Play Expert Poleca najlepsze filmy Marvela.jpeg
Rozrywka

Play Expert poleca: najlepsze filmy Marvela

29 lipca 2022 4 minuty czytania

Dlatego dziś postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie najciekawszych filmów Marvela, które możemy znaleźć w usłudze VOD zdobywającej polski rynek od marca tego roku. Gotowi? No to zaczynajmy!

Filmy Marvela czerpią pełnymi garściami z uniwersum, które zna praktycznie każdy. Spędziliśmy z nim całe dzieciństwo przy ulubionych komiksach, a dziś możemy się doskonale bawić przy ekranizacjach owych historii. Produkcje z uniwersum Marvela dostępne są w licznych serwisach streamingowych. Możemy je oglądać m.in. w HBO Max. Dlatego dziś postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie najciekawszych filmów Marvela, które możemy znaleźć w usłudze VOD zdobywającej polski rynek od marca tego roku. Gotowi? No to zaczynajmy!

Spis treści:

1.   Marvel w kinach – podstawowe informacje

2.   Filmy Marvel w HBO Max

  • Venom 2: Carnage

  • Seria Spider-Man i The Amazing Spider-Man

  • Deadpool 1 i 2

  • Logan: Wolverine

3.   Czy będzie ich więcej?

Marvel w kinach – podstawowe informacje

Niejednokrotnie w kinach gościły już filmy sygnowane logo Marvel, w których występuje wielu znanych nam z dzieciństwa bohaterów. Wystarczy wspomnieć o postaciach lub grupach, takich jak Spider-Man, Venom, Iron Man, Kapitan Ameryka, Avengers, Doktor Strange, Thor, Deadpool, X-Men czy Fantastic Four.

To bohaterowie, którzy obok znanych nam z komiksów DC, Batmana i Supermana wywarli ogromny wpływ na dzieciństwo wielu z nas oraz na postrzeganie amerykańskiego fenomenu kina superbohaterskiego. Z tej konwencji ucieka serial The Boys Amazona, ale to materiał na oddzielne, dość obszerne rozważania.

Większość filmów spod znaku Marvela możemy oglądać w Disney+, które zadebiutowało na polskim rynku w czerwcu. Część z nich dostępnych mamy też na HBO Max – nie wiadomo na jak długo. Dlatego warto zapoznać się z wszystkimi propozycjami i obejrzeć je, zanim streaming Disney’a przejmie je na wyłączność.

Filmy Marvel w HBO Max

Filmów opartych na motywach komiksów Marvela nie mamy w HBO Max zbyt wiele. Te, które możemy obejrzeć oferują nam całkiem niezły poziom gry aktorskiej i wartką akcję. Dlatego też można uznać je za propozycje warte uwagi dla wszystkich fanów kina superbohaterskiego. Filmy z tego gatunku z reguły stawiają na widowiskowość, spychając poziom ambitności fabuły na drugi plan. Ale przecież w ich przypadku chodzi głównie o dobrą zabawę, prawda? Poniższe propozycje z pewnością przyciągną Was przed ekrany telewizorów i komputerów na długie godziny, zapewniając ciekawą rozrywkę.

Venom 2: Carnage

Venom 2: Carnage to kontynuacja świetnego filmu, w którym głównym bohaterem jest jeden z najważniejszych oponentów Spider-Mana – Eddie Brock/Venom. Pierwsza część serii zebrała w miarę pozytywne recenzje – chwalono efekty specjalne, dobrą grę aktorską oraz tony czarnego humoru. W kontynuacji filmu na drodze Venoma stanie nowy przeciwnik – nieobliczalny symbiot Carnage. Jeśli dodamy, że zagra go fantastyczny w tej roli Woody Harrelson, to kinową ucztę mamy jak w banku!

Serie Spider-Man i The Amazing Spider-Man

Przeniesienie na duży ekran postaci Spider-Mana było dla filmowców nie lada wyzwaniem. Produkcje jednak do tego stopnia zachwyciły fanów, że doczekaliśmy się trzech serii związanych z człowiekiem-pająkiem. W tytułową rolę wcielili się tacy aktorzy, jak Tobey Maguire, Andrew Garfield czy Tom Holland. Filmy traktujące o przygodach Spider-Mana zapewniają nam nie tylko fantastyczne kreacje głównego bohatera, ale i rozbudowane efekty specjalne oraz wartką akcję. Jeśli w dzieciństwie spędzaliście godziny na śledzeniu przygód „pajączka”, będą to dla Was pozycje obowiązkowe.

Deadpool 1 i 2

Wade Wilson – jeśli mówią Wam coś te personalia, to znaczy, że znacie Deadpoola. W HBO Max dostępne są dwie części przygód tego niesamowitego bohatera. Nie sposób nadmienić, że planowane jest zamknięcie trylogii jeszcze jednym filmem. Deadpool 1 i 2 to filmy, które zdecydowanie nie nadają się dla młodszej widowni. Pełno tu przemocy, krwi i dwuznacznych sytuacji. Całość okraszona jest również sporą dawką czarnego humoru oraz wybornymi efektami specjalnymi. I jak tu nie uwielbiać Deadpoola?

Logan: Wolverine

Wolverine to jeden z ulubionych bohaterów Marvela z grona X-Men’ów. Doczekał się wielu produkcji traktujących o jego życiu i przygodach. Logan: Wolverine to zamknięcie historii słynnego „Rosomaka”. Akcja ma miejsce w 2029 roku, w którym populacja mutantów została mocno przetrzebiona. Aby zbytnio nie zdradzać Wam fabuły powiemy tylko, że w filmie Logan poznaje swoją córkę wyhodowaną z jego DNA, której życie zapragnie uratować. Hugh Jackman i Sir Patrick Stewart zapewnią nam niesamowite widowisko pełne akcji i porywających efektów specjalnych. Kto nie oglądał – niech żałuje.

Czy będzie ich więcej?

To całkiem możliwe. Od 31 lipca na HBO Max dostępna jest najnowsza część trylogii o Spider-Manie – tej z Tomem Hollandem w roli głównej. Niewykluczone, że HBO Max „dogada się” także z Disneyem w sprawie dodania do oferty serwisu hitowego – Doktor Strange w multiwersum obłędu. To jeden z najbardziej kasowych filmów tego roku, który popularnością dorównuje tegorocznemu The Batman z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Prawdopodobnie przedstawiciele HBO Max nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w sprawie dostępności hitów Marvel na ichniejszej platformie. Pozostaje nam więc uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości i czekać na kolejne wieści w tej sprawie.

 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl