smartfon-przyjaciel-fotografa.jpg
Porady

Smartfon – przyjaciel fotografa

10 lutego 2021 1 minuta czytania

Prezentujemy 10 aplikacji na smartfony, które przydadzą się każdemu fotografującemu.

Prezentujemy 10 aplikacji na smartfony, które przydadzą się każdemu fotografującemu.

Fotografowanie gór

PeakFinder pomaga rozpoznać 800 tysięcy wierzchołków, może też wskazać, nad którym szczytem zajdzie słońce lub gdzie pojawi się księżyc. Nie wymaga połączenia z siecią.

Zdalne wyzwalanie aparatu

Aplikacja Camera IR Remote przyda się użytkownikom aparatów, które nie są wyposażone w Wi-Fi, ale mają port podczerwieni. Pozwala na zdalne wyzwolenie migawki oraz ustawienie opóźnienia czy interwałometru w serii zdjęć.

Obróbka zdjęć w telefonie

Snapseed jest idealny dla początkującego i bardziej doświadczonego w edycji fotografii użytkownika. Dobrze jest też dobrany zestaw filtrów, które można nakładać na zdjęcia.

Krajobrazy

Aplikacja Exsate Golden Hour pozwala sprawdzić, o której wstanie i zajdzie słońce czy księżyc, jaki będzie kierunek padania promieni słonecznych, ma również prostą prognozę pogody.

Udostępnianie i przechowywanie zdjęć

Flickr jest nie tylko najbardziej znanym narzędziem do przechowywania i udostępniania zdjęć, ale wyróżnia się rozbudowanymi możliwościami wyszukiwania.

Smartfon jako źródło światła

Aplikacja Screen Flashlight pozwala nie tylko wybrać barwę i natężenie, ale również kształt świecący na ekranie. Przyda się to przy zdjęciach wykonywanych ze statywu.

Skanowanie odbitek

Skaner zdjęć Google wykorzystuje algorytmy na pograniczu sztucznej inteligencji, dzięki czemu po wykonaniu kilku ujęć z ręki pod różnymi kątami likwiduje odblaski i wahania w jasności i kolorystyce zdjęcia.

Astrofotografia

Light Pollution Map przyda się miłośnikom obserwacji (i fotografowania) nocnego nieba. Pozwala znaleźć rejony, w których niebo wolne jest od tzw. szumu świetlnego.

 Filmy poklatkowe

Intuicyjna aplikacja Time Spirit pozwala na wstępne zdefiniowanie odstępów czasowych między klatkami, a także samej ich liczby.

Zaawansowane fotografowanie smartfonem

Camera Zoom FX nie jest wyłącznie dla fotografów, którzy uwielbiają wszystko ustawiać ręcznie. Zwiększa możliwości fotograficzne każdego smartfona i fotografa.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl