apple-refurbished.png
Newsy

Odnowiony Iphone z drugiej ręki. Na czym polega program refubrisher od Apple?

3 grudnia 2021 4 minuty czytania

Nie każdy wie, że wiele urządzeń z oferty giganta z Cupertino można kupić o wiele taniej. Apple zachęca do zapoznania się z ofertą produktów nazwanych jako odnowione. Na czym polega program refubrisher? Ile zapłacimy za iPhone’a z drugiej ręki (Refubrished iPhone)? Co jeszcze poza sporą oszczędnością zyskujemy?

Produkty Apple od dawna kojarzą się z najlepszymi iPhone’ami, iPadami czy MacBookami. Niestety za sprzęt z flagowej serii często jesteśmy zmuszeni zapłacić znacznie więcej. A co, gdyby można było mieć najlepsze urządzenia Apple w niższej cenie? Sprawdź, co warto wiedzieć o odnowionych produktach, które ponownie trafiają do sprzedaży – znajdziesz je m.in. w ofercie Play!

Co warto wiedzieć o produktach odnowionych?

Czym jest odnowione urządzenie od Apple? W skrócie: to sprzęty, które były już w sprzedaży i mogły być używane. Jednak wszystkie dostępne modele zostały sprawdzone przez profesjonalną, certyfikowaną firmę. Dzięki temu mamy pewność, że każdy taki odnowiony sprzęt jest w 100% sprawny, przeszedł zaawansowane testy techniczne, jakościowe oraz funkcjonalne. W zestawie z proponowanymi produktami nie zabrakło zastępczych akcesoriów, takich jak ładowarka i kabel.

Odnowione urządzenia, np. iPhone (Refubrished iPhone), są sprzedawane w znacznie niższych cenach. To wspaniała okazja, by być może kupić swojego pierwszego iPhone’a, niekoniecznie wydając na niego fortunę. Musimy jedynie pamiętać, że sprawdzone urządzenia, włączone do ponownej sprzedaży, mogą posiadać drobne znamiona użytkowania, niewpływające na ich funkcjonalność. Najczęściej są to jednak delikatne zarysowania, widoczne pod światłem. Mimo wszystko, to i tak lepsze rozwiązanie niż korzystanie z nowego iPhone’a, z rozbitym ekranem przypominającym pajęczynę – co niestety często zdarza się użytkownikom sprzętów od Apple. Dlaczego?

W dzisiejszych czasach smartfony są narażone na przypadkowe mechaniczne uszkodzenia. Nie zawsze dodatkowe akcesoria, nawet takie jak etui ze smyczą, zabezpieczą naszego smartfona przed upadkiem. W wielu przypadkach kończy się to na rozbitym ekranie (tzw. pajęczyna), który można oczywiście wymienić. Jednak wymiana ekranu nie zawsze jest opłacalnym rozwiązaniem dla osoby, która wydała sporo gotówki na nowy telefon. Być może warto się zastanowić, czy w taki przypadku nie skorzystać z odnowionych produktów. Wtedy wyjdzie nas o wiele taniej kupno odnowionego iPhone’a, niż ponowne kupowanie nowego modelu ze sklepu.

Apple daje 12 miesięcy gwarancji na odnowione produkty (np. iPhone)

Co jeszcze warto wiedzieć? Kupując nowego iPhone w sklepie stacjonarnym czy internetowym, producent daje nam 12-miesieczną gwarancję na swój sprzęt. To wygodne rozwiązanie, bo nasze urządzenie jest zabezpieczone, gdyby wydarzyło się coś z winy producenta. Jak to wygląda w przypadku zakupu odnowionego iPhone’a i innych urządzeń?

Okazuje się, że osoby chcące skorzystać z produktów odnowionych otrzymują takie same zabezpieczenie w postaci 12 miesięcy na swój zakupiony sprzęt. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ produkty mają gwarancję profesjonalnej firmy, która wcześniej przygotowała taki odnowiony sprzęt do sprzedaży. Do tego dochodzi też rękojmia sprzedawcy, o czym także warto wiedzieć. Jeśli standardowa roczna gwarancja to za mało, zawsze możemy skorzystać z dodatkowej usługi o nazwie AppleCare. Dzięki niej zyskamy dodatkową ochronę naszych produktów od Apple.

Co jeśli chodzi o oprogramowanie odnowionych sprzętów od Apple? Każdy z nich, bez względu na to, czy jest to MacBook, iPad czy iPhone, ma aktualne oprogramowanie. Ma to ogromne znaczenie w przypadku sprzętu, który pomaga w codziennej pracy.

Co jeszcze zyskujemy z programem odnowy produktów Apple?

Jakiś czas temu firma Apple wydała zobowiązanie dotyczące ich odnowionych i certyfikowanych produktów. Co warto wiedzieć? Przede wszystkim każde urządzenie przechodzi rygorystyczny proces regeneracji. Obejmuje on szereg testów – takich samych, jakie przechodzą nowe modele, które dopiero co wprowadzane są do sprzedaży. Innymi słowy: my otrzymujemy urządzenie „jak nowe”, z jedną ważną różnicą. Jest nią bardziej opłacalna cena zakupu w porównaniu do tego samego, nowego produktu. W przypadku niektórych sprzętów możemy zaoszczędzić nawet do 15% , co ma ogromne znaczenie dla wielu kupujących. Co więcej, w Play możliwy jest zakup odnowionego sprzętu zarówno bez umowy (płacąc za iPhone’a jednorazowo lub w wygodnych ratach) lub też wybrać ofertę na abonament i dołączyć płatność za smartfona do standardowego rachunku, rozkładając ją na znacznie mniejsze części (nawet w wysokości zaledwie kilkudziesięciu zł miesięcznie!)

Warto wiedzieć, że wraz z urządzeniem głównym w nasze ręce trafiają także oryginale części zamienne od Apple. Wcześniej zostały dokładnie oczyszczone i sprawdzone pod kątem wydajności. Oznacza to, że nie musimy się martwić, czy kupując odnowionego iPhone’a, dostaniemy dołączoną do niego np. ładowarkę, która zepsuje się podczas trwania gwarancji. To jednak nie wszystko!

  • Odnowione urządzenia z aktualnym systemem operacyjnym iOS są sprzedawane z nowymi bateriami.
  • Ich zewnętrzne obudowy również są nowe.
  • Po zamówieniu odnowionego produktu otrzymamy go w nowym, białym pudełku.
  • Dostawa produktów jest bezpłatna.
  • Co więcej, jeśli z jakiegoś powodu będziemy chcieli oddać odnowione urządzenie – z tym też nie będzie problemu. Apple oferuje możliwość bezpłatnego zwrotu każdego odnowionego iPhone’aczy iPada.

Dzięki temu stanie się posiadaczem lub posiadaczkąiPhone’a XRiPhone’a 11czy iPhone’a XS nigdy nie było prostsze – a jeśli interesują Cię też inne odnowione produkty Apple’a, znajdziesz je w sklepie Play!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl