Najbardziej wspierające aplikacje ciążowe – sprawdź, jakie mają opcje! (1) (1).jpg
Porady

Najbardziej wspierające aplikacje ciążowe – sprawdź, jakie mają opcje!

31 sierpnia 2022 3 minuty czytania

Ciąża to bardzo ważny i piękny okres w życiu każdej kobiety.

Ciąża to bardzo ważny i piękny okres w życiu każdej kobiety. Przeżywając ten stan po raz pierwszy, chętnie szukamy w internecie informacji, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Nie zawsze dobrym pomysłem jest przeglądanie różnych for dyskusyjnych. Często informacje publikowane na ich łamach mogą nie być zbyt fachowe i nijak mają się do rzeczywistości. O wiele mądrzejszą decyzją będzie skorzystanie z aplikacji ciążowych. Publikowane w nich rady oraz rozmaite funkcje w wartościowy sposób będą towarzyszyły nam aż do samego rozwiązania. Co warto wiedzieć o takich programach?

Spis treści:

1.       Aplikacje ciążowe – podstawowe informacje.

2.       Dlaczego warto korzystać z aplikacji ciążowych?

3.       Trzy najpopularniejsze aplikacje ciążowe.

Aplikacje ciążowe – podstawowe informacje

Aplikacje ciążowe są dostępne zarówno dla iOS, jak i dla Androida. Możemy więc pobierać je zarówno z App Store, jak i ze Sklepu Play. W przypadku obydwu wspomnianych sklepów znajdziemy całe mnóstwo rozmaitych programów. Jak wybrać spośród nich te najbardziej wartościowe? Przede wszystkim powinniśmy kierować się opiniami użytkowników, pracowników służby zdrowia oraz zwracać uwagę na wydawców poszczególnych aplikacji.

Dobrej klasy rozwiązania będą serwowały nam nie tylko porady związane z rozwojem dziecka oraz ze zmianami, jakie przechodzi nasze ciało. Wyświetlą także opinie ekspertów dotyczące ciąży. Uzyskamy również możliwość liczenia kopnięć, czasu skurczów, rejestrowania ciążowego przyrostu wagi. Niektóre aplikacje przypomną o wizycie u ginekologa, pomogą przygotować wyprawkę do szpitala, a nawet wybrać imię dla naszego malucha!

Dlaczego warto korzystać z aplikacji ciążowych?

Pierwsza ciąża to dla każdej kobiety trudny okres. Bardzo często mocno przeżywamy zmiany zachodzące w naszym organizmie oraz obawiamy się o prawidłowy rozwój naszego dziecka. Dzięki informacjom serwowanym nam przez aplikacje ciążowe możemy na niektóre kwestie spojrzeć inaczej i lepiej zrozumieć cały proces rozwoju dziecka na przełomie magicznych dziewięciu miesięcy.

Dobra aplikacja ciążowa to również praktyczny organizer dla przyszłej mamy. Na krótko przed porodem na pewno w naszej głowie pojawi się milion myśli dotyczących naszego malucha i jego przyjścia na świat. Aplikacja ciążowa pomoże zorganizować wyprawę do szpitala i przypomni nam o wszystkich najważniejszych kwestiach związanych z obecnością na porodówce.

Aplikacja ciążowa to rozwiązanie o wiele bardziej godne zaufania niż rozmaite grupy i fora internetowe. Osoby wypowiadające się na ich łamach nie mają wiedzy fachowej. Mogą swoimi poradami przynieść więcej szkody niż pożytku.

Trzy najpopularniejsze aplikacje ciążowe

Gdy już wiemy, czego powinniśmy oczekiwać od aplikacji ciążowych, czas pokrótce omówić te zdecydowanie najpopularniejsze i najbardziej przystępne. Kryteria, jakie przyjęliśmy podczas ich doboru to pozytywne opinie, intuicyjny interfejs oraz bogactwo funkcji. Możemy też kierować się poradami naszej położnej lub lekarza prowadzącego ciążę. Oto trzy wybrane najlepsze aplikacje dla kobiet ciężarnych.

Preglife

Bardzo przydatna aplikacja wysoko oceniana przez użytkowniczki. Pozwala na śledzenie przebiegu ciąży tydzień po tygodniu. Możemy obserwować zarówno zmiany naszego ciała, jak i rozwój dziecka. Co ciekawe, Preglife przedstawia także ciekawe porady dla przyszłych ojców. Praktycznym rozwiązaniem jest asystent przygotowania wyprawki do szpitala. Po porodzie aplikacja pomoże przebrnąć przez bardzo trudny czas oswajania się z rodzicielstwem.

Asystent Ciąży

Mało rozpoznawalna, ale bardzo dobra i praktyczna aplikacja. Asystent Ciąży oferuje nam wiele rozwiązań analogicznych do Preglife. Przeprowadza przyszłe mamy przez cały okres ciąży, pomagając w zrozumieniu wszystkich procesów zachodzących w tym czasie. Program oferuje nam dostęp do wygodnej i intuicyjnej w obsłudze listy wyprawkowej. Poza tym możemy przejrzeć najpopularniejsze, potencjalne imiona dla naszej pociechy, a także skorzystać z kalkulatora prawidłowej wagi w ciąży.

Ciąża+

Rozwiązanie, którego autorem jest koncern Philips bardzo aktywnie wspierający mamy. Aplikacja pozwala na szeroką personalizację pod kątem naszego nadchodzącego maluszka. W intuicyjnej formie objaśnia wszystkie etapy, przez które przyszła mama musi przebrnąć podczas przygotowań do powitania na świecie swojej pociechy. Przydatną funkcją aplikacji jest możliwość utworzenia indywidualnego planu porodu. Zdjęcia naszego brzuszka mogą natomiast zostać zamienione w piękny pamiętnik z niesamowitego okresu, jakim jest ciąża.

Aplikacje ciążowe mogą być nieocenioną pomocą dla ciężarnych kobiet. Pamiętajmy jednak by nie sugerować się wyłącznie ich podpowiedziami. W momencie, gdy zauważmy jakiekolwiek niepokojące objawy, koniecznie skontaktujmy się niezwłocznie z położną lub lekarzem prowadzącym ciążę.

 

 

 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl