Jakie słuchawki bezprzewodowe do pracy wybrać Przegląd ofert Play.jpeg
Porady

Jakie słuchawki bezprzewodowe do pracy wybrać? Przegląd ofert Play

29 stycznia 2024 4 minuty czytania

Słuchawki bezprzewodowe do biegania czy pracy to jeden z popularniejszych gadżetów nie tylko dla miłośników nowych technologii.

Kompaktowe urządzenia cieszą się powodzeniem ze względu na wygodę użytkowania i praktyczność. Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne lub nauszne wybrać do pracy zdalnej?

Spis treści:

  1. Słuchawki bezprzewodowe do pracy zdalnej – zalety

  2. Słuchawki bezprzewodowe do pracy zdalnej – na co zwracać uwagę?

  3. Słuchawki do pracy zdalnej – ranking ofert Play

Słuchawki bezprzewodowe do pracy zdalnej – zalety

Słuchawki bezprzewodowe do telefonu czy komputera dają ogromną swobodę ruchów. Użytkownik nie jest ograniczony żadnym kablem, który mógłby się zaplątać lub przeszkadzać w odejściu od urządzenia i dalszej rozmowie czy odbiorze dźwięku. Dzięki temu bez problemu można prowadzić negocjacje w pracy podczas przechadzki czy pobytu na mieście.

Dobre słuchawki bezprzewodowe dają także opcję przełączania się pomiędzy różnymi urządzeniami. Pracownik za pomocą jednego sprzętu może odbierać dźwięk z komputera czy telefonu w dowolnej chwili przez szybkie parowanie. Poza tym wiele modeli ma funkcje poprawiające komfort użytkowania np. poprzez redukcję hałasu. Dzięki temu odbierany dźwięk jest wyraźniejszy i nic go nie zakłóca, więc da się bez kłopotu pracować nawet w zatłoczonej kawiarni.

Dla wielu użytkowników ważne jest także to, że dobre słuchawki bezprzewodowe nauszne i douszne cechują się minimalistycznym, nowoczesnym designem. Ich estetyka wpisuje się w gusta różnorodnych konsumentów i tworzy doskonałe połączenia wizualne z innymi gadżetami. To świetne uzupełnienie zestawu sprzętowego do pracy.

Słuchawki bezprzewodowe do pracy zdalnej – na co zwracać uwagę?

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Pierwszy z nich to czas działania urządzenia na jednym naładowaniu. To parametr szczególnie ważny w przypadku osób pracujących w ruchu, które sporo się przemieszczają i rzadziej mają okazję do zasilenia akumulatora słuchawek.

Należałoby sprawdzić także, czy dany model ma opcję redukcji hałasu. Wpływa to na jakość odbieranego dźwięku i komfort rozmów. Poza tym trzeba dopasować również określony wariant do własnych preferencji. Do wyboru są słuchawki bezprzewodowe dokanałowe, nauszne czy douszne z uchwytem za ucho. Warto zwrócić uwagę na opcję regulacji pałąka i miękkość nauszników.

W odpowiedzi na to, jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać, pomaga także sprawdzenie, czy mają one opcję szybkiego ładowania. Niektóre urządzenia są zdolne do pracy po zaledwie 10 minutach zasilania i wystarczają na kilka godzin użytkowania. To bardzo pomocna funkcja, kiedy zapomni się o dłuższym ładowaniu lub gdy sprzęt wyczerpie się w ciągu dnia.

Jednym z najważniejszych parametrów jest czas działania na jednym pełnym naładowaniu. Niektóre modele funkcjonują przez kilka godzin, podczas gdy inne wystarczą nawet na kilka dni. Warto się upewnić, czy słuchawki mają mikrofon pozwalający na prowadzenie rozmów. W pracy zdalnej to warunek konieczny m.in. do wideokonferencji.

Słuchawki bezprzewodowe sportowe i biznesowe mają ograniczony zasięg działania. Da się z nich korzystać jedynie w określonej odległości od urządzenia nadającego dźwięk. Przed zakupem powinno się sprawdzić, jaki zasięg Bluetooth oferują poszczególne modele. To ważne szczególnie dla osób, które chcą mieć większy komfort w trakcie używania sprzętu np. gdy załatwiają sprawy na mieście.

Słuchawki do pracy zdalnej – ranking ofert Play

Gdzie kupić słuchawki do pracy zdalnej? Urządzenia mają w swoich ofertach m.in. dostawcy internetu i sieci komórkowych. Jedna z firm proponujących sprzęt to Play. W asortymencie marki znajdują się np. słuchawki bezprzewodowe Apple. Czas ich pracy wynosi do 6 godzin, a na dodatek znajdują się one w ładującym etui, które pozwala im dłużej pozostać zdatnymi do użytku.

Air Pods 3 to model, który wyczuwa, kiedy znajduje się w uchu. Dzięki temu po wyjęciu z ucha przestaje nadawać dźwięk i nie traci niepotrzebnie baterii. Łączy się nie tylko z urządzeniami od Apple, ale i tymi z oprogramowaniem Android.

Jedną z kolejnych wartych uwagi propozycji stanowią słuchawki OPPO Enco Air3. Cechują się odpornością na wodę na poziomie IPX4, a także funkcją redukcji szumów. Ich cecha charakterystyczna to nowoczesny, stylowy design, który idealnie pasuje do innowacyjnych urządzeń wykorzystywanych w codziennej pracy. Bateria razem z ładującym etui daje aż 25 godzin działania.

Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne znajdują się w Play? Operator proponuje model JBL Tune 520BT. To urządzenie zapewnia doskonały bas, który pozwala na wykorzystywanie sprzętu nie tylko do pracy, ale i rozrywki. Odbieranie muzyki w takim przypadku to sama przyjemność.

Słuchawki mają mikrofon, dzięki któremu da się korzystać również z asystentów głosowych. Na docenienie zasługuje wytrzymałość baterii, która pozwala na ponad 50 godzin użytkowania bez konieczności ładowania.

To tylko kilka modeli dostępnych w Play. Warto sprawdzać ofertę na bieżąco, ponieważ ta często się zmienia. Firma zawsze dopasowuje dostępność urządzeń do nowości pojawiających się na rynku oraz do oczekiwań i potrzeb klientów.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl