Poznań Game Arena - największe targi gier komputerowych. Sprawdź jaką gratkę dla graczy w edycji 2023 przygotowali organizatorzy_3.jpeg
Rozrywka

Poznań Game Arena – największe targi gier komputerowych. Sprawdź jaką gratkę dla graczy przygotowali organizatorzy w edycji 2023!

26 czerwca 2023 4 minuty czytania

Jedno z najważniejszych wydarzeń w środowisku gamingowym; prawdziwe święto dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać najnowsze trendy elektroniczne, ograć premierowe tytuły i wziąć udział w emocjonujących turniejach.

Rok 2023 przyniesie kolejną odsłonę Poznań Game Arena! To jedno z najważniejszych wydarzeń w środowisku gamingowym; prawdziwe święto dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać najnowsze trendy elektroniczne, ograć premierowe tytuły i wziąć udział w emocjonujących turniejach. Jakich atrakcji będą mogli spodziewać się uczestnicy?

Spis treści:

 1. PGA – czym są targi gier w Poznaniu?

 2. Największe targi gier komputerowych – jakich atrakcji mogą spodziewać się zwiedzający PGA?

 3. Turnieje – czy warto się do nich przygotować?

 4. Targi komputerowe w Poznaniu PGA – idealna okazja do rozwinięcie swojej kariery zawodowej?

 5. Poznań Game Arena – ceny biletów

 6. Poznań – targi komputerowe PGA nie muszą być wcale jedyną atrakcją wyjazdu!

PGA – czym są targi gier w Poznaniu?

PGA (Poznań Game Arena) to największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier, które są organizowane każdego roku w Poznaniu. Stanowią wydarzenie skierowane przede wszystkim do miłośników rozrywki komputerowej, zrzeszające zarówno profesjonalistów (e-sportowców), jak i amatorów, którzy swoje hobby traktują wyłącznie jako uzupełnienie życia codziennego. 

Grono wystawców PGA tworzą:

 • wydawcy gier;

 • producenci sprzętu elektronicznego;

 • twórcy gier niezależnych (indie);

 • organizacje e-sportowe;

 • sklepy z grami (których asortyment składa się często z egzemplarzy unikatowych).

To miejsce, w którym twórcy gier prezentują swoje projekty oraz nawiązują kontakty z branżowymi profesjonalistami, inwestorami i potencjalnymi partnerami biznesowymi – nie ma lepszej okazji do promocji polskiego sektora gier wideo na arenie międzynarodowej. Ponadto uczestnictwo w targach tworzy doskonałą okazję do poznania najnowszych trendów, rywalizacji w turniejach ochotniczych i zdobycia autografów ulubionych influencerów.

Sprawdź: Play Expert poleca: fenomen Twitcha.

Największe targi gier komputerowych – jakich atrakcji mogą spodziewać się zwiedzający PGA?

Organizatorzy Poznań Game Arena przygotują dla uczestników jak zawsze wiele atrakcji, w tym:

 • możliwość ogrania najnowszych premier – zwiedzający będą mogli przetestować najświeższe produkcje i być dzięki temu na bieżąco z trendami w świecie gier komputerowych;

 • testowanie sprzętu gamingowego – to wyśmienita sposobność, aby sprawdzić różne modele myszek, klawiatur, kontrolerów i słuchawek, aby znaleźć te, które będą godne dołączenia do domowego wyposażenia;

 • turnieje e-sportowe – profesjonalne rozgrywki w grach, takich jak League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite i Dota 2;

 • spotkania z twórcami gier – deweloperzy zaprezentują publiczności swoje projekty oraz udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące procesu tworzenia gier i tego, jak wygląda praca za kulisami;

 • panelowe dyskusje i prelekcje – przewiduje się inspirujące wystąpienia ekspertów, specjalistów i streamerów;

 • konkursy i nagrody – niepowtarzalna szansa na zdobycie upominków, między innymi w postaci gadżetów, sprzętu komputerowego i gier.

Sprawdź: Tani telefon do gier – jak wybrać odpowiedni model?

Turnieje – czy warto się do nich przygotować?

Turnieje ochotnicze są od zawsze jedną z największych atrakcji PGA. Przystąpić do nich mogą wszyscy chętni, a warto to zrobić, bo organizatorzy z pewnością przygotują liczne nagrody dla najlepszych graczy. Jak przygotować się do wirtualnej rywalizacji?

Na początek warto upewnić się, że domowy sprzęt pozwoli na rozgrywkę treningową w stałych 60 FPSach – turniej to wydarzenie, w którym nawet najmniejszy, ledwie wyczuwalny spadek ilości wyświetlanych klatek na sekundę jest w stanie spowodować komplikacje (a te prowadzą do nieuniknionej porażki). Wystarczający będzie ekonomiczny laptop gamingowy, np. Asus TUF Gaming F15, dostępny w sprzedaży operatora sieci komórkowej Play. . 

Następnie trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i... ćwiczyć! To zależność, która sprawdza się w przypadku każdej dyscypliny sportowej; praktyka czyni mistrza. A przy okazji oglądać streamy innych profesjonalistów; w trakcie ich trwania często dzielą się oni radami i wskazówkami pozwalającymi zająć innym coraz to wyższe miejsca w tabelach rankingowych.

Targi komputerowe w Poznaniu PGA – idealna okazja do rozwinięcia swojej kariery zawodowej?

Uczestnictwo w PGA umożliwi skuteczny networking, czyli nawiązywanie kontaktu z potencjalnymi pracodawcami, mentorami i przyszłymi współpracownikami. Wiele firm z branży gier komputerowych będzie dysponować tam swoimi stanowiskami, które posłużą do aktywnego poszukiwania nowych talentów. Kandydaci zdobędą tam informacje o nowych ofertach pracy, pozostawią aplikacje na stanowiska, a nawet przystąpią do krótkiej rozmowy rekrutacyjnej.

Poznań Game Arena – cena biletów

W sprzedaży znajduje się już kilka rodzajów biletów:

 • piątek Media day – wejście od godziny 9:00 (06.10.2023) – 150 zł;

 • piątek Early Access – wejście od godziny 13:00 (06.10.2023) – 100 zł;

 • sobota (07.10.2023) – 45 zł;

 • niedziela (08.10.2023) – 40 zł. 

Karnet na sobotę i niedzielę kosztuje 79 zł, a bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny 25 zł (dwa dni weekendowe). Wstęp dla dzieci poniżej 6 roku życia jest darmowy.

Poznań – targi komputerowe PGA nie muszą być wcale jedyną atrakcją wyjazdu!

Nie samym gamingiem żyje człowiek; podczas odwiedzin w Poznaniu warto zwiedzić również rynek, muzeum narodowe, ogród zoologiczny oraz urządzić sobie relaksujący spacer po parku Cytadela – ten przyda się zwłaszcza do odreagowania intensywnych emocji towarzyszących oglądaniu turniejów e-sportowych.

Tegoroczna edycja PGA na pewno zaskoczy jeszcze wieloma wydarzeniami, które zostaną ogłoszone niebawem. Wszystkie newsy, które pozwolą być na bieżąco, znajdują się na oficjalnej stronie internetowej imprezy!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl