android-tv-blog-glowne.jpg
Porady

Co to jest Android TV?

10 sierpnia 2023 4 minuty czytania

Szukasz informacji, jak działa, dla kogo to przydatna opcja i co można zyskać, korzystając z tej usługi? A może już masz Android TV?

Szukasz informacji, jak działa, dla kogo to przydatna opcja i co można zyskać, korzystając z tej usługi? A może już masz Android TV i chcesz wiedzieć, jak jeszcze wykorzystać jego potencjał? W takim razie to kilka wskazówek, jak działa Android TV, jak go nabyć, jak najlepiej skorzystać z jego potencjału i dla kogo może okazać się idealnym rozwiązaniem!

Spis treści:

  1. Android — co to jest?
  2. Dlaczego warto inwestować w Android?
  3. Czym jest Android TV?
  4. Czy trzeba kupować telewizor z Android TV?

Android — co to jest?

Android to hasło na pewno znane użytkownikom telefonów komórkowych. Żeby zrozumieć, czym jest Android TV, najpierw trzeba zrozumieć, co to jest Android i co kryje się pod tą nazwą. To nic innego, jak system operacyjny, a każdy smartfon jest w niego wyposażony, w większości przypadków to albo iOS, albo właśnie Android. Zbudowany na silniku systemu operacyjnego Linux to system należący do firmy Google, który działa na rynku już od 2005 roku. Pełni w telefonie podobną funkcję, co Windows, Linux czy macOS w laptopach i komputerach. OnePlus czy Samsung. Nawet kiedy użytkownik zmienia stare urządzenie na nowe, jeśli w obu zainstalowany jest system Android, o wiele łatwiej przenieść pliki i zawartość z jednego urządzenia na drugie.

Dlaczego warto inwestować w Android?

Jakie są zalety użytkowania systemu Android? Umożliwia on synchronizację telefonu z innymi urządzeniami, jak laptop czy tablet, najczęściej przy pomocy konta Google. Przede wszystkim ten system pozwala instalować na telefonie aplikacje z sklepu Google. Dzięki nim można rozszerzać działalność telefonu o dodatkowe funkcje, ułatwiające codzienne czynności, a także prowadzenie działalności gospodarczej i działania operacyjne związane z biznesem. Aplikacje mogą także pomóc w skróceniu wykonywaniu jakiejś czynności lub po prostu ułatwić funkcjonowanie. U każdego użytkownika Android posiadający aplikacje bankowe i płatnicze sprawia, że można płacić telefonem, bez konieczności zabierania ze sobą portfela czy wizyty w banku. W asyście aplikacji i korzystając z synchronizacji, łatwiej organizować sobie pracę lub po prostu dzień dzięki dostępowi do kalendarza, dokumentów czy plików w chmurze, które są zawsze na wyciągnięcie ręki.

Czym jest Android TV?

System Android pozwala na synchronizacje nie tylko w obrębie telefonu i komputera. To także sposób na połączenie się z drukarką i innymi urządzeniami. Android TV to po prostu system operacyjny na telewizor lub odtwarzacz multimedialny. Android TV pozwala na korzystanie z aplikacji dostępnych w sklepie Google Store jak np. Netflix, Prime Video czy telewizja internetowa TV Go, ale również na granie w chmurze poprzez aplikację: Nvidia Now czy Google Stadia. gry wieloosobowe, ale także oglądanie hitów kinowych i sportów na żywo. Czym to różni się od normalnej telewizji? Przede wszystkim tym, że nie musisz szukać i przeskakiwać po programach, żeby znaleźć to, co akurat Cię interesuje. Nie musisz też czekać aż dany hit kinowy czy film pojawi się w programie w telewizji. Wystarczy, że skorzystasz z wyszukiwarki. Nie musisz nawet nic ręcznie wpisywać, możesz skorzystać z przycisku mikrofonu na pilocie i powiedzieć, czego Ci trzeba. Chcesz zobaczyć „Bękarty wojny”? Maraton ,,Harry’ego Pottera”? A może dostępne bajki dla najmłodszych? Wpisz hasło i sprawdź, co inteligentne wyszukiwanie Ci podpowie!

Android w telewizorze to nie tylko łatwiejszy i szybszy dostęp do porządnych treści. To także okazja do przełączania ekranów. Brzmi tajemniczo? Chodzi po prostu o przesłanie ekranu z jednego urządzenia na drugie, czyli z komputera na telewizor, z tabletu na telewizor lub z telefonu na telewizor. Nie tylko filmy, lecz także transmisje sportowe i każde inne, które chcesz sprawdzić na dużym ekranie. To wszystko dzięki wciśnięciu jednego przycisku! Nie musisz szukać kabli, podłączać i instalować dodatkowe urządzenia. Z Android TV wystarczy aplikacja i przesyłanie ekranu jest na wyciągnięcie Twojej ręki!

W jaki jeszcze sposób może przydać się Android do TV? Android TV to także prawdziwa gratka dla graczy. Wystarczy pad, telefon lub tablet z androidem, a możesz się podłączyć do zupełnie nowych wrażeń! Niezależnie od tego, czy grasz solo, czy w grupie, Wasza rozgrywka wejdzie na nowy poziom, w lepszej rozdzielczości. W końcu zobaczysz przeciwnika w pełnej okazałości.

Czy trzeba kupować telewizor z Android TV?

Wypróbować funkcje Android TV można w nowych telewizorach, w których taki system został wbudowany, ale nie tylko! Nie musisz pozbywać się swojego obecnego telewizora, żeby korzystać z tego systemu. Wystarczy zakup tzw. przystawki lub odtwarzacza multimedialnego. Urządzenie pozwala Ci cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami Android TV wraz z obsługą aplikacji, a przy okazji jest mobilne i działa z każdym telewizorem. Dzięki temu, możesz zabrać go ze sobą w podróż, zainstalować u znajomego lub na wyjeździe.

Co więcej, Android na TV poza dostępem do sklepu Google pozwala na personalizację strony głównej. Najczęściej używane aplikacje i rekomendacje filmowe możesz znaleźć już po włączeniu swojego urządzenia. Koniec z uzależnieniem od tego, co akurat leci w telewizji, teraz to Ty decydujesz, co i kiedy leci na Twoim urządzeniu. Multimedia pracują dla Ciebie, nie Ty dla nich.

Sprawdź także ofertę telewizji od Play.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl