Zakup telefonu na abonament.jpeg
Porady

Zakup telefonu na abonament – jak przebiega i dlaczego warto wybrać tę opcję?

14 lutego 2024 4 minuty czytania

Nie wiesz, jakie są korzyści zakupu telefonu na abonament? Poznaj prosty proces kupna i dowiedz się, dlaczego warto wybrać telefon na abonament!

Wybór telefonu na abonament ma liczne zalety i jak wskazują dane, w naszym kraju jest to najchętniej wybierana opcja korzystania z usług komórkowych. W zasadzie nie powinno to jednak nikogo dziwić, ponieważ ofert w tym zakresie jest wiele i w znacznym stopniu można je spersonalizować, dopasowując do swoich indywidualnych potrzeb (lub potrzeb swojego biznesu). Sprawdź zatem, jak wykupić w Play telefon na abonament i ciesz się możliwościami współczesnej technologii!

Spis treści:

 1. Abonament w Play – dostępny dla każdego

 2. Salon Play vs. domowe zacisze – abonament w kilku krokach

 3. Telefony na abonament – najnowocześniejsze modele w zasięgu ręki

 4. Play i telefony na abonament – co jeszcze warto wiedzieć? 

Abonament w Play – dostępny dla każdego

W zasadzie nie ma wielu ograniczeń, które stanowiłyby jakąkolwiek barierę przed rozpoczęciem współpracy abonamentowej z Play. Z tego typu ofert można bowiem skorzystać na różne sposoby, z czego do najczęstszych m.in. należą:

 • przedłużanie dotychczasowej umowy – trwa to zaledwie chwilę! Nie ma też wtedy problemu, by zmienić określone elementy umowy, w tym np. rodzaj wykupowanej oferty. Co więcej, istnieją szerokie szanse personalizacji w tym zakresie. Nie trzeba też martwić się o opłatę aktywacyjną;

 • wykupienie nowego numer – dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Play! Kluczowy jest wtedy wybór oferty, choć warto podkreślić, że niezależnie od jej rodzaju, zawsze wszelkie rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitu, podobnie jak dostęp do telewizji PLAY NOW;

 • przeniesienie numer z innej sieci – Play pomaga we wszelkich formalnościach i nie ma przy tym konieczności wizyt w salonie poprzedniego operatora. Co ważne, numer można przenieść nawet na pół roku przed zakończeniem trwającej umowy (otrzymuje się wtedy numer tymczasowy, co pozwala w pełni korzystać z wybranej oferty docelowej, przy czym do czasu ostatecznego przeniesienia numeru, z tytułu abonamentu w Play nie ponosi się żadnych opłat);

 • przejście na abonament – dotyczy osób, które dotąd korzystały z telefonów na kartę lub oferty MIX

Salon Play vs. domowe zacisze – abonament w kilku krokach

Ogromnym plusem jest fakt, że chcąc wykupić abonament w Play – niezależnie od tego, czy jest to przedłużenie umowy, wykupienie nowego numeru itd. – nie ma potrzeby zgłaszania się bezpośrednio do salonu. To ogromne ułatwienie, zwłaszcza dla osób mieszkających w miejscach, które są dość mocno od niego oddalone. Co więcej, z tego typu opcji chętnie korzystają też klientki i klienci mający problemy z poruszaniem się lub – po prostu – niemające czasu czy chęci, by taki salon odwiedzać. 

Można bowiem wykupić telefon na abonament przez internet, co trwa tylko kilka chwil. Oto kluczowe kroki tego procesu:

 1. należy wejść na stronę Play, wybrać zakładkę „usługi komórkowe” i kliknąć określoną opcję („przenieś numer”, „kup nowy numer” itd.);
 2. następnie trzeba wybrać konkretną ofertę i zaznaczyć, czy chce się „kupić sam abonament” czy „dobrać smartfona”;
 3. po przejściu do podsumowania zamówienia, można zaznaczyć też dodatkowe opcje, jak np. aktywować Netflix na 30 dni w prezencie;
 4. w przypadku przenoszenia numeru z innej sieci, na tym etapie podaje się również ów numer, zaś podczas wykupowania nowego – można wybrać ten, który wydaje się najodpowiedniejszy. Zgadza się, Play nie przesądza z góry, który koniecznie numer musi dostać dana osoba – ma ona prawo wyboru.

Kolejne kroki zależą już od tego, czy jest to numer nowy, przenoszony, dokupowany kolejny itd. Co więcej, jeśli wykupuje się przy tym także smartfona, kurier dostarczy go wraz z umową pod wskazany adres, co nie powinno zająć więcej niż 1-2 dni robocze (od momentu złożenia zamówienia). W razie wszelkich pytań zawsze można też skontaktować się z konsultantem, np. na czacie czy telefonicznie. Wygodniej się już chyba nie da!   

Telefony na abonament – najnowocześniejsze modele w zasięgu ręki

Dużym plusem telefonów na abonament jest fakt, że od ręki można dostać modele, których wykupienie w innej opcji byłoby poza zasięgiem budżetowym. W takim przypadku rozkłada się ich koszty na miesięczne raty 0%. Warto jednak pamiętać, że konieczne może być uiszczenie określonej opłaty startowej. Jej wysokość zależy od modelu, przy czym często jest to np. zaledwie symboliczna złotówka. 

Co więcej, wykupowanie w Play telefonu na abonament wiąże się także ze specjalnymi promocjami, np. możliwością wyboru wybranych smartfonów za 50 proc. ceny. Tego typu promocje obejmują produkty największych światowych marek, w tym m.in. Samsunga, realme czy Motoroli

Play i telefony na abonament – co jeszcze warto wiedzieć? 

 

 • Ze specjalnych ofert abonamentowych mogą korzystać nie tylko klienci indywidualni, lecz także biznesowi.

 • Wśród dodatkowych promocji i rabatów, można m.in. wymienić także ten doliczany w momencie przenoszenia od innego operatora kilku różnych numerów.

 • Jeśli zaś chodzi o Netflix na 30 dni w prezencie, dodawany jest on do każdego abonamentu w wersji M, L oraz Homebox.

 • Podobnie dotyczy to 5G – dostęp do sieci piątej generacji mają numery, które korzystają z ofert M, L, Homebox.

 • Sama aktywacja numeru abonamentowego w Play to po prostu… włożenie karty sim do telefonu – nic więcej nie jest konieczne, by cieszyć się nowymi możliwościami! 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl