Najlepsza kamera samochodowa, czyli jaka Jaki wideorejestrator wybrać (1).jpeg
Porady

Najlepsza kamera samochodowa, czyli jaka?

17 listopada 2022 4 minuty czytania

Wideorejestratory znacząco zwiększają nasz komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Wideorejestratory znacząco zwiększają nasz komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Dodatkowo mogą powiadamiać nas o fotoradarach, lub znacznie ułatwiać proces parkowania. Można znaleźć produkty bardziej zaawansowane, które mają wiele dodatkowych, przydatnych funkcji. Przedstawiamy ranking kamerek samochodowych z różnych wariantów i półek cenowych, który zdecydowanie ułatwi użytkownikowi zakup tego samochodowego gadżetu.

 

Spis treści:

  1. Kamerki samochodowe 1 kanałowe

  2. Kamerki samochodowe 2 kanałowe

  3. Kamerki samochodowe 3 kanałowe

  4. Najlepsza kamera samochodowa

 

Kamerki samochodowe 1 kanałowe 

 

Kamera samochodowa 70mai M300

Atrakcyjna cenowo i prosta w montażu dla mało wymagającego klienta. Jej obsługa jest bezprzewodowa – umożliwia nam pobieranie nagrań, zmianę ustawień, oraz łączenie się z aplikacją i podglądem na żywo. Ma 3-megapikselowy obraz z kątem widzenia 140°, nagrywający w jakości Super Full HD (1296p) i rozdzielczości 2304 x 1296 w przesłonie f/2.1. W trybie parkingowym rejestruje zdarzenia również podczas postoju. Wyposażona jest w technologię 3D DNR oraz WDR, która redukuje szumy i zachowuje niezwykle przejrzysty obraz. Funkcja głosowa oraz aplikacja dostępna w polskiej wersji językowej.

 

Wideorejestrator MIKAVI PQ4 Dual

Z nieco wyższej półki niż poprzednik. Oferuje ekran z podglądem na żywo oraz nagrywa video w jakości Wide Quad HD (1440p) i kącie widzenia 170 stopni. Sensor Optyczny Sony Stravis IMX327 gwarantuje nam świetną jakość filmików nawet nocą. Wbudowany moduł GPS umożliwia dodanie trasy na mapę z widoczną prędkością pojazdu. Przysłona f/1.8 rejestruje ostry obraz nawet w ciężkich warunkach. Ma funkcję HDR – korektę ekspozycji i łączenie tych samych klatek w różnym naświetleniu. Automatyczny tryb parkingowy oszczędza miejsce na karcie pamięci i świetnie sprawdzi się podczas dłuższego postoju samochodu. Kondensator zamiast baterii li-on zapewnia nam odporność na upały i mrozy, a adapter zabezpiecza akumulator przed rozładowaniem podczas postoju. Ta kamerka samochodowa jest bezprzewodowa, co oznacza, że możemy łączyć się i korzystać ze specjalnej dedykowanej aplikacji mobilnej również z poglądem na żywo.

 

Sprawdź także: Co to jest Android Auto – jak działa i jakie oferuje opcje?

 

Kamerki samochodowe 2 kanałowe 

 

Wideorejestrator XBLITZ Park View 2

Kamera samochodowa typu przód-tył montowana w lusterku z 7-calowym wyświetlaczem dotykowym, która zachwyca wyglądem i funkcjonalnością. Instalujemy ją za pomocą gumek montażowych do lusterka wstecznego, które są dołączone w zestawie od producenta. Nagrywa filmy z trasy w jakości Full HD (1920 x 1080) z szerokokątnym obiektywem i kątem widzenia 140°. Ma funkcję Loop-Recording, która nagrywa obraz w pętli w trybie ciągłym, dzięki której oszczędzamy miejsce na karcie pamięci. Detekcja ruchu umożliwia nam wgląd na ruch przed samochodem podczas naszej nieobecności. Funkcja parkingowa dodatkowo podczas stłuczki czy wypadku automatycznie rejestruje niebezpieczne zdarzenie. Wszystkie dane zapisuje na karcie microSD. Nie ma funkcji lokalizacji GPS oraz WiFi. 

 

Kamera samochodowa 70mai PRO Plus+ (A500S) Dual Set

Wideorejestrator z dwiema kamerkami, która pozwala na uchwyceniu wielu szczegółów dzięki rozdzielczości 2592 x 1944 (kąt widzenia 145°) oraz 1920 x 1080 (kąt widzenia 130°). Przekątna ekranu LCD to jedynie 2 cale, lecz wbudowany moduł WiFi z podglądem na żywo oraz GPS zdecydowanie to rekompensuje. Oferuje tryb parkingowy z funkcją timelapse, detekcję ruchu oraz G-sensor, tzw. wykrywaczem przeciążenia. Kamera samochodowa z czujnikiem ruchu oraz systemem asystujący kierowcy ADAS ostrzega w przypadku opuszczenia pasu ruchu lub niebezpiecznego zbliżenia do innego pojazdu. Funkcja dziennika przebytych tras zapisuje naszą historię podróży i wyświetla statystyki trasy takie jak prędkość, czas i ilość przejechanych kilometrów. Obsługa produktu oraz aplikacja dostępna jest w języku polskim.

 

Kamerki samochodowe 3 kanałowe 

 

Wideorejestrator MIKAVI PQ6 3CH

Dla nieco bardziej wymagających klientów. Najlepsza kamera samochodowa w kategorii rozdzielczości obrazu - przednia kamera 3840 x 2160 30 fps pozwoli nagrać w szczegółach wszystko, co niezbędne. Mają szeroki kąt widzenia z przodu 170°, 160° z tyłu oraz 150° wewnątrz. Dzięki 6-warstwowej szklanej soczewce i obiektywem w przedniej kamerce f/1.6 (5 Mpix) oraz tylnej i wewnętrznej f/1.8 (2 Mpix) obraz zachowuje niezwykłą jakość i dokładność również w warunkach nocnych. Rozbudowany tryb parkingowy pozwala na nagrywanie równocześnie trzech kamer opcji takich jak detekcja ruchu, g-sensor, time-lapse oraz tryb low bitrate, który zmniejsza objętość plików. W zestawie znajdziemy adapter, który umożliwia nam dostęp do zasilania przy wyłączonym zapłonie samochodu oraz zabezpiecza akumulator przed rozładowaniem. Wyposażony jest w kondensator. Obsługuje karty pamięci nawet do 256 GB. Mają moduł GPS oraz WiFi z dostępną aplikacją.

 

Wideorejestrator VIOFO T130 3CH

Zgrabny moduł pozbawiony wyświetlacza pozwoli nam zachować skromną, nierzucającą się w oczy formą. Zastosowane zostały szklane obiektywy szerokokątne od 140° do 165° oraz jasnością f/1.6 do f/1.8. Posiada funkcję detekcji ruchu, automatyczny start, g-sensor, tryb parkingowy oraz nagrywanie w pętli. Nagrywa materiały w rozdzielczości 2560 x 1440p (30 klatek/s) z przodu, 1920 x 1080p (30 klatek/s) z wnętrza oraz 1920 x 1080p (30 klatek/s) z tyłu pojazdu. Świetnie sobie radzi w trybie nocnym nawet w całkowitej ciemności dzięki przetwornikom od Sony Starvis. Zawiera wbudowany moduł Wifi oraz GPS. Zasilany jest poprzez kondensator, który gwarantuje nam stabilność pracy. 

 

Najlepsza kamera samochodowa

 

Wartych uwagi rejestratorów jazdy do wyboru jest naprawdę wiele. Wybór od naszych potrzeb i wymagań. Warto odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Jaka kamera samochodowa jest nam potrzebna? Jakie funkcje ma zawierać i jaki mamy budżet? Powyższe przykłady mogą znacznie ułatwić wybór i przyczynić się do radości z codziennej, bezpiecznej jazdy.

 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl