Świąteczne seriale – poznaj listę 10 najlepszych tytułów dostępnych na Netflix!.jpg
Porady

Poznaj listę 10 najlepszych tytułów dostępnych na Netflix!

7 grudnia 2022 4 minuty czytania

Świąteczny klimat to coś, na co z pewnością większość z nas czeka cały rok

Świąteczny klimat to coś, na co z pewnością większość z nas czeka cały rok. Śnieg za oknem, sprzątanie domu, ubieranie choinki, kolędy oraz przygotowywanie potraw to nieodłączna część tego magicznego okresu. Aby jeszcze bardziej go sobie umilić, możemy wraz z najbliższymi (lub samemu!) oddać się poznawaniu emocjonujących, świątecznych historii. Oto seriale dostępne na platformie Netflix, na które warto rzucić okiem.

 

Spis treści:

 1. Dash i Lily

 2. Świąteczna burza

 3. Facet na święta

 4. Obłędnych Świąt!

 5. W rytmie świąt

 6. Świąteczny zjazd rodzinny

 7. Nienawidzę świąt

 8. Trzy dni świąt

 9. Bratnie święta

 10. Czas tajemnic

 11. Świąteczne podsumowanie

 

Dash i Lily

2020 r, Miniserial (8 odcinków)

Serial romantyczny ze świątecznym klimatem Nowego Jorku. Szesnastoletnia Lily jest niepoprawną optymistką. Pewnego dnia umieszcza czerwony notatnik z wyzwaniami w swojej ulubionej księgarni. Notes znajduje Dash, który będąc jej kompletnym przeciwieństwem, ma jedną cechę wspólną z Lily – nieodpartą chęć rozwiązywania zagadek. Od tej pory notes służy do wymieniania się liścikami i podejmowania różnych zadań. Do ich realizacji muszą przemieszczać się po całym mieście, co dodatkowo urozmaica i utrudnia atrakcje. Pomimo tego, że nigdy się nie widzieli, dochodzi między nimi do zauroczenia. 

 

Świąteczna burza

2022 r, Miniserial (6 odcinków)

Skandynawski serial dramatyczny, którego akcja rozgrywa się w Oslo. Grupa ludzi grzęźnie na lotnisku przez fatalne warunki pogodowe, które uniemożliwiają pasażerom lot. Ukazane są różne sytuacje i relacje między pasażerami, a do świąt został tylko jeden dzień. Poważny i mocno uczuciowy serial. 

 

Facet na święta

2019 r, 2 sezony

Norweska produkcja z gatunku dramat romantycznego. Święta zbliżają się nieubłaganie, a co za tym idzie – uszczypliwe pytania rodziny o partnera. Trzydziestoletnia, zabiegana singielka Joahanne tym razem postanawia temu zapobiec, okłamując rodzinę, że jest  związku. W końcu rozpoczyna poszukiwania mężczyzny, który mógłby idealnie wpasować się w tę rolę. Sprawa okazuje się bardziej skomplikowana… w głowie kobiety nadal tkwi jej partner z dawnych lat. 

 

Obłędnych Świąt!

2019 r, Miniserial (8 odcinków)

Sitcom z gatunku seriali komediowych. Emma, córka niezwykle wymagającego Dona wpada na pomysł, że idealnym momentem na przedstawienie chłopaka rodzinie będą święta Bożego Narodzenia. Jak można się domyślić, ojciec nie jest z tego powodu zadowolony, przez co w domu rozpoczyna się niemały chaos. Matt – jej przyszły narzeczony, usilnie stara się o względy córki Dona, lecz on wyraża jedynie swoje niezadowolenie. Cała rodzina dokłada jednocześnie oliwy do ognia, rozdrabniając swoje prywatne problemy. 

 

W rytmie świąt

2021 r, Miniserial (3 odcinki)

Francuski hip-hopowy serial komediowy. Niezwykle zdolny raper Maarcus na swojej drodze spotyka ambitną dziennikarkę Lili. Oboje pochodzą z kompletnie różnych światów, lecz jak się okazuje, powstaje między wyjątkowy romans. W tej produkcji poruszane są mocno kwestie problemów społecznych, a wszystko w akompaniamencie magicznego czasu świąt. Serial z kategorii pogodnych i romantycznych

 

Świąteczny zjazd rodzinny

2019 r, 29min

Krótkometrażowy serial familijny. Amerykańska rodzina chce wspólnie zaśpiewać na konkursie talentów. Bunia razem ze swoimi siostrami muszą stawić czoła licznym przeciwnościom, które stają na ich drodze do realizacji celu. Dziadek zajmuje się inną sprawą – stara się przekazać dzieciom ważne lekcje w tym niezwykle wyjątkowym, świątecznym czasie. 

 

Nienawidzę świąt

2022 r, Miniserial (6 odcinków)

Akcja toczy się we włoskim miasteczku, a główną bohaterką jest pielęgniarka Gianna. Nie przepada ona za klimatem świątecznym, a dodatkowo okłamuje rodziców na temat potencjalnego chłopaka. Stwarza sobie tym samym problem, który musi rozwiązać. Ma 24 dni na znalezienie chłopaka, którego będzie mogła przedstawić rodzinie. Zadanie okazuje się jednak trudniejsze, niż sądziła. Serial jest włoskim remake’m tytułu „Facet na święta”.

 

Trzy dni świąt

2019 r, Miniserial (3 odcinki)

Hiszpański serial dramatyczny, opowiadający o czterech siostrach. Starają się wspólnie zapobiec rodzinnym dramatom i różnym tajemniczym problemom, które zakorzeniły się w ich rodzinie. Akcja oczywiście toczy się w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Niezwykle sentymentalna, uczuciowa, ale i pogodna produkcja.

 

Bratnie święta

2020 r, Miniserial (3 odcinki)

Produkcja z gatunku niemieckiego dramatu romantycznego. Muzyk Bastian, po wielu zawirowaniach życiowych z przyjemnością wybiera się w rodzinne strony na święta. W domu jednak czeka go kilka niemiłych niespodzianek, a jedną z nich jest partnerka brata, która okazuje się jego byłą. Taki początek zwiastuje jedynie samo pasmo problemów.

 

Czas tajemnic

2019 r, Miniserial (3 odcinki)

Serial dramatyczny osadzony w Niemczech. W trakcie trwania świątecznego spotkania całej rodziny wychodzą na jaw pewne sekrety. Trzy, zupełnie różne od siebie pokolenia kobiet muszą zmierzyć się z wyzwaniami, jakie przynosi im życie. Każda podjęta decyzja zdecydowała o ich historii, z której nie mogą się uwolnić. Produkcja niezwykle sentymentalna i wzruszająca. 

 

Świąteczne seriale dla każdego

Nadal poszukujesz ciekawej propozycji do oglądania w zimowy, świąteczny wieczór? W powyższym zestawieniu zdecydowanie jest w czym wybierać. Po całym dniu dla relaksu proponujemy ciekawe, wciągające i emocjonujące seriale bożonarodzeniowe na Netflix. Świąteczny serial nie zawsze musi być komedią, dlatego w zestawieniu nie brakuje dramatów. Wybierzmy to, co najbardziej przypadnie nam do gustu i cieszmy się wyjątkową atmosferą podczas tych magicznych dni.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl