PS Plus – czy warto Sprawdź, jakie promocje czekają w ramach subskrypcji.jpeg
Porady

PS Plus – czy warto? Sprawdź, co możesz zyskać w subskrypcji

19 kwietnia 2022 4 minuty czytania

Każdy właściciel konsoli PlayStation słyszał zapewne o pakiecie PS Plus. Wielu z nich zastanawia się, czy subskrypcja jest warta zakupu. Dowiedz się, czym dokładnie jest PS+, jakie są plany subskrypcji i co możesz dzięki nim zyskać!

Zakup samej konsoli nowej generacji to spory wydatek. Do tego dochodzą koszty wszystkich gier. Dzięki PS Plus możesz regularnie otrzymywać nowe tytuły w ramach abonamentu. Sprawdź, czy warto!

PlayStation Plus – co to jest?

PS Plus to rodzaj abonamentu, który można wykupić na miesiąc, 3 miesiące lub cały rok. Jest on przeznaczony dla właścicieli konsol PlayStation i umożliwia wiele dodatkowych funkcji w ramach korzystania z urządzenia. Dzięki subskrypcji PS Plus można m.in. otrzymywać dostęp do wybranych gier bez dodatkowych opłat czy brać udział w rozgrywkach wieloosobowych online ze znajomymi. Dzięki temu, że pakiet da się wykupić nawet na wyłącznie jeden miesiąc, możesz wypróbować, czy rozwiązanie to jest dla Ciebie korzystne lub opłacić je tylko wtedy, gdy w ofercie jest np. gra, którą i tak chciałeś zakupić. Często zakup subskrypcji okazuje się znacznie bardziej opłacalny niż wykupienie osobno jednej gry, a przy okazji można skorzystać jeszcze z innych zalet pakietu.

Plany subskrypcyjne PS Plus

Jak czytamy na oficjalnej stronie PlayStation – niebawem PlayStation Plus połączy się z funkcją PlayStation Now. Co się z tym wiąże? Od drugiej połowy czerwca 2022 roku dostępne będą 3 plany subskrypcyjne PS Plus. Abonament nadal będzie można wykupić na miesiąc, 3 miesiące czy nawet na rok. Aktualni subskrybenci PS Plus zostaną automatycznie przeniesieni na pierwszy z poniższych planów, ale będą mogli rozszerzyć swój pakiet na kolejne dwa. Oto wszystkie plany subskrypcyjne PS Plus, jakie będą dostępne w czerwcu:

  • PlayStation Plus Essential – ten pakiet umożliwia grupowe rozgrywki online, a także dostęp do dwóch gier miesięcznie na konsoli PlayStation 4 i jednej na PlayStation 5. Cena: 1 miesiąc – 37 zł, 3 miesiące – 100 zł, 12 miesięcy – 240 zł;
  • PlayStation Plus Extra – poza pakietem Essential gracz uzyskuje dostęp do tzw. katalogu, w którym może przebierać spośród całego mnóstwa różnorodnych gier. Cena: 1 miesiąc – 58 zł, 3 miesiące – 165 zł, 12 miesięcy – 400 zł;
  • PlayStation Plus Premium – w tym pakiecie, poza poprzednimi udogodnieniami, można korzystać również z wersji próbnych gier czy transmisji strumieniowej w chmurze. Cena: 1 miesiąc – 70 zł, 3 miesiące – 200 zł, 12 miesięcy – 480 zł.

Zalety PS Plus

Niezależnie od tego, czy wybierzesz pakiet PS Plus na miesiąc, czy PS Plus na rok, czeka na Ciebie szereg korzyści. Wśród nich na uwagę zasługują liczne rabaty, które oferowane są tylko subskrybentom abonamentu. Obejmują one zniżki, dodatki do gier, a także wiele innych rzeczy, które są dostępne w PlayStation Store. Dzięki subskrypcji PS Plus możesz korzystać z dodatków do niektórych gier, w tym np. Fortnite. W dodatkach znajdziesz m.in. oryginalne skórki czy dodatkową broń.

W ramach PlayStation Plus da się zapisywać aktualny stan gry w chmurze i kontynuować rozgrywkę nawet na innym urządzeniu. Dla użytkowników najnowszego PlayStation 5 przygotowano jeszcze jeden benefit. Mogą oni uzyskać wskazówki (bez spoilerów!) na konkretnym etapie gry. Dotyczy to takich tytułów jak m.in.: Resident Evil Village, HITMAN 3 czy Marvel’s Spider-Man. Subskrypcję można anulować, kiedy tylko się tego chce. Usługa pozostanie jednak aktywna aż do momentu, w którym zakończy się czas, za który już zapłaciłeś. PlayStation Plus to doskonały pomysł na prezent, ponieważ można kupić karty podarunkowe z dowolnym okresem subskrypcji.

Przykładowe korzyści miesięczne z PS Plus

Do szerokiej biblioteki gier dostępnych w ramach pakietu PlayStation Plus każdego miesiąca przybywają kolejne tytuły, które można pobrać w ramach abonamentu. Na przykład w maju 2022 roku były to: FIFA 22, Tribes of Midgard i Curse of the Dead Gods. W kwietniu gracze mogli natomiast pobrać Hood: Outlaws & Legends, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated oraz Slay the Spire.

Czy warto korzystać z PS Plus?

Promocja PS Plus opłaca się szczególnie tym graczom, którzy na gamingu spędzają wiele czasu. Gdyby nie subskrypcja, musieliby oni częściej kupować nowe tytuły w pełnych cenach. Po opłaceniu abonamentu regularnie zyskują dostęp do kolejnych gier, co staje się o wiele bardziej opłacalne. Nawet gracze, którzy na PlayStation grają sporadycznie, mogą odczuć znaczną oszczędność, gdy zasubskrybują PS Plus. Wiele zależy od tego, w jakie gry chcą grać. Niektóre nowe tytuły kosztują więcej niż roczny abonament PS Plus, dlatego też warto wziąć pod uwagę skorzystanie z tego pakietu.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl