Telefony Samsung Galaxy seria A – który model warto wybrać.jpg
Porady

Telefony Samsung Galaxy seria A – który model warto wybrać?

26 października 2022 4 minuty czytania

Producenci smartfonów coraz bardziej rozbudowują swoje oferty.

Producenci smartfonów coraz bardziej rozbudowują swoje oferty. Oprócz flagowych modeli wypuszczają na rynek także budżetowe urządzenia, które w wielu przypadkach prezentują się naprawdę solidnie. Przykładem może być seria Samsung A Galaxy.

Spis treści:

  1. Jaki jest najnowszy Samsung z serii A?

  2. Samsung Galaxy seria A czy M?

  3. Samsung seria A – modele godne polecenia

Jeśli z czysto technicznego punktu widzenia będziemy zastanawiać się, czy lepszy będzie Samsung seria A czy S, bez wątpienia wskażemy na najnowszy flagowiec. Jeśli jednak nie planujemy wydawać na smartfon kilku tysięcy złotych, Samsungi A wyglądają naprawdę solidnie. Dlatego dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, który Samsung z serii A jest najlepszy?

Jaki jest najnowszy Samsung z serii A?

Zacznijmy jednak z nieco innej strony. Część użytkowników lubi wszelkiego rodzaju nowinki, dlatego kluczowym kryterium może być również data premiery danego smartfona. Jaki telefon Samsung A jest najnowszy? W 2022 roku japoński producent wzbogacił popularną serię o modele, które obsługują sieć 5G. W niedługim odstępie czasowym do sprzedaży trafiły więc Samsung A53 5G, Galaxy A33 5G, Galaxy A23 5G oraz Galaxy A13 5G.
Rozpiętość cenowa między tymi modelami to około 1000 zł. Najmocniejszy Samsung A53 5G to wydatek w okolicach 2000 zł. W zamian otrzymujemy telefon, który wyposażono w szereg rozwiązań znanych z flagowych modeli Samsunga. Mowa tu przede wszystkim o wyświetlaczu i aparacie. Ekran Super AMOLED FHD+ o przekątnej 6,5 cala zapewnia znakomitą jakość kolorów, ale tym, co najbardziej wyróżnia wyświetlacz, jest płynność na poziomie 120 Hz, dzięki czemu najbardziej dynamiczny obraz można oglądać z wyrazistością najmniejszych detali.

Aparaty Samsunga A53 5G oferują całą paletę możliwości, od zdjęć obiektywem ultraszerokokątnym po pełne barw fotografie makro. Aparaty zdecydowanie lepiej sprawdzają się w kiepskim oświetleniu, gdyż obiektywy wpuszczają więcej światła. W efekcie zarówno zdjęcia, jak i filmy w zamkniętych pomieszczeniach lub robione po zmroku wyglądają bardzo dobrze.

 

Sprawdź także: Serie telefonów Samsung. Które modele podbiły serca użytkowników?

 

Samsung Galaxy seria A czy M?

Kilka lat temu Samsung postanowił mocno zdominować sektor smartfonów ze średniej półki, dlatego do serii A dołączyła seria M. Specyfikacje techniczne przedstawicieli obu serii są zbliżone, dlatego część osób zainteresowanych budżetowymi Samsungami miała sporo rozterek, dotyczących wyboru między modelami Galaxy A bądź Galaxy M.

Rozgraniczenie na dwie serie najprościej podsumować w następujący sposób: telefony Samsung A w większym stopniu aspirują do miana ciekawych, nowoczesnych smartfonów. Znajdziemy w nich więcej rozwiązań w zakresie robienia zdjęć czy nagrywania wideo.

Z kolei seria Galaxy M jest nieco tańsza i bardziej praktyczna. Poszczególne modele Samsung M wyróżnia pojemna bateria i wytrzymałość. Na poszczególne podzespoły nie można narzekać, jednak ich dobór podyktowany jest wydajnością w codziennym użytkowaniu, a nie kręceniu i obróbce filmów w wysokiej jakości.

Samsung seria A – modele godne polecenia

Pojawienie się w sprzedaży najnowszych modeli Samsungów A, które obsługują sieć 5G, mocno zachwiała hierarchią w tej serii. Chociaż internet mobilny piątej generacji nadal nie obejmuje całej Polski, jeśli kupujemy nowy smartfon, warto wziąć pod uwagę możliwość obsługi  tej sieci. Wystarczy porównać mapy zasięgu najnowszej sieci w Play na przestrzeni ostatnich miesięcy, żeby przekonać się o coraz powszechniejszym dostępie do tej technologii.

Dlatego szukając Samsunga serii A dla siebie, warto zwrócić uwagę na zaprezentowany wcześniej model A53 5G z imponującym wyświetlaczem i pojemną baterią 5000 mAh. Niemniej bardziej budżetowe rozwiązania również nie zostają daleko w tyle. Samsung A33 5G również umożliwia łączność z najszybszym internetem mobilnym, a także wyróżnia się dużą odpornością na zachlapania na poziomie normy IP67.
W porównaniu do Galaxy A53 5G, model A33 posiada nieco mniej płynny wyświetlacz (90 Hz) oraz słabsze obiektywy. Jest również minimalnie mniejszy, gdyż przekątna ekranu to 6,4 cala. Jeśli więc nie potrzebujemy pełnej palety obiektywów oraz niezwykle płynnego wyświetlacza, wybierając Samsunga A33 5G, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Najtańszym, solidnym smartfonem, który obsługuje sieć 5G od Samsunga, jest model A13 5G. Co najważniejsze w codziennym użytkowaniu, za około 1000 zł możemy mieć urządzenie z wydajnym, 8-rdzeniowym procesorem Exynos. A13 oferuje najmniej pod względem robienia zdjęć, chociaż zastosowano w nim tę samą technologię co w Galaxy A33 5G.
W dobie wideorozmów problematyczny może być przedni aparat 5 MPix, który w porównaniu z rozdzielczością 13 Mpix w A33 5G wypada nie najlepiej. Przy uruchomieniu kilku aplikacji jednocześnie, w A13 5G może też brakować pamięci RAM.

Niemniej obecność tego smartfona w ofercie Samsunga to kwintesencja obecnej polityki firmy. Klienci otrzymują naprawdę spory wybór i mogą dopasować funkcje telefonu do swoich potrzeb, zaoszczędzając w ten sposób pieniądze na ulepszeniach, z których nie korzystają.

Telefony Samsung Galaxy seria A to gwarancja solidności i dostęp do nowoczesnych rozwiązań w przystępnej cenie. Warto więc wziąć je pod uwagę, kiedy będziemy szukać nowego smartfona ze średniej półki cenowej.

 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl