z tym wiąże. Miłośnicy piosenkarki mają okazję poznać ją od innej strony i zobaczyć, jak walczy ze swoimi słabościami. Na platformie są dostępne także produkcje o Lady Gadze czy Jennifer Lopez.

Morderstwo po amerykańsku: Zwyczajna rodzina (2020)

Ten film na faktach Netflixa został wyreżyserowany przez Jenny Popplewell. Opowiada o jednej z najbardziej zagadkowych i najsłynniejszych spraw kryminalnych ostatnich lat. Dotyczy zaginięcia Amerykanki Shanann Watts i jej córek w 2018 roku w Kolorado. Za pomocą archiwalnych materiałów widz poznaje historię niezwykle zagubionej rodziny, w której wszystko potoczyło się nie tak, jak powinno.

Dokumenty kryminalne Netflixa to jedne z najchętniej oglądanych produkcji na faktach na platformie. Sprawy morderstw podejmują również seriale takie jak Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy'ego czy Making a Murderer. Aby skorzystać z oferty platformy, można zdecydować się na abonament w sieci Play. Operator pozwala na płacenie rachunku za telefon i serwis streamingowy w ramach jednego pakietu.

Wulkan: Ewakuacja z Whakaari (2022)

Ostatnia na liście najlepszych dokumentów Netfiksa znalazła się opowieść o erupcji wulkanu w Nowej Zelandii w 2019 roku. Wyspę Whakaari w tym pechowym czasie zwiedzało 47 osób, z czego 22 zginęły w wyniku niespodziewanego wybuchu. Niemal każdego dnia odbywały się tam wycieczki, w ramach których turyści zaglądali do słynnego krateru i spacerowali wokół niego.

Wtedy wulkan wybuchł, a zwiedzający musieli rozpocząć walkę o swoje życie tuż obok lejącej się lawy. To tragiczna w skutkach opowieść, która pokazuje nie tylko losy jej bohaterów, ale także uświadamia potęgę i nieprzewidywalność natury. Produkcja zawiera nagrania z czasu zdarzenia i wypowiedzi ocalałych, którzy po kilku latach wracają pamięcią do mrożących krew w żyłach chwil.

Dlaczego warto sięgnąć po filmy dokumentalne na Netflix?

Dokumenty Netfliksa to nierzadko wstrząsające filmy, które nie pozwalają o sobie zapomnieć jeszcze długo po seansie. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ wiele z nich zawiera pouczające lekcje, które pomagają uniknąć niektórych sytuacji we własnym życiu. Miłośnicy takich historii powinni sięgnąć również po seriale oparte na faktach, które zapewniają silne emocje i pozwalają kompleksowo poznać dany temat.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl