Disney+ w Polsce! Kiedy premiera i dlaczego tak wiele osób nie może się jej doczekać.jpeg
Newsy

Disney+ w Polsce! Kiedy premiera i dlaczego wybrać tę platfomę

6 kwietnia 2022 4 minuty czytania

Znamy już datę premiery nowej platformy streamingowej w Polsce. Mowa o Disney+, która jest już dostępna od kilku lat w wybranych krajach na świecie. W tym roku wkroczy również do Polski! W poniższym artykule poznasz dokładną datę premiery, cenę subskrypcji i ofertę Disney+.

Disney Plus – na czym polega usługa?

Disney+ to platforma streamingu na życzenie, na której po założeniu konta i opłaceniu subskrypcji można oglądać dostępne tam filmy, animacje i seriale. Należy do amerykańskiej korporacji The Walt Disney Company. Popularność produkcji Disneya, zarówno tych nowszych, jak i starszych, sprawia, że jest to gorąco wyczekiwana przez Polaków platforma. Pierwsze wzmianki o jej powstaniu pojawiły się już kilka lat temu, a swoją premierę miała w 2019 roku w Holandii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Progresywnie rozszerzała swoją ofertę na kolejne kraje na świecie – w tym roku przyszedł czas także na Polskę.

Kiedy premiera Disney+ w Polsce?

Oficjalna data premiery platformy Disney+ w Polsce to 14 czerwca 2022 roku. W tym samym czasie wejdzie ona również do 33 innych krajów, w tym większość to kraje europejskie, takie jak m.in. Litwa, Łotwa, Słowenia, Grecja, Estonia czy Czechy. Dwa dni później Disney planuje udostępnić swoją usługę również na terenie Izraela. Od połowy czerwca Polacy będą mogli korzystać przede wszystkim z produkcji Walt Disney Studios i Walt Disney Television, ale także z filmów i seriali należących do takich firm, jak Marvel, National Geographic, Pixar oraz Lucasfilm, odpowiedzialnej m.in. za uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Ceny subskrypcji Disney+

Wiadomo już, kiedy w Polsce Disney+ będzie miał swoją premierę. Znana jest również kwota, jaką należy zapłacić za oglądanie disneyowskich produkcji w serwisie. Cena miesięcznego abonamentu to 28,99 zł. Można zdecydować się także na pakiet roczny, który kosztuje 289,99 zł (co sprawia, że w ciągu roku zaoszczędzimy na dwóch miesiącach). Obecnie dostępna jest również oferta powitalna dla użytkowników, którzy zarejestrują się na platformie przed 14 czerwca 2022 roku. W tym przypadku pakiet na 12 miesięcy będzie kosztował 229,99 zł. W dniu premiery na podany adres mailowy zostanie przesłany link do powitalnej oferty, z której będzie można skorzystać do 26 czerwca.

Korzystanie z usługi platformy streamingowej jest stosunkowo proste, a zakres standardowej subskrypcji ma wiele do zaoferowania. Disney Plus będzie można pobrać nawet na 10 urządzeniach i założyć do 7 profili. Nie oznacza to, że wszyscy posiadacze owych profili będą musieli oglądać tę samą produkcję w jednym momencie, bowiem Disney+ umożliwia jednoczesne oglądanie na 4 różnych ekranach. Jeśli zaś chcesz obejrzeć wspólnie film z osobami, które przebywają daleko od Ciebie, zdecyduj się na funkcję GroupWatch, która umożliwia wspólne, wirtualne oglądanie z 5 innymi osobami. Disney+ ma w swojej ofercie również opcję włączenia kontroli rodzicielskiej z utworzeniem profili specjalnie dla dzieci. Z subskrypcji Disney+ można zrezygnować w dowolnej chwili – wygaśnie ona wtedy z końcem okresu rozliczeniowego.

Platforma Disney+ jest również kompatybilna z wieloma urządzeniami, takimi jak smartfony, telewizory (dekodery oraz Smart TV), a także konsole do gier czy przeglądarki internetowe. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem Disney+ dla swojego dziecka, warto pomyśleć także o dodatkowych gadżetach na prezent, które umożliwią oglądanie ulubionych bajek w dowolnym miejscu.

Disney Plus – bajki i konkurencyjna oferta

Obecnie na polskim rynku funkcjonują już platformy streamingowe na życzenie, takie jak HBO MAX (wcześniejsze HBO GO), Amazon Prime Video, Viaplay czy popularny Netflix. Dostępne są także nasze rodzime platformy: Player, TVP VOD lub Polsat Box Go, a także kilka innych. Konkurencja dla Disney+ jest więc całkiem spora, jednak twórcy Disneya mają zamiar konkurować własną ofertą filmów i seriali. Dostępne będą najnowsze hitowe produkcje (Cruella, Luca), a także starsze, kultowe już filmy animowane, takie jak Król Lew czy Zakochany Kundel. Nie zostały pominięte także seriale, głównie te związane ze Star Wars, takie jak The Mandalorian i Obi-Wan Kenobi. Subskrybenci będą mogli wybierać z produkcji uniwersum Marvela, obejrzeć serial Walking Dead lub powrócić wspomnieniami do High School Musical.

Choć platforma Disney+ przeznaczona jest głównie dla młodszych odbiorców, każdy znajdzie tu coś dla siebie. W końcu filmy animowane są lubiane również przez dorosłych widzów, a wspólne oglądanie bajek to aktywność łącząca rodziny. W ofercie dostępne są także filmy dokumentalne i reportaże produkcji National Geographic.

Twórcy platformy zadbali nie tylko o rozbudowaną ofertę, ale także wysoką jakość odtwarzanego obrazu – 4K UHD, którą zapewnia Dolby Vision. Disney+ to również wysoka jakość dźwięku dzięki technologii Dolby Atmos.

Disney+, które będzie dostępne w Polsce już 14 czerwca, to kolejna propozycja dla fanów domowego kina. Oferta platformy jest rozbudowana, a sam standardowy pakiet subskrypcji daje wiele możliwości wraz z konkurencyjnymi cenami Disney+. Nic więc dziwnego, że premiera w naszym kraju jest tak wyczekiwana!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl