Co to jest Chromecast i jak go podłączyć.jpeg
Porady

Viaplay - platforma streamingowa

9 sierpnia 2023 4 minuty czytania

Czym zatem dokładnie jest ta platforma streamingowa, co oferuje i na jakich urządzeniach możesz z niej korzystać?

Codzienny pęd, stres, duża liczba obowiązków… Dbając w tym wszystkim o siebie, nie zapomnij o chwili relaksu! A co pozwala oderwać się od napięcia i złapać oddech? Dobry film, wciągający serial, rozgrywki sportowe ulubionych drużyn – w Viaplay każdy znajdzie coś dla siebie. Czym zatem dokładnie jest ta platforma streamingowa, co oferuje i na jakich urządzeniach możesz z niej korzystać?

Spis treści:

  1. Czym jest Viaplay?
  2. Viaplay – rozrywka dla całej rodziny!
  3. Oferta dla każdego

Czym jest Viaplay?

Viaplay to platforma streamingowa, w której dzięki dostępowi do Internetu znajdziesz liczne treści wideo oraz audio. Wydawać by się mogło, że niewiele różni się to od klasycznej telewizji czy radia – nic bardziej mylnego!   
Pierwszą różnicą jest fakt, że przesyłanie wspomnianych treści bazuje na łączach internetowych. Drugą jest personalizacja oferowanych programów, filmów, bajek czy wydarzeń sportowych – każdy użytkownik ma indywidualne konto, na bazie którego platforma proponuje najbardziej dopasowane do jego preferencji propozycje. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na przeglądanie treści, które zupełnie Cię nie interesują. Od razu widzisz krótkie zapowiedzi filmów w Twoim guście. 
Klasyczne media do tej pory kazały nam „czekać na siebie” – jeśli ulubiony serial miał mieć premierę za dwa dni o 21:00, nie było innej opcji niż czekanie przed telewizorem. A jeśli przez nieszczęśliwy splot wydarzeń nie zdążyłeś go obejrzeć… cóż, przepadło! W Viaplay nieraz masz do czynienia z prapremierami, a jeśli nie udało Ci się obejrzeć jakiegoś programu na żywo, spokojnie możesz obejrzeć go do 48 godzin od zakończenia transmisji. Istnieje również możliwość zapisania większości filmów lub programów na swoje urządzenie mobilne; będą bezpiecznie przechowywane w pamięci wewnętrznej i czekać na dogodny moment do obejrzenia. Dla fanów wydarzeń sportowych, którzy lubią jeszcze raz zobaczyć ostatnią bramkę lub miłośników seriali, chcących ponownie przeżyć ważną scenę, istnieje funkcja cofania na żywo – można przewijać nawet do 4 godzin, zaś w przypadku dłuższych cofnięć trzeba poczekać, aż program będzie dostępny w formie powtórki.


Viaplay – rozrywka dla całej rodziny!

Viaplay znakomicie sprawdzi się zarówno wśród singli i singielek, jak i par czy rodzin z dziećmi. Warto wrócić tu do wspomnianej już personalizacji – niekoniecznie cała rodzina musi korzystać z jednego profilu. W końcu wiadomo, że inne treści zainteresują nastolatka, innej rozrywki poszukują jego rodzice, a jeszcze odmiennej 4-letnia siostra, która bez odcinka ulubionej „Świnki Peppy” nie zaśnie. Oddzielne profile pozwalają dostosować treści do każdego z użytkowników. 
Co więcej, domownicy nie zawsze muszą chcieć wspólnie oglądać oferowane im programy. Partner może oglądać właśnie mecz Lewego, a partnerka kolejny odcinek serialu dokumentalnego „Epstein's Shadow: Ghislaine Maxwell”. Z Viaplay w jednym czasie możesz odtwarzać treści na 2 urządzeniach, a zarejestrować możesz aż 5 urządzeń. Z usługi możesz korzystać aż na 5 sposobów, za pomocą:

  • strony www (konieczne jest połączenie internetowe o szybkości co najmniej 10 Mb/s),
  • telewizorów ze Smart TV (telewizory Samsung oraz LG) lub Android TV (telewizory Sony, Philips, Nvidia Shield czy TCL),
  • aplikacji na smartfonie lub tablecie (z systemem Android lub iOS),
  • konsolach do gier (Xbox One, Xbox Series S oraz X, a także PlayStation® 4 oraz 5),
  • Apple TV (2., 3. i 4. generacji),
  • Google Chromecast (urządzenie podłączasz do wejścia HDMI na telewizorze i dzięki temu umożliwiasz bezprzewodowy streaming treści, w tym także tych oferowanych właśnie przez Viaplay).

Łatwo zauważyć, że platforma Viaplay jest dostępna niemalże na każdym możliwym urządzeniu – kwestie technicznie nie powinny być więc żadnym ograniczeniem.

Oferta dla każdego
 

Dostępne na Viaplay filmy i programy to rozrywka na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o sport – to dosłownie najwyższy poziom, możesz na bieżąco śledzić m.in. rozgrywki Ligi Europy UEFA czy Bundesligi z Robertem Lewandowskim, André Silvą lub Erlingiem Brautem Hålandem w jednej z głównych ról. Piłka nożna to jednak nie wszystko. Viaplay to także hokej i NHL, piłka ręczna z HBL na czele, Motocross, etc. – cała paleta sportowych barw!
Jeśli zaś z platformy chce korzystać miłośnik lub miłośniczka filmów, może liczyć na dostęp do niemal wszystkich gatunków – od kryminałów (jak np. „Dziewczyna z tatuażem” z Danielem Craigiem i Rooney Marą w rolach głównych), przez komedie, dramaty, romanse, produkcje science fiction i fantasy, aż po filmy dokumentalne. Podobnie szeroką paletę dostępnych gatunków prezentuje kategoria Seriale, w której – poza takimi hitami, jak „The Good Doctor” czy „Opowieść podręcznej” – znajdują się także oryginalne produkcje Viaplay, jak np. „Pod osłoną mroku”, „The Head” oraz „Honor”.
A co z najmłodszymi? Wspomniana już „Świnka Peppa” to jedna z najchętniej oglądanych przez milusińskich serii, ale ramię w ramię z nią idzie też m.in. „Psi Patrol” czy „My Little Pony. Przyjaźń to magia”. Nieco starsze dzieci zapewne chętnie obejrzą też przygody Transformersów bądź pełnometrażowe filmy, takie jak chociażby „Paddington”, „Hotel Transylwania 2”, „Kung Fu Panda” czy „Madagaskar”. 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl