jaki_tablet_dla_dziecka.jpg
Porady

Jaki tablet wybrać dla dziecka do szkoły? Tablet, a może...

1 września 2020 3 minuty czytania

Multimedia na stałe wpisały się w szkolną codzienność. Sprawdzanie e-dziennika, uczestnictwo w zdalnych lekcjach czy odrabianie zadań domowych bez tabletu lub laptopa jest dziś praktycznie niemożliwe. Dlatego warto wyposażyć ucznia w odpowiedni sprzęt.

Tablet do szkoły – najważniejsze parametry

Wybierając tablet dla ucznia, lepiej nie ulegać promocjom ani nie sięgać po pierwszy model ze sklepowej półki. Szukając optymalnego sprzętu, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych parametrów:

  • przekątna ekranu,
  • rodzaj matrycy,
  • dostępna pamięć,
  • pojemność baterii,
  • dodatkowe akcesoria.

Rozmiar tabletu powinien być uzależniony od jego przeznaczenia. Jeśli zależy nam na mobilności i wygodnym pakowaniu, lepiej ograniczyć wybór do modeli z ekranem w przedziale 7–8 cali. Z kolei, jeżeli urządzenie ma być wygodnym narzędziem domowym, odpowiedni będzie ekran, który ma ponad 9 cali. Matryca jest jednym z najważniejszych aspektów, który przekłada się nie tylko na jakość wyświetlanego obrazu, ale też na zdrowie użytkowników. Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest matryca IPS, która gwarantuje głęboki kontrast oraz wyrazistą gamę kolorów. Dodatkowym atutem jest szeroki kąt widzenia, dzięki czemu na wyświetlacz może spoglądać jednocześnie kilka osób. Dla bardziej wymagających polecamy matryce AMOLED, zapewniające najwyższą jakość czerni, co ułatwia m.in. czytanie na tablecie.

Pamięć i bateria tabletu

Do najważniejszych parametrów tabletu do szkoły zaliczają się pamięć oraz pojemność baterii. Pamięć RAM jest kluczowa nie tylko do przechowywania danych, ale też ma niebagatelne znaczenie dla wydajności pracy. W przypadku tabletów pamięć jest nawet ważniejsza niż procesor. Bateria z kolei gwarantuje długą pracę bez konieczności ładowania urządzenia. Optymalne modele będą miały baterie o pojemności przekraczającej 5000 mAh. Taka bateria pozwala na pracę urządzenia przez cały dzień.

Tablet do szkoły – wybrane modele

Oczywiście ważnym czynnikiem przy wyborze tabletu jest jego cena. Dlatego przygotowaliśmy propozycje urządzeń w trzech przedziałach cenowych, które posiadają najlepsze parametry dostępne na rynku. Czasami możemy znaleźć bardzo dobry jakościowo tablet bez konieczności przeznaczania na niego dużych pieniędzy.

Tablet do 1000 zł

Do bestsellerów urządzeń budżetowych należą tablety marki Huawei. Model Huawei MediaPad T5 10 3/32GB możemy znaleźć w cenie 899 zł, a w zamian otrzymujemy sprzęt z dobrym wyświetlaczem IPS i 8-rdzeniowym procesorem. To doskonałe połączenie dużego wyświetlacza 10,1” FHD, wydajnych podzespołów oraz smukłej, nowoczesnej obudowy. Tablet posiada duży oraz czytelny wyświetlacz  IPS pozwala też pracować na dwóch aplikacjach jednocześnie. Posiada lekka obudowę (485 g) co pozwoli na wygodne użytkowanie i noszenie przez nawet najmłodszych użytkowników. Tablet jest wyposażony w bezpieczny kącik dziecięcy czyli miejsca z aplikacjami oraz z folderami do których mają dostęp najmłodsi użytkownicy, urządzenie posiada też funkcje dzięki, której można ustawić czas, jak długo dzieci mogą korzystać z tabletu, ile razy dziennie oraz z jakimi przerwami. Do tego pojemna bateria 5100 mAh, umożliwi sprawne działanie przez cały dzień.

Tablet do 2000 zł

Przy większym budżecie nie musimy wybierać, które cechy są dla nas najważniejsze, za to możemy znaleźć dobrej jakości sprzęt z wysokimi parametrami. Taki jest np. Samsung Galaxy Tab S6 Lite, w zestawie z tym tabletem od razu otrzymujemy rysik S-Pen, co znacznie poszerza możliwości do czego możemy użyć tablet szczególnie w szkole, opcjonalnie można dokupić do niego też klawiaturę bluetooth, wtedy mamy mini laptop, idealne rozwiązanie do nauki, filmów czy grania.

Sprawdź pełną ofertę tabletów na Play.pl

Tablet czy laptop do szkoły?

Tablet jest świetnym wprowadzeniem do świata elektroniki. Z czasem możemy zamienić go na bardziej wydajny laptop, który pozwala m.in. na popularną ostatnio naukę programowania. Dla starszych uczniów, którzy mają większe wymagania, być może od razu lepiej zastanowić się nad komputerem – stacjonarnym albo laptopem. Do prostszych zadań być może optymalny będzie nieduży, lekki i mobilny notebook. Dodatkową zeletą każdego tabletu w ofercie Play jest wbudowany modem, dzieki czemu można korzstać z Internetu w każdym miejscu.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl