Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Rozrywka

Nowości w aplikacji TIDAL! Teksty piosenek i hity 2020!

8 września 2020 1 minuta czytania

TIDAL uruchomiła nową funkcję, dzięki której subskrybenci zyskali dostęp do tekstów bezpośrednio w aplikacji. Aby wyświetlić taką funkcje, wystarczy w widoku piosenki kliknąć ikonę „teksty piosenek”. Wraz z odtwarzaniem piosenki, kolejne wersy będą wyświetlać się w aplikacji.

Aktualizacja jest już dostępna zarówno dla osób korzystających z serwisu za pomocą przeglądarki, jak i tych używających aplikacji na urządzeniach z oprogramowaniem Android oraz iOS. Nowa funkcja jest dostępna dzięki partnerstwu z musixmatch.

Nowi użytkownicy po założeniu konta, zostaną poproszeni o wskazanie swoich ulubionych artystów z różnych gatunków muzycznych. Po zakończeniu konfiguracji na stronie głównej pojawią się rekomendacje, w tym Welcome Mix z muzyką wybranych twórców oraz inspiracje do nowych odkryć muzycznych. Z czasem, w oparciu o specjalny algorytm na który wpływ mają nawyki i gusta muzyczne użytkowników, otrzymają m.in. tworzone specjalnie dla nich playlisty My Mix i My Video Mix.

Hit lata 2020 w TIDAL!

W zestawieniu najczęściej odtwarzanych utworów w TIDAL dominuje polska muzyka, jednak nie zabrakło też zagranicznych wykonawców. Wśród nich największą popularnością cieszył się The Weeknd z piosenką Blinding Lights oraz Lady Gaga w duecie z Arianą Grance w singlu Rain On Me.

Zdecydowanie najchętniej słuchanym gatunkiem muzyki był hip-hop. Oprócz gigantycznej popularności Quebonafide (aż 3 utwory w top 10), na liście możemy znaleźć też kawałki Maty czy Białasa.

Poniżej top 10 najpopularniejszych piosenek lata 2020 w TIDAL:

  1. Quebonafide feat. Daria Zawiałow - BUBBLETEA
  2. Sanah - Melodia
  3. Quebonafide feat. Taco Hemingway - TOKYO2020
  4. Sanah - Szampan
  5. The Weeknd - Blinding Lights
  6. Quebonafide - SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ
  7. Lady Gaga & Ariana Grande - Rain On Me
  8. SB Maffija, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Białas, White 2115, Bedoes, Adi Nowak, Beteo, Mata, Solar - Hotel Maffija
  9. Białas, Mata, Lanek - Drift
  10. Mata - 100 dni do matury

Są w tej liście Twoje Hity? Chcesz się dowiedzieć więcej sprawdź na stronie https://www.play.pl/uslugi/tidal/

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl