nowoczesny-biznesmen.jpg
Porady

Niezbędnik nowoczesnego biznesmena

4 maja 2020 3 minuty czytania

Nowe technologie zmieniają nasze życie- szczególnie widać to na przykładzie osób z licznymi obowiązkami i dużą odpowiedzialnością. Nagle okazało się, że wiele urządzeń można zastąpić kilkoma drobiazgami. Jak wygląda ich niezbędnik? wyposażenie biznesmena może tak naprawdę zmieścić się w jednej kieszeni. Kilkanaście lat temu sprzęt oferujący zbliżone możliwości potrzebował sporo miejsca w neseserze, a jeszcze wcześniej zajmował cały bagażnik w samochodzie.

Ewolucja narzędzi

Podstawowe narzędzie – smartfon – jest teraz lekkie i kompaktowe. Sprzęt, który znamy z lat 90., potrafił ważyć ponad poł kilograma! Do tego dochodził jego krótki czas pracy, więc warto było mieć pod ręką także pager, czyli przenośne urządzenie do odbierania wiadomości tekstowych. Zabawnie z dzisiejszej perspektywy prezentowały się również laptopy. Były kanciaste i ciężkie, miały nieporęczne, małe, monochromatyczne ekrany, nie dysponowały ładowarką, a ich czas pracy był krótki. 

Jedyną zaletą była możliwość ich wygodnego przenoszenia. Dzisiaj większość zadań jesteśmy w stanie zrobić na naszym smartfonie, który oferuje dostęp do sieci, możliwość kontaktowania się z dowolnymi ludźmi na całym świecie, wysyłanie e-maili, tworzenie prezentacji czy pisanie dokumentów. Specjalne rozwiązania, które pozwalają na zrobienie komputera z telefonu po podpięciu go do monitora, oferują m.in. flagowe Samsungi (funkcja DeX).

Idealny smartfon dla biznesmena iPhone 11 Pro Max

Aby bez problemu dotrzymywać kroku właścicielowi, powinien wyróżniać się długim czasem pracy i oferować szybkie ładowanie. Rozsądnym wyborem jest kupno urządzenia z ekranem o przekątnej co najmniej sześciu cali. Aktualnie smartfony dysponują niewielkimi ramkami wokół wyświetlacza – w ten sposób wymiary całego telefonu są akceptowalne, a użytkownik zyskuje ogromną przestrzeń roboczą. Obligatoryjnie smartfon musi mieć Dual SIM, LTE, Bluetooth 5 i dwuzakresowe Wi-Fi oraz NFC, dzięki czemu przyszły właściciel nie będzie narzekał na brak możliwości płacenia zbliżeniowego czy niezadowalającą szybkość Internetu. Warto też pamiętać o tym, aby, decydując się na model z Androidem, wziąć pod uwagę telefony z 4 lub 6 GB RAM i więcej. Przyda się również minimum 128 GB pamięci wbudowanej, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy w pamięci urządzenia

Idealnym smartfonem wydaje się Samsung Galaxy Note 10+, wprost stworzony dla użytkowników biznesowych. Wyróżnia się nie tylko wydajną specyfikacją, ale również rysikiem S Pen. Chcesz  pokazać, że jesteś zawsze krok przed innymi i doskonale odnajdujesz się w świecie nowoczesnych technologii? W tej sytuacji wybierz olśniewający, składany smartfon Samsung Galaxy Fold. Świetnie sprawdzi się także Xiaomi Mi 9T. To elegancki telefon z wydajnymi podzespołami, bezramkowym ekranem i naprawdę długim czasem pracy. Jeśli jesteś zwolennikiem ekosystemu Apple, to strzałem w dziesiątkę będzie iPhone 11 Pro Max z doskonałym ekranem Retina XDR oraz zestawem trzech doskonałych aparatów.

Wygodny laptop

Do pracy wciąż niezbędny pozostaje laptop. Można wybierać spośród bogatej oferty, a kluczowy jest czas pracy. Decyzja o zakupie biznesowego laptopa to gwarancja wysokiej jakości i trwałości obudowy. Przy częstych podróżach to niezwykle ważne. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się być ekran o przekątnej około 13-14 cali i szybki dysk SSD. Ciekawą opcją dla podróżujących jest Acer Swift 1 w metalowej obudowie oraz czasem pracy około 10 godzin. Dla wielu biznesmenów świetnym uzupełnieniem wyposażenia będzie tablet, który może znakomicie zastąpić laptopa przy pracy biurowej, co doskonale widać na przykładzie iPada Pro 11” czy Microsoft Surface Pro X

Asystent na nadgarstku

Smartwatche umożliwiają szybki podgląd powiadomień i mogą pomoc w utrzymaniu dobrej kondycji. Bardziej zaawansowane modele pozwalają nawet na przeprowadzanie rozmów lub słuchanie muzyki na słuchawkach Bluetooth bez konieczności noszenia ze sobą telefonu. Dla mężczyzn, chcących zastąpić analogowy czasomierz czymś eleganckim i praktycznym, polecamy Samsunga Galaxy Watch lub Watch GT 2, które łączą elegancję z wielością funkcji. Interesująco prezentuje się też Huawei Active 2. Nowe technologie pozytywnie wpływają na szybkość pracy i możliwość wykonywania jej z dowolnego miejsca na świecie. Ułatwiają załatwianie spraw biznesowych i pozostają nieocenione w przygotowaniu prezentacji i planowaniu projektów.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl