Generatory memów – jak stworzyć własnego mema (1).jpg
Porady

Generatory memów – jak stworzyć własnego mema?

12 września 2022 4 minuty czytania

Popularnym trendem, który ma spore znaczenie w sieci, stało się dodawanie memów.

Popularnym trendem, który ma spore znaczenie w sieci, stało się dodawanie memów. Przybiera formę obrazków lub krótkich filmików, które swoim humorystycznym opisem mają przyciągać uwagę i rozśmieszyć odbiorcę. Nie trzeba jednak być grafikiem ani projektantem, aby samemu przygotować mema. Powstały już specjalne, proste generatory – programy do robienia memów, do których każdy ma dostęp.

 

Spis treści

 1. Jak stworzyć idealnego mema?

 2. Jaki program do tworzenia memów?

 3. Canva

 4. Photogramio.com

 5. Meme Generator

 6. Mematic – The Meme Maker

 

Jak stworzyć idealnego mema?

Główną cechą mema jest jego szybkie rozpowszechnianie w sieci, zwłaszcza w social mediach. Nazwa pochodzi z języka greckiego – mem to mimesis, czyli naśladownictwo. Często jest tworzony sytuacyjnie, adekwatnie do aktualnych trendów, wydarzeń kulturowych itp. Jeśli dostaliśmy od kogoś mema, a jego znaczenie nie jest dla nas zrozumiałe, możemy zerknąć na serwis Know Your Meme. Tam również sprawdzimy, które z nich są teraz najpopularniejsze i dokładnie przeczytać, skąd się wywodzą.

Mem charakteryzuje się szybkością i prostotą wykonania, nie zważając na estetykę. W rzeczywistości do jego stworzenia wystarczy nam dobry pomysł i poczucie humoru. Jego głównym celem jest szybkie rozpowszechnianie wśród znajomych, rodziny i innych użytkowników w sieci.

 

Jaki program do tworzenia memów wybrać??

Program do memów powinien być przejrzysty i prosty. Niewątpliwie dodatkową cechą przyciągającą użytkowników będzie przyjemny dla oka interfejs. Aby ułatwić wybór, przygotowaliśmy zestawienie kilku ciekawych propozycji stron i aplikacji.

 

Canva

Canva to świetne rozwiązanie dla laików, którzy chcą w prosty i szybki sposób zaprojektować dowolną grafikę. Posiada wiele różnych szablonów, a dzięki swojej intuicyjnej konstrukcji znajduje się w topce narzędzi do tworzenia projektów. Jedną z możliwości, jakie oferuje, jest program do robienia memów online, który możemy pobrać za darmo. Dostępna w przeglądarce internetowej oraz jako aplikacja do pobrania na urządzenia mobilne.

 

Jak stworzyć mem w Canva?

Aby stworzyć własnego mema w tym programie, trzeba wykonać kilka prostych kroków, wystarczy:

 • otworzyć Canvę na urządzeniu (aplikacja do pobrania jest darmowa). Po założeniu konta i zalogowaniu się należy wyszukać hasło "mem";

 • wybrać szablon w kategorii, która nas interesuje – do dyspozycji 5000 różnych możliwości. Można go znaleźć za pomocą słów kluczowych. Wystarczy w niego kliknąć, aby dodać go do swojego projektu;

 • urozmaicić efekt dodatkowymi funkcjami – w bibliotece są dostępne ikony, naklejki, dymki oraz różnego typu grafiki. Można dodać również animację, klipy audio i wideo;

 • spersonalizować mema – można dodać własne obrazy, wybrać czcionkę i kolorystykę;

 • zapisać gotowy projekt w formie PNG, JPG lub GIF bez znaku wodnego. Teraz można go udostępniać gdziekolwiek zechcemy.

 

Photogramio.com

Ciekawy zbiór generatorów memów na jednej witrynie dostępny w przeglądarce internetowej. Do wyboru mamy cztery możliwości w zakładkach takie jak: MemeBetter, ImgFlip, ILovePDF oraz MakeaMeme. Wszystkie z nich są bezpłatne.

 • MemeBetter daje możliwość stworzenia mema dosłownie w 3 krokach – wybieramy zdjęcie, dodajemy opis i zapisujemy na swoim urządzeniu. Jeśli chcemy wykonać mema dosłownie w 3 minuty – to idealna opcja dla nas.

 • ImgFlip działa bardzo podobnie co MemeBetter, lecz dodatkowo możemy zmienić kolorystykę czcionki. W podstawowej wersji występuje ze znakiem wodnym, którego usunięcie wiąże się z niewielką, miesięczną opłatą.

 • ILovePDF to zwyczajny konwerter różnych typów pliku. Jeśli zdecydujemy się na utworzenie szybkiego mema przykładowo w Paincie w formacie JPG, to możemy go tutaj sprawnie zamienić na PDF.

 • MakeaMeme działa równie prosto i błyskawicznie. Wystarczy znaleźć odpowiedni obrazek, dodać do niego tekst i kliknąć "Make the Meme". Następnie wyświetli się nam gotowy projekt, który wystarczy, zapisać klikając prawym przyciskiem myszy "Zapisz jako".

Meme Generator

Program do memów na system Android. Przydatna opcja na smartfony, w których zawsze trzymamy i zapisujemy nasze zdjęcia, które możemy później wykorzystać. Mając telefon zawsze pod ręką, w mgnieniu oka stworzymy sytuacyjnego mema. Program zawiera wiele możliwości takich jak naklejki, zmiana koloru i wielkości tekstu, różne czcionki do wyboru oraz usuwanie tła z obiektu. Gotowe grafiki nie mają znaku wodnego firmy. Aplikacja, co ważne, nie udostępnia naszych projektów do sieci i jest darmowa. Można ją pobrać przy pomocy Google Play.

Mematic – The Meme Maker

Niezwykle popularna w systemie iOS z wynikiem ponad 10 mln pobrań, pomimo jedynie 3-dniowego, darmowego triala. Bardzo przyjemna dla oka, intuicyjna, z podobnymi funkcjami co większość tego typu aplikacji. Wyróżnia ją tworzenie kolaży, dzięki którym możemy dodać i łączyć równocześnie kilka zdjęć, oraz miksować dowolnie kolory nałożone na obrazki. Zawiera nawet krótki instruktaż w postaci filmiku, który ułatwi nam stworzenie projektu. Aplikacja jest dostępna w App Store oraz Android

Tworzenie memów – łatwiejsze niż się wydaje

Jeśli chcemy w prosty sposób stworzyć mema, to powyższe propozycje usprawnią i umilą nam to zadanie. Nie musimy znać programów graficznych ani posiadać specjalnych umiejętności. Wszystko możemy zrobić w ramach korzystania z jednej strony lub aplikacji.

 

 

 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl