Zdjecie-aparatem.png
Porady

5 najlepszych aplikacji aparatu do smartfona z Androidem w 2020 roku

6 maja 2020 2 minuty czytania

W przypadku urządzeń z Androidem można skorzystać z wielu darmowych aplikacji aparatu. Należy jednak liczyć się z wyświetlanymi w nich reklamami. Na szczęście, za stosunkowo niewielkie pieniądze, można nabyć ich pełną wersję. Zobacz, na które aplikacje aparatu do smartfona warto postawić w 2020 roku!

Adobe Photoshop Lightroom - Oczywisty wybór dla fanów pakietu Adobe

Mimo że Photoshop to jedna z najsłynniejszych marek w świecie edycji zdjęć, to w wersji na platformy mobilne Lightroom oferuje też rozbudowany aparat fotograficzny. Dysponuje on trybem manualnym, opcją zapisu w formacie RAW, a ponadto zdjęcia mogą być automatycznie synchronizowane z desktopową wersją Lightrooma. Jeżeli na co dzień korzystasz z pakietu Adobe CC, to jest to bardzo wygodna opcja, którą od razu dostaje się w wersji Premium (jeśli nie masz subskrypcji pakietu Adobe CC, otrzymasz wersję nieco uproszczoną). Aplikacja aparatu od Adobe dostępna jest również w systemie iOS.

Jeżeli na co dzień korzystacie z pakietu Adobe CC, to jest to bardzo wygodna opcja, którą od razu dostaje się w wersji Premium (jeśli nie macie subskrypcji pakietu Adobe CC, dostaniecie wersję nieco uproszczoną). Aplikacja dostępna jest również w systemie iOS.

Camera FV-5 - Najbardziej rozbudowane narzędzie

Ta propozycja jest jednym z najbardziej profesjonalnych urządzeń do wykonywania zdjęć. To oznacza, że Camera FV-5 nie jest dla każdego, a jej możliwości docenią jedynie zaawansowani użytkownicy. Interfejs tej aplikacji aparatu na smartfona jest przejrzysty, a wbudowana funkcja tworzenia filmu poklatkowego (timelapse) – rozbudowana i gwarantuje oszałamiające efekty.

Camera zoom FX - Stabilizacja w opcji

Najciekawszą funkcją aplikacji aparatu Camera Zoom FX jest cyfrowa stabilizacja obrazu. W tym przypadku działa to bardzo prosto – aplikacja wykonuje kilka zdjęć i wybiera te nieporuszone oraz najostrzejsze. Nie zapomniano także o dodaniu kontroli nad zaawansowanymi manualnymi ustawieniami aparatu oraz możliwości zapisywania zdjęć w plikach RAW (na wspieranych urządzeniach).

Open Camera - Cały czas w czołówce

Bez wątpienia Open Camera zasłużenie zbiera wysokie oceny wśród użytkowników aplikacji aparatu na smartfony z Androidem. Jej największe zalety to czytelny interfejs oraz fakt, że jest całkowicie darmowa. Z pomocą Open Camera jesteśmy w stanie kontrolować wszystkie ważne ustawienia: możemy zmieniać interwał trybu seryjnego, włączyć wykrywanie twarzy lub ustawić szybką zmianę rozmiaru wykonywanych zdjęć.

YouCam Perfect - Coś dla fanów selfie

Jeżeli natomiast lubisz robić sobie autoportrety, to YouCam Perfect jest do tego idealna. Największa zaleta tej aplikacji aparatu na Androida to możliwość nakładania filtrów działających w czasie rzeczywistym. Wśród nich których każdy znajdzie coś dla siebie. YouCam Perfect skupia się na funkcjach upiększających portrety (w tym na wygładzaniu skóry).

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl