iphone-odswiez.jpg
Newsy

iPhone z drugiej ręki – na czym polega odnowa urządzeń marki Apple?

4 kwietnia 2024 3 minuty czytania

Czy wiesz, że możesz kupić odnowiony iPhone znacznie taniej? Dowiedz się, czym jest odnowa urządzeń marki Apple i wybierz Iphone'a z drugiej ręki!

Nie każdy wie, że sporo urządzeń z oferty giganta z kalifornijskiego Cupertino można kupić o wiele taniej. Warto zapoznać się z propozycjami firm, które sprzedają produkty marki Apple, ale w odnowionej wersji. Na czym polega proces odnawiania urządzeń? Ile trzeba zapłacić za iPhone’a z drugiej ręki?

Spis treści:

 1. Co warto wiedzieć o odnowionych produktach?
 2. 12 miesięcy gwarancji na odnowionego iPhone’a
 3. Co jeszcze zyskujesz wybierając odnowione urządzenia marki Apple?

Koszt urządzenia zależy od wybranego wariantu. Zakup sprzętu marki Apple w niższej cenie nigdy nie był prostszy!

W ramach oferty odnowionych Iphone’ów w Play można wejść w posiadanie następujących modeli: 

iPhone 13 Pro Max,  iPhone 13 Pro,  iPhone 13 mini,  iPhone 12, iPhone SE (2020). 

Produkty Apple od dawna kojarzą się ze smartfonami z najwyższej półki. Kolejne flagowe modele podnoszą poprzeczkę dotyczącą innowacyjnych technologii, jakości aparatów czy nowoczesnego designu.

Za sprzęty prosto od producenta trzeba zapłacić niemało i zrozumiałe jest to, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Okazuje się jednak, że da się kupić najlepsze smartfony iPhone w niższej cenie nie rezygnując przy tym z ich jakości! Sprawdź, co warto wiedzieć o odnowionych produktach, które ponownie trafiają do sprzedaży. Konkretne modele znajdziesz m.in. w ofercie Play dla klientów i małych firm

Co warto wiedzieć o produktach odnowionych?

Sprzęty poddawane procesowi odnowienia to takie, które były już w sprzedaży i ktoś z nich korzystał. Trafiają do specjalnych firm zajmujących się renowacją. Certyfikowane, profesjonalne przedsiębiorstwa weryfikują, czy smartfon nadaje się do odnowy i co trzeba w nim poprawić.

Dzięki temu, że zajmują się tym profesjonaliści, można mieć pewność, że każdy odnowiony sprzęt jest w 100% sprawny. Każdy iPhone przechodzi zaawansowane testy techniczne, jakościowe i funkcjonalne. Musi działać tak samo, jak smartfon zakupiony prosto od producenta. W zestawach z produktami znajdują się również niezbędne akcesoria np. odpowiedni kabel.

Odnowione urządzenia sprzedaje się w znacznie niższych cenach w porównaniu z nowymi modelami w sklepach. To dobra okazja, by kupić swojego pierwszego iPhone’a, ale bez konieczności wydawania na niego dużej sumy. W ten sposób użytkownicy znacznie chętniej testują oprogramowanie iOS i otwierają się na nowe technologie.

Co ważne, każdy iPhone, który przechodzi proces odnowy, dysponuje aktualnym oprogramowaniem. Ma to ogromne znaczenie w przypadku sprzętu, który pomaga w codziennej pracy.

Trzeba jednak pamiętać, że urządzenia włączone do ponownej sprzedaży mogą posiadać drobne znamiona użytkowania, ale w żaden sposób nie wpływają one na ich funkcjonalność. Najczęściej są to bardzo delikatne zarysowania. To znacznie lepsza opcja niż korzystanie ze smartfona np. z rozbitym ekranem. 

Dla firm odnawiających urządzenia marki Apple liczy się przede wszystkim jakość  i prawidłowe działanie sprzętu, a przy tym również zadowolenie klienta. Odnowiony Iphone to alternatywna dla osób, które nie mogą pozwolić sobie za zakup nowego urządzenia.   

Poza tym warto zwrócić uwagę na kwestię ekologii. Produkcja nowych telefonów mocno wpływa na środowisko, podobnie jak wyrzucanie starej elektroniki. Dzięki korzystaniu z odnowionych smartfonów zmniejsza się ilość odpadów i daje się drugie życie wciąż wartościowym sprzętom.

12 miesięcy gwarancji na odnowionego iPhone’a

Przy zakupie nowego smartfona od Apple w sklepie stacjonarnym czy internetowym producent daje nabywcy 12-miesieczną gwarancję na sprzęt. To wygodne zabezpieczenie dla użytkowników, gdyby telefon zaczął szwankować – mogą wtedy zgłosić się z problemem. Jak to wygląda w przypadku zakupu odnowionego iPhone’a od firm zewnętrznych?

Osoby korzystające z produktów odnowionych również otrzymują 12-miesięczną gwarancję. Zyskują one poczucie bezpieczeństwa, bo wiedzą, że w razie usterek ich telefonem zajmie się firma, która wcześniej przeprowadziła renowację. Do tego dochodzi też rękojmia sprzedawcy.

Co jeszcze zyskujesz wybierając odnowione urządzenia marki Apple?

 

 • Odnowione urządzenia z aktualnym systemem operacyjnym iOS występują z oryginalnymi, używanymi bateriami (kiedy kondycja baterii wynosi 85–100%) lub nowymi zamiennikami o 100% pojemności.
 • Ich zewnętrzne obudowy są oryginalne, ale mogą nosić nieznaczne ślady użytkowania.
 • Po zamówieniu odnowionego produktu otrzymuje się go w nowym, zastępczym pudełku.
 • Dostawa sprzętu jest bezpłatna.
 • Obowiązuje 14-dniowy zwrot produktu, zgodnie z prawem przy zakupie w kanałach zdalnych.

W ramach oferty odnowionych Iphone’ów w Play można wejść w posiadanie następujących modeli: 

 • iPhone 13 Pro Max, 
 • iPhone 13 Pro, 
 • iPhone 13 mini, 
 • iPhone 12,
 • iPhone SE (2020). 

Koszt urządzenia zależy od wybranego wariantu. Zakup sprzętu marki Apple w niższej cenie nigdy nie był prostszy!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl