Jakie brytyjskie seriale warto obejrzeć Top 7 propozycji dostępnych na Netflix.jpg
Porady

Jakie brytyjskie seriale warto obejrzeć?

20 grudnia 2022 4 minuty czytania

Jak ogólnie wiadomo, angielskie seriale, jak i filmy cieszą się dużą popularnością.

Jak ogólnie wiadomo, angielskie seriale, jak i filmy cieszą się dużą popularnością. Wiele z nich zyskało światowy rozgłos, a niektóre można obejrzeć na platformie Netflix. Nie wiecie co wybrać, a szkoda wam czasu na oglądanie trailerów? Na co się zdecydować, sensację czy komedię? Wybór jest ogromny, dlatego wyróżniliśmy 7 najciekawszych i wysoko ocenianych produkcji, które warto zobaczyć.

 

Spis treści:

  1. Czarne lustro

  2. Peaky Blinders

  3. The Crown

  4. Technicy-magicy

  5. After Life

  6. Top Boy

  7. Upadek

  8. Angielskie seriale Netflix – które wybrać?

 

Czarne Lustro

 

2019 r, 5 sezonów

Gatunek: Science Fiction, Thriller

Nadzwyczajny, nietypowy i zaskakujący serial, w którym każdy odcinek ukazuje kompletnie inną historię nowoczesnej codzienności. Producent chce zapewnić odbiorcy różne doznania. Z tego względu stworzone zostały bardzo niecodzienne scenariusze, a całość przedstawiona w dość oryginalnej formie, niezbliżonej do żadnej innej produkcji. Klimat serialu jest mroczny, a historie zagmatwane, często także mrożące krew w żyłach. Produkcja przedstawia w satyryczny sposób obraz teraźniejszości i przyszłości świata oraz tego, jak ludzkość może na niego wpłynąć. Obrazuje postęp cywilizacji i możliwe skutki korzystania z najnowocześniejszych technologii.

 

Peaky Blinders

 

2022 r, 6 sezonów

Gatunek: Kryminał, Kostiumowy

Angielski serial kostiumowy, w którym akcja toczy się w brytyjskim mieście Birmingham. Fabuła osadzona została w latach 20 XX wieku po I wojnie światowej. Thomas Shelby i jego rodzina zarządzają grupą przestępczą Peaky Blinders, która wzbogaca się na nielegalnym handlu i zakładach bukmacherskich. Przywódca gangu jednak ma coraz to ambitniejsze plany i pragnie wzmocnić swoją pozycję w społeczeństwie. Wchodzi w posiadanie skradzionej broni z lokalnej fabryki, co zaczyna ciągnąć za sobą dramatyczne konsekwencje.

 

The Crown

 

2022 r, 5 sezonów

Gatunek: Polityczny, Dramat

Historia Królowej Elżbiety od 1952 roku, która przejmuje tron po śmierci króla Jerzego VI w momencie, gdy całego imperium tonie w kryzysie. Ukazuje wiele intryg, skandali i romansów na przestrzeni lat jej panowania. Serial skupia się nie tylko na sytuacji politycznej, ale również na rodzinie i siedzibie brytyjskiego rządu przy Downing Street. Wielokrotnie nagradzany i uznawany za najdroższy w produkcji serial kostiumowy. 

 

Technicy-magicy

 

2013 r, 5 sezonów

Gatunek: Sitkom, Komediowy

 

Niezwykle absurdalny brytyjski serial komediowy, ukazujący pracę szefowej działu IT – Jen, która kompletnie nie posiada żadnej wiedzy z tego zakresu. W korporacji Reynholm Industries, w której zostaje zatrudniona, jej podwładnymi zostają Roy i Moss. Oni w porównaniu do swojej naczelniczki mają dość szeroką znajomość w dziedzinie informatyki, co przekłada się na śmieszne i absurdalne sytuacje. Ich współpraca nie zawsze się układa – z początku załoga usilnie próbuje pozbyć się niekompetentnej kierowniczki. 

 

Sprawdź także: Idealne filmy na wieczór we dwoje – co warto obejrzeć na Netfliksie?

 

After Life

 

2022 r, 3 sezony

Gatunek: Komediodramat

Akcja toczy się w miasteczku Tambury, w którym to dziennikarz lokalnej gazety Tony wiedzie swoje perfekcyjne życie. Nagle wszystko wywraca się do góry nogami, kiedy jego żona Lisa umiera na raka. Główny bohater niezwykle się zmienia. Pojawiają się myśli samobójcze, Tony nie umie się odnaleźć w nowej sytuacji. Wpada na wyjątkowy sposób radzenia sobie z problemami – postanawia traktować wszystko z ignorancją i obojętnością. Jednak jego rodzina i przyjaciele wiedzą jaki naprawdę jest Tony i starają się zrobić wszystko, aby odzyskać jego dawną osobowość.  


 

Top Boy

 

2022 r, 2 sezony

Gatunek: Kryminał, Dramat

Brytyjski serial kryminalny. Na fikcyjnych przedmieściach Londynu Summerhouse działa nielegalny narkotykowy biznes, który rozwija się w zatrważającym tempie. Dwie główne postacie – Dushane, pomimo przestępczych działań, jest bardziej rozważny i po cichu rozmyśla o innym życiu, a Sully jest chaotyczny, narwany, ale równocześnie niezwykle opiekuńczy. Przedstawione są brutalne realia, strzelaniny, intrygi, porwania oraz ich wpływ na rodziny i dzieci przedstawicieli gangu. 

 

Upadek

 

2016 r, 3 sezony

Gatunek: Kryminał, Thriller

 

Trzymający w napięciu angielski serial kryminalny, w którym akcja toczy się w Belfaście w Irlandii Północnej. Detektyw Stella Gibson z Londynu zajmuje się sprawą seryjnego zabójcy kobiet. Sprawcą jest młody psychoterapeuta Paul Spector, mąż i ojciec dwójki dzieci, który z początku nie był o nic podejrzewany. Jego sposobem jest zakradanie się do domów samotnych kobiet, kradzież ich bielizny i finalne morderstwo. Detektyw analizuje jego profil psychologiczny, co w późniejszym etapie prowadzi do spotkania i zwrotu akcji. Oboje jak się okazuje, mają umiejętności odłączenia się od emocji – w przypadku Stelli dotyczy to pracy, w przypadku Paula – morderstw.

 

Angielskie seriale Netflix – które wybrać?

Na Netfliksie znajdziemy wiele ciekawych pozycji, naprawdę jest w czym wybierać! W powyższym zestawieniu znajdują się pozycje must have z różnych gatunków – od komedii, poprzez dramat i kryminał, w zależności od preferencji i potrzeb. Aby nie tracić czasu na żmudne przeglądanie tytułów bezpośrednio na platformie, warto skorzystać z naszej listy! Zaproponowane tytuły z pewnością pochłoną cię na długie godziny.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl