aplikacje_do_nauki_jezykow.jpg
Porady

Aplikacja do prostej i szybkiej nauki języków dostępna w telefonie?

29 września 2020 3 minuty czytania

Ostatnio odkryłem super aplikację, dzięki której można uczyć się prosto i efektywnie aż 12 języków. Busuu bo tak nazywa się ta aplikacja do nauki języków to prosta, przyjemna i skuteczna nauka języków online. Aplikacja pozwala rozwijać cztery główne umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie – od poziomu początkującego do wyższego średnio-zaawansowanego.

W tym artykule poznasz:

Jak to przebiega nauka języka z Busuu?

Metodologia Busuu jest szeroko komunikatywna i opiera się na skutecznym nauczaniu języka w klasach. Głównym celem każdego ćwiczenia w ramach kursu jest przekazanie uczniowi czegoś nowego - zwykle słowa lub frazy - do natychmiastowego wykorzystania w piśmie lub rozmowie.

Każda lekcja jest zgrupowana wokół określonego celu komunikacyjnego (na przykład: przedstawienie się, opisanie swojego rodzinnego miasta, zamówienie jedzenia w restauracji). Każda lekcja ma na celu nauczenie użytecznego języka w fragmentach (wyrażeniach i zdaniach), które uczeń może następnie ćwiczyć naśladując w kontrolowanych i bezpłatnych ćwiczeniach.

Kontrolowane ćwiczenia obejmują wypełnianie luk, pytania wielokrotnego wyboru, dyktowanie i czynności związane z porządkowaniem zdań. Bezpłatna praktyka obejmuje ćwiczenia pisania, które są poprawiane przez rodzimych członków społeczności, a także prywatne narzędzie do przesyłania wiadomości, które umożliwia uczniom rozmowę z partnerami językowymi ze społeczności.

Busuu ma na celu zapewnienie pełnego środowiska do samodzielnej nauki i ćwiczeń językowych. Kursy Busuu są opracowywane przez ekspertów językowych z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu w klasie, którzy wykorzystują najlepsze zasady komunikatywnego nauczania w klasie.

Kluczowe cechy nauki języków z Busuu

  • Interaktywne lekcje słownictwa i gramatyki z dźwiękiem, tłumaczeniem i wieloma ćwiczeniami praktycznymi.
  • Nagrania dźwiękowe każdego elementu słownictwa, a także przykładowe zdania i dialogi umożliwiające umieszczenie słownictwa i gramatyki w kontekście.
  • Ćwiczenia z nagrywania głosu i rozpoznawania głosu w celu ćwiczenia wymowy i umożliwienia uczniom włączenia głosu do dialogu i uzyskania informacji zwrotnej od native speakerów.
  • Tłumaczenia kluczowych słówek, instrukcji i porad gramatycznych na 15 języków.
  • Pisanie ćwiczeń, które otrzymują natychmiastowe poprawki od rodzimych użytkowników społeczności Busuu.

Dzięki Play możesz uzyskać dostęp profesjonalnego kursu językowego opłacając dostęp poprzez doliczanie opłat do rachunku Play na Abonament lub ze środków w Play na kartę.

Usługa „Busuu w Play” daje dostęp do członkostwa Busuu Premium, która oferuje dostęp do wyjątkowych funkcji, takich jak tryb offline czy konwersacje z ocenami rodzimych użytkowników języków. Ponadto możesz uczyć się wszystkich oferowanych języków, tworzyć plan nauki, otrzymywać oficjalne certyfikaty oraz powtarzać słownictwo.

Aktywacja jest bardzo prosta – wystarczy podać numer telefonu na stronie zamawiania usługi i potwierdzić zamówienie kodem otrzymanym SMSem. Przez pierwsze 7 dni można testować aplikację za darmo!

Jak wyprobować?

Wybierz wariant, z którego chcesz skorzystać. Po kliknięciu przycisku “Aktywuj” przeniesiemy Cię na stronę płatności. Postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Odbierz dane do logowania. Jeśli aktywacja przebiegła pomyślnie, dostaniesz SMS-a z loginem i hasłem. Przez 7 dni możesz korzystać za darmo. Później opłata za usługę zostanie doliczona do Twojego  rachunku Play lub pobrana ze środków z konta prepaid. W obu przypadkach w naszym zespole zadziałało to bez problemów. 

W SMS-ie będzie też link do pobrania aplikacji. Pobierz aplikację. Możesz z niej korzystać na urządzeniach z systemem Android i iOS. I tak jak wyżej zadziałało na różnych urządzeniach. 

Czy z aplikacją da się nauczyć języka obcego?

Tutaj zdania mogą być podzielone. Z naszych doświadczeń moge tutaj dać dwa przypadki, jeżeli chcesz się nauczć czegoś nowego i będziesz bardzo zdeterminowany lub zdeterminowana to dobra aplikacja na pewno Ci pomoże. Busuu jest na tyle dobrze przygotowaną aplikacją, że pomoże Ci zarówno na etapie początkującym jak i tym bardziej zaawansowanym. Z drugiej strony bez samodyscypliny żadna aplikacja czy kurs nie pomoże. Dlatego polecamy spróbować tutaj.  

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl