Telewizor OLED 2022 – jakie modele podbiły pierwszy kwartał tego roku.jpeg
Porady

Telewizor OLED 2022 – jakie modele podbiły pierwszy kwartał tego roku?

20 kwietnia 2022 4 minuty czytania

W ofertach sklepów RTV pojawia się coraz więcej telewizorów OLED. Ten segment rynku rozwija się na tyle dynamicznie, że co kilka miesięcy nowe modele zostają hitami sprzedaży. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę w pierwszym kwartale 2022 roku!

Jeśli planujesz zakup telewizora OLED, koniecznie zapoznaj się z poniższą listą wiosennych hitów 2022 roku.

OLED – co to jest?

OLED to inaczej organiczne diody elektroluminescencyjne, czyli diody produkowane ze związków organicznych. Wykorzystuje się je przy wytwarzaniu najnowocześniejszych sprzętów z ekranami, m.in. telewizorów. Diody mają wtedy trzy lub cztery kolory i same produkują światło, przez co są w stanie wyświetlać doskonale nasycone barwy i bardzo głęboką czerń. Dzięki temu telewizory OLED cechują się wyróżniającym je na tle konkurencji kontrastem. Diody elektroluminescencyjne są tak cienkie, że można z nich skonstruować nawet telewizor przezroczysty.

Samsung OLED 4K S95B

Telewizor OLED 55 cali – ranking rozpoczyna model Samsung OLED 4K S95B. Jest on wyposażony w neuronowy procesor AI Quantum 4K, który odpowiada za wyrazistość barw, kontrast czy jakość obrazu. Urządzenie to jest ultracienkie, dzięki czemu doskonale pasuje do wystroju nowoczesnych wnętrz i usatysfakcjonuje wszystkich pasjonatów minimalistycznego designu. Charakteryzuje go także system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos®. Telewizor w takim standardzie jest w stanie zapewnić kinowe wrażenia nawet w niewielkim mieszkaniu. Nie potrzebujesz specjalnych okularów, aby cieszyć się charakterystyką 3D. Odpowiada za to technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu. Ponadto dla dobra Twojego wzroku telewizor może dopasować natężenie światła do aktualnych warunków oświetleniowych. Na ekranie możesz wyświetlać obraz z kilku urządzeń jednocześnie, czyli np. obok oglądanego filmu możesz widzieć jeszcze ekran swojego smartfona.

LG OLED83G23LA

Ogromny model z 83-calowym ekranem, LG OLED83G23LA, ma superszybki procesor α9 Gen 5 AI i funkcję rozjaśniania ekranu Brightness Booster Max. Dzięki temu obraz prezentowany przez urządzenie jest odpowiednio skontrastowany, wyraźny i głęboki. Za precyzyjne przedstawianie szczegółów wyświetlanego obrazu odpowiada natomiast funkcja Dynamic Tone Mapping Pro. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom zastosowanym w sprzęcie telewizor jest w stanie rozpoznać gust widza i polecać mu programy, które mogą mu się spodobać. Oprócz ponad 80-calowego kolosa edycja G23LA oferuje także mniejsze ekrany – najmniejszy z tej serii telewizor ma 55 cali. Niezależnie od wybranego rozmiaru, każde urządzenie zachwyca dźwiękiem przestrzennym, który sprawia wrażenie, jakby wychodził spoza ekranu i otaczał widza głosami bohaterów czy atmosferycznymi ścieżkami instrumentów. Na telewizorze LG możesz oglądać filmy i seriale z takich platform, jak Netflix, HBO Max, Disney+, Apple TV+ czy Prime Video. Przeprowadzisz także najwyższej jakości rozgrywki bez najmniejszych zakłóceń ekranu.

Panasonic OLED TX-65LZ1500E

Panasonic OLED TX-65LZ1500E z procesorem HCX Pro AI to model, który posłucha Twojego głosu i ustawi za Ciebie wszelkie parametry. Asystenci głosowi mogą m.in. zmieniać głośność urządzenia. Funkcja my Scenery daje możliwość ustawienia zdjęć lub obrazów, które wyświetlają się na telewizorze, kiedy nie oglądasz filmów czy seriali. Dzięki temu możesz cieszyć się rodzinnymi zdjęciami lub rajskimi widokami podczas przebywania w salonie. Podczas oglądania programów nie musisz martwić się o jakość obrazu. Każda klatka jest analizowana i przystosowywana na bieżąco, by jak najlepiej odzwierciedlać kolory i realistycznie przekazywać treści. Nawet warunki oświetleniowe w pomieszczeniu, w którym jest telewizor, są brane pod uwagę podczas dostosowywania jasności obrazu. To także kolejny model z technologią Dolby Atmos®, która jest gwarancją kinowego brzmienia i czystości dźwięku. Sprzęt Panasonic doskonale współpracuje z Netfliksem, dzięki czemu obsługa platformy jest banalnie prosta. Na uwagę zasługuje tryb Filmmaker z funkcją Intelligent Sensing, który odpowiada za pokazywanie obrazu takim, jakim chcieliby twórcy danej produkcji.

Philips 65OLED706

Ranking telewizorów OLED zamyka model Philips 65OLED706 z technologią High Dynamic Range odpowiedzialną za realizm wyświetlanego obrazu. Podobnie jak poprzednie modele telewizor ten cechuje ultracienka i nowoczesna ramka, przez co sprzęt wpisuje się w każde wnętrze. Tym, co wyróżnia telewizor Philips, jest technologia Ambilight. Polega ona na tym, że z tyłu wokół ekranu znajdują się diody LED, które oświetlają ścianę za telewizorem w barwach takich samych jak te pokazywane na ekranie. Sprawia to, że obraz wydaje się jeszcze większy, niż jest w rzeczywistości. Dzięki Smart TV możesz pobierać aplikacje np. platform streamingowych, a funkcje ekranu pozwalają na odtwarzanie treści w jakości 4K. Dźwięk przestrzenny tego urządzenia sprawi, że poczujesz się jak w profesjonalnej sali kinowej.

Telewizor OLED – czy warto zainwestować?

Niezależnie od tego, czy kupujesz telewizor OLED 43 cale, czy 83 cale, zakup takiego sprzętu jest wart inwestycji. Po pierwsze, płacisz za design, nowoczesną funkcjonalność i komfort użytkowania. Po drugie, jakość obrazu OLED jest bezkonkurencyjna i jeśli zależy Ci na jak najlepszym obrazie, najbardziej wyrazistych kolorach, głębi barw i odpowiednim kontraście – telewizor OLED to sprzęt dla Ciebie.

Choć istnieją modele telewizorów OLED kosztujące nawet kilkaset tysięcy złotych, wcale nie musisz płacić tak dużo, by cieszyć się niezawodnym obrazem. Zapoznaj się z powyższymi przykładami i wybierz model na miarę swoich potrzeb i możliwości.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl