internet_stacjonarny_vs_internet_mobilny.jpg
Porady

Internet stacjonarny vs. internet mobilny na abonament. Co wybrać?

24 sierpnia 2020 3 minuty czytania

Wiele osób staje przed dylematem co wybrać: Internet stacjonarny w PLAY, czy Internet mobilny na abonament w PLAY. Przedstawiamy najważniejsze parametry, zalety, ale także pewne ograniczenia obu tych rozwiązań i podpowiadamy, które wybrać w konkretnych przypadkach. Internet stacjonarny vs. mobilny na abonament. Co wybrać?

Internet stacjonarny w PLAY

Zacznijmy od tego, co ma nam do zaoferowania Internet stacjonarny w PLAY. Dostarczany jest on za pomocą technologii korzystającej ze światłowodów doprowadzanych do budynków. Daje to możliwość osiągnięcia prędkości połączeń nawet do 600 Mb/s. To z kolei sprawia, że Internet stacjonarny w PLAY daje nielimitowany dostęp do Internetu – nie ma żadnych ograniczeń w zakresie pobierania danych. W takich rozwiązaniach prędkość połączenia z Internetem nie zależy od ilości pobranych danych i zawsze jest stała. Internet stacjonarny w PLAY jest dostępny trzech w prędkościach:

 • 150 Mb/s,
 • 300 Mb/s,
 • 600 Mb/s.

Wybór najlepszej dla siebie prędkości powinniśmy dostosować do ilości użytkowników, urządzeń oraz do tego, do czego konkretnie będziemy używać Internet stacjonarny. Im więcej streamingów i pobierania danych, tym większa powinna być prędkość połączenia. Warto jednak wspomnieć, że połączenie stacjonarne w PLAY jest zawsze stabilne. Oznacza to, że na jego jakość nie ma wpływu liczba użytkowników, ani warunki atmosferyczne (takie jak np. silny wiatr, burze, czy opady). Dzięki temu stabilnemu łączu z niskim pingiem z Internetu stacjonarnego PLAY może swobodnie korzystać wielu użytkowników w tym samym czasie. Stabilność połączenia i niski ping to także duża zaleta w przypadku gier wszelkiego rodzaju, czy streamów rozgrywek. Oferta Internetu stacjonarnego w PLAY zawiera modem z wbudowanym routerem o dużym zasięgu sieci Wi-Fi, działającej na częstotliwości:

 • 2,4 GHz,
 • 5 GHz.

Zastosowanie modemu z routerem sprawia, że z połączenia Internetu stacjonarnego w PLAY w jednym gospodarstwie domowym korzystać może wielu użytkowników na różnych urządzeniach mobilnych. Jednocześnie nie wpływa to na prędkość połączenia.

Internet mobilny na abonament w PLAY

Wszyscy, którzy poszukują najlepszego dla siebie rozwiązania w zakresie Internetu powinni również zastanowić się nad Internetem mobilnym w PLAY. To najlepsze rozwiązanie dla użytkowników urządzeń mobilnych, takich jak np. smartfony i tablety. Oferta na Internet mobilny na abonament w PLAY uwzględnia limit 50 GB Internetu oraz przenośny router lub 20 GB bez urządzenia. Dużą zaletą Internetu mobilnego jest to, że korzystając ze smartfona można go udostępnić innym użytkownikom i urządzeniom.

Co wybrać: Internet mobilny na abonament w PLAY, czy Internet stacjonarny w PLAY?

Po zapoznaniu się z najważniejszymi parametrami i zaletami, jakimi charakteryzują się Internet stacjonarny i Internet mobilny na abonament w PLAY, zastanówmy się, które z rozwiązań wybrać dla siebie. Internet stacjonarny sprawdzi się przede wszystkim w domu, mieszkaniu rodzinnym, czy mieszkaniu studenckim – wszędzie tam, gdzie z Internetu korzysta wielu ludzi, czasem nawet jednocześnie na wielu urządzeniach, np.:

 • smartfonach,
 • laptopach,
 • tabletach,
 • konsolach do gier,
 • smart TV.

Internet stacjonarny w PLAY daje również nielimitowany dostęp do połączenia. Zapewnia to komfort wszystkim użytkownikom. Decydując się na Internet stacjonarny w PLAY możemy do woli korzystać z połączenia, bez względu na to, ilu aktualnie użytkowników:

 • pobiera dane,
 • gra,
 • streamuje wideo lub muzykę.

Internet mobilny na abonament w PLAY sprawdzi się natomiast w przypadku, gdy chcemy mieć stały dostęp do Internetu poza domem. Często bowiem potrzebujemy skontaktować się z kimś poprzez Internet, odebrać i odpisać na e-maila, czy sprawdzić najnowsze wiadomości ze świata. Ten typ połączenia najlepiej sprawdza się na smartfonach oraz innych urządzeniach mobilnych. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość udostępnienia połączenia z Internetem dla innych osób i urządzeń, czy to za pośrednictwem swojego smartfona czy też przenośnego routera. Wystarczy tylko, że mamy opłacony abonament, sprawny smartfon lub router oraz oczywiście zasięg PLAY.

Internet mobilny na abonament w PLAY vs. Internet stacjonarny PLAY – którą opcję zatem wybrać? Jak wynika z przytoczonych powyżej charakterystyk obydwu rozwiązań, nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wybór powinien zależeć przede wszystkim od tego, gdzie i w jakim celu będziemy korzystać z Internetu. W domu najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście Internet stacjonarny w PLAY. Natomiast dla zastosowań mobilnych, aby nawet będąc poza domem lub miejscem pracy zawsze mieć dostęp do Internetu najlepszym rozwiązaniem jest Internet mobilny na abonament w PLAY.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl