aktywuj-hotspot.jpg
Porady

Aktywuj hotspot i udostępnij internet z telefonu

31 lipca 2020 1 minuta czytania

Najczęściej to router pełni rolę urządzenia dzielącego się internetem z komputerami, telefonami i laptopami. Jeśli jednak musisz pracować poza domem, awaryjnie możesz wspomóc się internetem z telefonu. Jak zatem aktywować hotspot Wi-Fi?

W tym artykule przeczytasz o:

System operacyjny Android, który jest obecny na lwiej części telefonów, umożliwia trzy różne opcje udostępniania łącza internetowego: jako punkt dostępowy Wi-Fi, połączenie za pomocą kabla USB lub za pośrednictwem Bluetooth. Najpopularniejsza jest opcja pierwsza.

Co zrobić, aby utworzyć tzw. hotspot Wi-Fi?

  • Wejdź w ustawienia telefonu.
  • Poszukaj zakładki nazywającej się „Połączenia”, „Sieć i internet”, „Router Wi-Fi i router” lub podobnie brzmiącej.
  • Poszukaj zakładki „Hotspot i tethering”, „Udostępnianie internetu” lub podobnej.
  • Wybierz opcję hotspot Wi-Fi.
  • Skonfiguruj hotspot. Możesz m.in. zmienić nazwę, pod jaką inne urządzenia będą widziały twój telefon. Istnieje możliwość ukrycia urządzenia oraz ustawienia zabezpieczeń. Na górnej belce menu zazwyczaj będzie przełącznik, który pozwala włączyć lub wyłączyć hotspot.
  • Skonfiguruj połączenie na urządzeniach, które mają korzystać z nowo utworzonej sieci, w standardowy sposób.

Po pierwszym skonfigurowaniu hotspota Wi-Fi, w nowszych urządzeniach, opcja ta stanie się dostępna w menu szybkiego dostępu. Wywołasz ją za pomocą szybkiego przeciągnięcia palcem z górnej krawędzi ekranu w dół. Opcja ta może nazywać się różnie: „Hotspot”, „Hotspot Wi-Fi” lub „Udostępnij internet” – w zależności od producenta urządzenia. Po aktywacji automatycznie zostanie utworzony hotspot z ustawieniami, jakie wprowadziliśmy wcześniej.

Kilka możliwości

Wielu producentów stosuje swoje „nakładki” na interfejs graficzny systemu, a sam Android może występować w różnych wersjach, więc wymienione przez nas kolejne kroki nie muszą pokrywać się w 100% z tym, co znajdziesz w swoim urządzeniu.

Jak utworzysz hot-spot to pamiętaj!

  • smartfony zwykle ograniczają liczbę podłączonych urządzeń,
  • uruchomiony hotspot zużywa dużo prądu, więc telefon szybciej się rozładuje.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl