Play Expert poleca najlepsze gry free to play 2022.jpeg
Rozrywka

Play Expert poleca: najlepsze gry free to play 2022

16 lutego 2022 4 minuty czytania

Model free to play cieszy się rosnącą popularnością, a gry, w które można zagrać bezpłatnie zyskują na jakości. Sprawdź jakie tytuły free to play cieszą się największym uznaniem w 2022 roku.

Darmowy dostęp do gry kusi znacznie bardziej niż wysoka cena w sklepie. Producenci zauważyli, jak duża jest dysproporcja w popularności między darmowymi tytułami a płatnymi. Dlatego coraz częściej zarabiają oni głównie na mikropłatnościach, zamiast na sprzedaży samej gry. Dzięki temu gracze bezpłatnie mogą zagrać w bardziej dopracowane produkcje, które poziomem nie odbiegają od gier płatnych.

League of Legends

Jaki jest przepis na idealną grę free to play? Przyciągnąć gracza i utrzymać go przy danym tytule jak najdłużej. League of Legends to gra, która od lat ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miała się zestarzeć. Ubiegłoroczne mistrzostwa w pewnym momencie oglądało aż 4 miliony widzów. Nic dziwnego. Sama rozgrywka jest wyjątkowo wciągająca. League of Legends to jedna z niewielu gier, gdzie mikropłatności nie wpływają w żaden sposób na poziom gry. Każdy ma takie same szansa, a o zwycięstwie lub porażce decydują umiejętności gracza – nie wykupiony boost. Z tego też powodu ta gra angażuje jak żadna inna. Niełatwo jest ją porzucić. Pierwsza odsłona LoLa pojawiła się 2009 roku i mimo upływu lat, wciąż wymienia się go jako numer jeden gatunku MOBA (multiplayer online battle arena).

World of Tanks

Kiedy w 2010 roku World of Tanks pojawiło się w świecie gier, stanowiło miłą ciekawostkę. Niewiele osób wróżyło jednak temu tytułowi dłuższą karierę. Mogłoby się wydawać, że sieciowe bitwy pancerne mogą przykuć uwagę na krótki czas. Nic bardziej mylnego. World of Tanks jest nadal rozwijane, dzięki czemu skutecznie utrzymuje przy sobie spore grono graczy. Nowe czołgi, mapy oraz tryby sprawiły, że zainteresowanie tym tytułem rośnie. Nie bez znaczenia pozostaje także intensywna promocja, dzięki której WoT to dziś jedna z najpopularniejszych gier e-sportowych. Minusem są mikropłatności wykorzystywane do rozbudowy arsenału.

Halo Infinite

O tym, że model F2P opłaca się twórcom, świadczy fakt, że coraz więcej płatnych tytułów, przechodzi na wersje darmowe. Jednym z najświeższych przykładów jest Halo Infinite. Dzieło Xbox Game Studios zdecydowało się na ciekawy krok. Otóż ekskluzywny tytuł na konsole Xbox został podzielony na płatną kampanię oraz tryb multiplayer dostępny w free to play. Zainteresowanie bezpłatną wersją jest bardzo duże. Jak się zresztą okazuje, część graczy po czasie decyduje się na zakup pozostałej zawartości Halo Infinite. Pod względem biznesowym był to więc strzał w dziesiątkę. Sama gra natomiast dzięki dzielonym płatnościom zachowuje najwyższe standardy i jednocześnie jest dostępna dla każdego. Chociaż gra jest darmowa, aby cieszyć się ze wszystkich jej walorów warto mieć solidny gamingowy sprzęt. Najlepsze laptopy dla graczy znajdziecie w ofercie Play.

Apex Legends

Apex Legends to ogromny fenomen. Potwierdza to fakt, że mimo braku jakiejkolwiek promocji, zyskała ona ogromną popularność na Steamie. Ta strzelanka typu battle royale znalazła się w czołówce rankingów PS4 free games. Apex Legends zachęca przede wszystkim trybem pracy zespołowej. Zamiast rozgrywki solo, użytkownicy łączeni są w trzyosobowe grupy, złożone z różnorodnych postaci. Gra jest cały czas rozwijana, a dodatkowe gadżety oraz mapy sprawiły, że tytuł ten dobrze poradził sobie z pierwszym spadkiem zainteresowania. Aktualnie wciąż zaliczany jest do najlepszych gier free to play.

Call of Duty Warzone

Darmowe gry FPS przez długi czas kojarzyły się z kiepską jakością i minimalną grywalnością. Do czasu, a konkretnie do momentu, w którym do grona gier free to play dołączyło Call of Duty. Ten kultowy tytuł w 2020 roku postawił na większy dostęp. Zaoferował darmową odsłoną Warzone, która powstała na bazie Call od Duty: Modern Warfare. Co ważne, wraz z pojawieniem się kolejnych odsłon klasycznego CoD, wzbogacana jest również F2P. Dzięki temu Warzone nie nudzi się, a według wielu graczy jest wręcz najbardziej zwariowaną grą z uniwersum CoD.

Counter Strike: Global Offensive

Siła Counter Strike’a tkwi w rozgrywce sieciowej. Kiedy studio Valve postanowiło udostępnić wersję free to play, użytkownicy oszaleli z radości. Pierwsza odsłona tego tytułu zadebiutowała w 2012 roku. Dziś co prawda próżno szukać CS: GO wśród najlepszych gier free to play, niemniej jego mocną stroną bez wątpienia jest wierna rzesza fanów. Miłośnicy CSa, wracają do gry co jakiś czas, nie pozwalając tym samym mu umrzeć. Bez wątpienia CS: GO zasługuje na miejsce w zestawieniu gier wartych polecenia także w 2022 roku. Counter Strike: Global Offensive to też znakomita okazja na powrót do kultowej gry dla osób, które dorastały na starszych wersjach tej strzelanki.

Genshin Impact

Niegdyś świat gier podbijała seria The Legend of Zelda, natomiast dziś miliony graczy na długie godziny zanurza się w bliźniaczo podobnym uniwersum Genshin Impact. Dostępna od 2020 roku gra MMO free to play przyciąga nie tylko fanów mangi. Klimatyczny świat kusi orientalną oprawą graficzną, a także wciągającą rozgrywką. Walki przygotowane są na najwyższym poziomie, a możliwości rozwoju postaci są niezwykle rozbudowane. Jeśli klasyczne gry RPG zaczynają nudzić, Genshin Imapct z pewnością przyniesie wiele świeżości i radości z rozgrywki. Dużym plusem, podobnie jak w przypadku WoT jest możliwość gry na wszystkich urządzeniach.

To tylko część gier free to play, które przykuwają uwagę w 2022 roku. Czekamy na kolejne premiery wciągających tytułów, w które warto będzie zagrać. Dajcie znać w komentarzach, jakie wy gry F2P lubicie najbardziej.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl