Najlepsze aplikacje do robienia i przerabiania zdjęć.jpeg
Porady

Najlepsze aplikacje do robienia i przerabiania zdjęć – z których warto korzystać?

11 marca 2024 4 minuty czytania

Poznaj najlepsze aplikacje do edycji zdjęć, które zapewnią Ci profesjonalne efekty. Odkryj różnorodne funkcje i możliwości, które oferują te aplikacje.

W dzisiejszych czasach dla wielu osób smartfony zastępują standardowe aparaty fotograficzne i nic dziwnego! Nieraz swoimi parametrami dorównują lub nawet przewyższają inne tego typu sprzęty, a dodatkowo od razu umożliwiają opracowywanie tworzonych grafik. Które zatem aplikacje do przerabiania zdjęć są warte szczególnej uwagi? Poznaj 3 nasze rekomendacje.

Spis treści:

  1. Adobe PS Express

  2. InShot

  3. Photoroom AI Photo Editor

Adobe PS Express

Adobe PS Express to appka niezwykle prosta w obsłudze – spokojnie poradzą sobie z nią osoby, które nigdy wcześniej nie przerabiały zdjęć. Jednocześnie jednak liczba opcji, jakie posiada, a także zakres działania różnego rodzaju dodatków sprawiają, że zadowoleni będą z niej także ci, którzy mieli już do czynienia z wieloma innymi programami graficznymi. 

Co dokładnie umożliwia? Oto jedne z ciekawszych możliwości, jakie oferuje Adobe PS Express:

  • retuszowanie zdjęć – można indywidualnie dopasowywać poziom retuszu;

  • robienie makijażu – jeżeli osoba na zdjęciu nie miała np. pomalowanych ust, a chciałaby im dodać trochę czerwieni czy różu – proszę bardzo. Aplikacja sama odnajduje określone fragmenty twarzy i nakłada na nie wybrane filtry w sposób niezwykle precyzyjny, a także – co bardzo ważne – naturalny. Do wyboru jest wiele różnych odcieni kosmetyków, a do tego samodzielnie można ustawiać intensywność tworzonego makijażu;

  • zmiana rysów twarzy – powiększenie dolnej lub górnej wargi? A może większy uśmiech lub mocniejsze obrócenie twarzy w jedną ze stron? Żaden problem. W tym przypadku także efekty wyglądają bardzo naturalnie;

  • tworzenie karykatur – Adobe PS Express daje do dyspozycji wiele filtrów, które mogą np. wydłużyć czy poszerzyć twarz, powodując karykaturalny efekt;

  • otwieranie oczu – opcja szczególnie interesująca dla osób, które mają tendencję do zamykania oczu na zdjęciach. Tak, aplikacja sama potrafi nam je otworzyć.

Do tego umożliwia oczywiście korzystanie z wielu nakładek, filtrów, zmienianie kształtu poszczególnych elementów, usuwanie ich czy np. przyciemnianie samego tła, a doświetlanie tylko wybranych części. Jeżeli do tego wszystkiego posiada się smartfona, który sam z siebie robi zdjęcia znakomitej jakości, efekty mogą być naprawdę wyjątkowe – od niezwykle naturalistycznych, po grafiki z artystycznym sznytem.  Minusem jest fakt, że jest to aplikacja płatna, lecz bezpłatnie można przetestować ją w czasie 7-dniowego okresu testowego – zdecydowanie polecamy spróbować!

InShot

InShot to aplikacja do przerabiania zdjęć, którą można dostać w dwóch formach – tu także występuje wersja płatna, lecz po podstawowe opcje można sięgnąć za free. Wśród nich dostępne są liczne filtry i naklejki, możliwość wycinania poszczególnych elementów, retusz, dodawanie napisów czy opcja samodzielnego ustawiania konkretnych parametrów obrazu (jasności, kontrastu, cieni itd.). 

Dużym plusem jest fakt, że InShot pozwala opracowywać także filmy. W tym przypadku dostępne są praktycznie te same opcje, plus dodatkowo: podkładanie muzyki, przyspieszanie lub zwalnianie nagrania, cięcie go na oddzielne części i wiele innych. To także appka polecana osobom, które chcą przerabiać zdjęcia lub filmiki z myślą o social mediach – jednym kliknięciem można dopasować rozmiar wybranego pliku do wymiaru fotek na Instagramie, relacji czy grafik publikowanych na Facebooku. 

Co ważne, darmowa wersja InShot gwarantuje naprawdę wiele opcji. Chcąc jednak sprawdzić możliwości tej płatnej – podobnie jak w przypadku aplikacji do zdjęć opisanej wyżej – dostępny jest kilkudniowy darmowy okres próbny.

 

Sprawdź także: Najlepsze telefony z aparatem do selfie – na co zwrócić uwagę i jakie modele warto wybrać?

Photoroom AI Photo Editor

AI – Sztuczna Inteligencja – daje w tym przypadku niezwykle wiele możliwości do kreatywnej zabawy. Appkę testowaliśmy przy pomocy zdjęć jedzenia, a dokładnie: talerza pełnego spaghetti, które ustawione było na drewnianym stole. Już na samym początku, w zaledwie ułamku sekundy, otrzymaliśmy wycięty sam talerz, do którego mogliśmy wybrać dowolne tło np. postawić naszą pastę na innym stole, w otoczeniu świeżych pomidorów i włoskich ziół. Mogliśmy też zmienić nasz blat z drewna na marmur czy beton, dodać obok świeczkę lub szklankę z napojem. Wystarczyło wybrać określoną scenerię, by wspomniane AI wygenerowało ogromną liczbę możliwości. Przykładowo wybór scenerii o nazwie „Miłość” dał w efekcie zdjęcia naszego spaghetti na betonowym stole, na którym rozsypane są różnokolorowe papierowe serduszka, na blacie drewnianym, na tkaninie i wiele, wiele innych. 

Niemalże w nieskończoność można klikać w buton „Wygeneruj jeszcze” i dostawać coraz to ciekawsze propozycje. Co jednak najważniejsze, efekty są znakomite! Wyglądają niezwykle realistycznie, co w zasadzie może też nieco zastanawiać… czasem w ogóle nie da się jakkolwiek zauważyć, że tło zostało wykonane przez AI.

Oczywiście, dostępnych jest też wiele innych opcji: klasyczna edycja zdjęć, tworzenie zdjęć profilowych do social mediów, dopasowywanie grafik do określonych platform sprzedażowych, filtry tematyczne, tworzenie ze zdjęć okładek magazynów itd. Niestety, to także aplikacja do zdjęć, za którą trzeba płacić. Niemniej miłośnicy różnego rodzaju graficznych zabaw czy nawet osoby pracujące z grafiką będą z niej w pełni usatysfakcjonowane!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl