Jak-przejsc-z-androida-na-iOS_.png
Porady

Jak przenieść się z Androida na iOS i z powrotem?

15 maja 2020 2 minuty czytania

Migracja między dwoma różnymi systemami mobilnymi jest możliwa, ale nie zawsze to proste zadanie. Jak to zrobić, żeby przenieść najczęściej używane aplikacje, ale przede wszystkim jak przenieść kontakty lub zdjęcia na nowy smartfon z Androida na iOS? 

W tym artykule poznasz:

Jak przenieść się z Androida na iOS?

Apple, co oczywiste, również zadbał o funkcję przenoszenia danych przy migracji z innej platformy. W tym celu należy upewnić się jedynie, że oba urządzenia podłączone są do sieci Wi-Fi oraz zasilania (proces może trochę potrwać).

Nowi użytkownicy systemu iOS podczas konfiguracji iPhone’a, na ekranie „Aplikacje i dane” muszą wybrać opcję „Przenieś dane z Androida”, a następnie:

  1. na Androidzie pobrać i uruchomić program „Przenieś do iOS”, a potem kliknąć przycisk „Dalej” i zaakceptować warunki jego użytkowania. Następnie na ekranie „Znajdź swój kod” należy wybrać przycisk „Dalej”.
  2. na iPhonie trzeba wybrać opcję „Dalej” na ekranie „Przenieś z Androida” i poczekać na wyświetlenie 6- lub 10-cyfrowego kodu.
  3. kod należy wprowadzić na urządzeniu z Androidem i poczekać na przejście do ekranu „Przenieś dane” wystarczy wybrać na starym smartfonie dane, które mają zostać przeniesione, a następnie zaznaczyć opcję „Dalej” i odłożyć urządzenia do czasu ukończenia procesu.
  4. po ukończeniu przenoszenia należy wybrać opcję „Gotowe” na urządzeniu z Androidem, a na iPhonie przycisk „Dalej”, a następnie wykonać kolejne instrukcje dotyczące konfiguracji urządzenia i ją zakończyć.

 System iOS rozpoznaje też aplikacje zainstalowane na smartfonie z Androidem i prezentuje ich odpowiedniki w App Store (jeżeli są dostępne).

Jak przenieść dane z iOS na Androida?

Google przygotowało bardzo prosty sposób na przejście z iOS na Androida. Wystarczą trzy kroki.

  1. najpierw trzeba pobrać aplikację Dysk Google na urządzenie z iOS i zalogować się do konta Google, (osoby, które mają już zainstalowany program, powinny sprawdzić, czy jest on zaktualizowany do najnowszej wersji)
  2. w aplikacji należy wybrać: Menu -> Ustawienia -> Kopia zapasowa, a następnie zaznaczyć elementy do skopiowania i wcisnąć przycisk „Rozpocznij tworzenie kopii zapasowej” (proces ten może potrwać do kilku godzin, w zależności od jakości połączenia internetowego)
  3. na koniec trzeba zalogować się do konta Google’a na nowym urządzeniu z systemem Android przy użyciu tego samego loginu, co na iPhonie. Dane z urządzenia Apple zostaną automatycznie przeniesione

Jak przenieść dane na nowy telefon Huawei?

Korzystając z aplikacji Phone Clone, posiadacze nowych telefonów Huawei mogą szybko przenieść zarówno dane z iOS, jak i z innego telefonu z systemem Android. Aplikacja tworzy lokalny hotspot i bezprzewodowo przesyła dane.

Jak przenieść dane na nowy telefon Samsung?

Proces przenoszenia się z iOS na urządzenie Samsunga ułatwia oprogramowanie Smart Switch, które bez problemu kopiuje nawet wiadomości z iMessage przez zwykły kabel USB.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl