Powrót
Photo by Cristina Zaragoza on Unsplash

5 najlepszych aplikacji aparatu do smartfona z Androidem w 2020 roku

W przypadku urządzeń z Androidem można skorzystać z wielu darmowych aplikacji aparatu. Należy jednak liczyć się z wyświetlanymi w nich reklamami. Na szczęście, za stosunkowo niewielkie pieniądze, można nabyć ich pełną wersję. Zobacz, na które aplikacje aparatu do smartfona warto postawić w 2020 roku!

  1. Adobe Photoshop Lightroom
  2. Camera FV-5
  3. Camera zoom FX
  4. Open Camera
  5. YouCam Perfect
Adobe Photoshop Lightroom

Adobe Photoshop Lightroom - Oczywisty wybór dla fanów pakietu Adobe

Mimo że Photoshop to jedna z najsłynniejszych marek w świecie edycji zdjęć, to w wersji na platformy mobilne Lightroom oferuje też rozbudowany aparat fotograficzny. Dysponuje on trybem manualnym, opcją zapisu w formacie RAW, a ponadto zdjęcia mogą być automatycznie synchronizowane z desktopową wersją Lightrooma. Jeżeli na co dzień korzystasz z pakietu Adobe CC, to jest to bardzo wygodna opcja, którą od razu dostaje się w wersji Premium (jeśli nie masz subskrypcji pakietu Adobe CC, otrzymasz wersję nieco uproszczoną). Aplikacja aparatu od Adobe dostępna jest również w systemie iOS.

Photo by Amanda Vick on Unsplash

Jeżeli na co dzień korzystacie z pakietu Adobe CC, to jest to bardzo wygodna opcja, którą od razu dostaje się w wersji Premium (jeśli nie macie subskrypcji pakietu Adobe CC, dostaniecie wersję nieco uproszczoną). Aplikacja dostępna jest również w systemie iOS.

Camera FV-5

Camera FV-5 - Najbardziej rozbudowane narzędzie

Ta propozycja jest jednym z najbardziej profesjonalnych urządzeń do wykonywania zdjęć. To oznacza, że Camera FV-5 nie jest dla każdego, a jej możliwości docenią jedynie zaawansowani użytkownicy. Interfejs tej aplikacji aparatu na smartfona jest przejrzysty, a wbudowana funkcja tworzenia filmu poklatkowego (timelapse) – rozbudowana i gwarantuje oszałamiające efekty.

Camera zoom FX - Stabilizacja w opcji

Najciekawszą funkcją aplikacji aparatu Camera Zoom FX jest cyfrowa stabilizacja obrazu. W tym przypadku działa to bardzo prosto – aplikacja wykonuje kilka zdjęć i wybiera te nieporuszone oraz najostrzejsze. Nie zapomniano także o dodaniu kontroli nad zaawansowanymi manualnymi ustawieniami aparatu oraz możliwości zapisywania zdjęć w plikach RAW (na wspieranych urządzeniach).

Open Camera - Cały czas w czołówce

Bez wątpienia Open Camera zasłużenie zbiera wysokie oceny wśród użytkowników aplikacji aparatu na smartfony z Androidem. Jej największe zalety to czytelny interfejs oraz fakt, że jest całkowicie darmowa. Z pomocą Open Camera jesteśmy w stanie kontrolować wszystkie ważne ustawienia: możemy zmieniać interwał trybu seryjnego, włączyć wykrywanie twarzy lub ustawić szybką zmianę rozmiaru wykonywanych zdjęć.

YouCam Perfect - Coś dla fanów selfie

Jeżeli natomiast lubisz robić sobie autoportrety, to YouCam Perfect jest do tego idealna. Największa zaleta tej aplikacji aparatu na Androida to możliwość nakładania filtrów działających w czasie rzeczywistym. Wśród nich których każdy znajdzie coś dla siebie. YouCam Perfect skupia się na funkcjach upiększających portrety (w tym na wygładzaniu skóry).

Rekomendowane