Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Porady

Aplikacje i usługi na smartfonach Huawei umilą nam wakacje

5 sierpnia 2020 2 minuty czytania

Wakacje to sprawdzian dla smartfonów. Idealny towarzysz wypoczynku powinien wyróżniać się doskonałym aparatem, wytrzymałą baterią oraz przydatnymi aplikacjami i usługami. Sprawdź najnowsze smartfony Huawei!

Wakacyjne podróże sprawią nam wiele przyjemności, gdyż Huawei przygotował bezterminowy i bezpłatny dostęp do map Polski i nawigacji AutoMapa. Aby go otrzymać, wystarczy pobrać aplikację AutoMapa. Dla osób, które nie wyobrażają sobie urlopu bez dobrej muzyki lub książki, Huawei przygotował bezpłatny, 3-miesięczny dostęp do e-booków i audiobooków w aplikacji Empik Go oraz 6-miesięczny dostęp premium do TIDAL HiFi. Wakacyjne zakupy zrobimy natomiast w aplikacji Allegro. Wszystkie te aplikacje pobierzemy z autorskiego sklepu Huawei AppGallery, który wciąż się powiększa – znajduje się tam już 1000 polskich aplikacji, w tym m.in. bankowe (mBanku, PKO Banku Polskiego, Idea Banku) czy służące do zamawiania taksówek (Bolt, iTaxi).

Czym są usługi mobilne Huawei?

Najnowsze smartfony oparte są o Huawei Mobile Services. To autorskie rozwiązanie firmy, które jest bazą dla ekosystemu Huawei, składającego się z takich usług jak ChmuraMotywy, Przeglądarka czy sklep z aplikacjami AppGallery. Kluczem, który pozwala użytkownikom w łatwy sposób logować się do różnych usług i serwisów marki, jest Huawei ID. Warto je założyć, gdyż po zarejestrowaniu na koncie gromadzą się Punkty Huawei, które użytkownik uzyskuje za różne aktywności, w Społeczności Huawei lub w AppGallery. Można je wydawać na zakup Motywów, wypożyczanie filmów w Huawei Filmy czy dodatkowe miejsce w Chmurze Huawei. Docelowo ekosystem Huawei będzie dostarczał więcej benefitów niż konkurencyjne rozwiązania.

Aplikacje i usługi do zadań specjalnych

Huawei Filmy to autorski serwis marki, który umożliwia wypożyczenie filmów, seriali, programów dokumentalnych i informacyjnych, a także korzystanie z bezpłatnych treści na smartfonach i tabletach Huawei. Można to robić poprzez subskrypcję lub jednorazowe wypożyczanie albo oglądać darmowe treści, które będą dostępne po wejściu w aplikację. Najnowsze produkcje kinowe będzie można wypożyczać na 48 godzin bez konieczności subskrybowania usługi.

Huawei Assistant – Today

Huawei Assistant – Today to osobisty asystent, który dostarcza spersonalizowanych informacji, umożliwia przejrzenie planu dnia czy obsługę najważniejszych funkcji smartfona.

Chmura Huawei

Chmura Huawei to nie tylko dysk do przechowywania zdjęć, ale także rozbudowana usługa tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji danych z urządzeniem mobilnym, do których dostęp możliwy jest także z poziomu przeglądarki internetowej. Możemy tu przechowywać dowolne pliki.

Spersonalizowany wygląd smartfona to sposób na odróżnienie go od innych

Motywy Huawei pozwalają zmienić tapetę, ekran blokady, ikony czy czcionki. Aplikacja daje tysiące możliwości – swoje prace wgrywają tam graficy i artyści. Przykładem może być współpraca Huawei z Dalí Universe, która zaowocowała kolekcją motywów inspirowaną dziełami Salvadora Dalí.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl