Marvel_s Spider-Man 2 - premiera gry, cena, fabuła 1.jpeg
Rozrywka

Marvel's Spider-Man 2 – premiera gry, cena, fabuła. Co dla fanów gry przygotowało Insomniac Games?

7 czerwca 2023 4 minuty czytania

Insomniac Games przygotowuje nową porcję akcji, emocji i spektakularnych przygód dziejących się w fantastycznym uniwersum człowieka-pająka.

Marvel's Spider-Man 2 to długo oczekiwana gra, która trafi już wkrótce w ręce fanów! Insomniac Games przygotowuje nową porcję akcji, emocji i spektakularnych przygód dziejących się w fantastycznym uniwersum człowieka-pająka. Kiedy nastąpi premiera tytułu, ile będą kosztować poszczególne edycje kontynuacji serii i o czym będzie opowiadać tym razem jej fabuła?

Spis treści:

 1. Co wiemy o Spider-Man 2?

 2. Marvel’s Spider-Man 2 – premiera

 3. Platformy, na których będzie dostępna gra Spider-Man 2

 4. Marvel’s Spider-Man 2 – grafika

 5. Marvel’s Spider-Man 2 – cena

Co wiemy o Spider-Man 2?

Dotychczasowe informacje na temat fabuły Marvel's Spider-Man 2 są jeszcze dosyć ograniczone, ale z pewnością możemy spodziewać się wciągającej kontynuacji historii o przygodach człowieka-pająka i jego alter ego. Twórcy obiecali w licznych zapowiedziach już niejednokrotnie, że opowieść będzie niezwykle emocjonująca i podbije serca fanów poprzedniej części.

Jednym z najważniejszych elementów akcji nowej produkcji będzie dynamiczny duet Petera Parkera i Milesa Moralesa (którego gracze mogli poznać już wcześniej za sprawą dodatku Miles Morales). Bohaterowie połączą swoje siły, umiejętności i supermoce, by stawić czoła nowym i potężnym wrogom. Ich relacja zostanie wystawiona na niejedną próbę, co z czasem doprowadzi ich do wspólnego wniosku: szansa na ocalenie świata przed niebezpieczeństwem stanie się realna wyłącznie wtedy, gdy nauczą się polegać na sobie nawzajem.

Insomniac Games obiecało, że gracze staną się świadkami dalszego rozwoju Petera Parkera oraz jego wewnętrznej walki pomiędzy obowiązkami Spider-Mana a zwykłym życiem. Miles Morales zdobędzie więcej pewności siebie i zacznie odkrywać potencjał swoich umiejętności. Bez wątpienia jest na co czekać!

Potwierdzeni przeciwnicy Spider-Mana

Jakim przeciwnikom przyjdzie stawić czoło graczom? Na pewno będą to:

 • Venom;

 • Jaszczur;

 • Kraven;

 • Elektro.

Ostatnie informacje dotyczące gry sugerują, że gospodarzem symbiotycznego Venoma nie będzie Eddie Brock. Będzie nim za to najprawdopodobniej Harry Osborn, czyli syn Normana Osborna (Green Goblin) – to odmienne podejście do tworzenia postaci superzłoczyńcy, które z pewnością wywoła wiele dyskusji wśród zagorzałych fanów komiksów, filmów i gier wideo. 

Marvel's Spider-Man 2 – premiera

Kiedy premiera gry Spider-Man 2? Insomniac Games przez bardzo długi czas nie chciało podać oficjalnej daty, trzymając graczy w niepewności. Szczęśliwie została ona w końcu upubliczniona i wypada na 20 października 2023 roku. Cóż, lepiej później niż wcale, ale z pewnością niejeden gracz będzie niepocieszony po uświadomieniu sobie, że będzie musiał spędzić tegoroczne wakacje na ogrywaniu innych tytułów.

Sprawdź: Play Expert poleca: najlepsze filmy Marvela

Platformy, na których będzie dostępna gra Spider-Man 2

Marvel's Spider-Man 2 będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 5. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości gra nie pojawi się na PC, jak stało się to w przypadku poprzedniej części (co miało miejsce 4 lata po pierwotnej premierze na konsolę PlayStation 4).

Sprawdź: PS Plus – czy warto? Sprawdź, co możesz zyskać w subskrypcji

Zwolennikom komputerów osobistych i systemu Xbox nie pozostaje nic innego, jak zdecydować się na zakup konsoli Sony i wyposażyć się w telewizor, który pozwoli na dogłębne zanurzenie się w świecie fantastycznego Nowego Jorku. Widoki podczas przemierzania gęstych ulicy za pomocą pajęczej sieci z pewnością będzie oglądało się najlepiej na dużym ekranie. W taki właśnie (przekątna 55 cali) wyposażony został model LCD LG 55UQ751C (dostępny w ofercie sklepu internetowego operatora sieci komórkowej Play). Zapewnia on rozdzielczość 4K UHD i HDR – doskonała jakość obrazu pozwoli zauważyć odpowiednio szybko skryte ataki Venoma nawet podczas najciemniejszych nocy.

Sprawdź: LED, QLED, OLED. Jak wybrać odpowiedni telewizor dla siebie?

Marvel's Spider-Man 2 – grafika

Sugerując się tym, że tytuł będzie dostępny na konsolę PlayStation 5, gracze będą mieć do wyboru najprawdopodobniej dwa rodzaje ustawień:

 • rozdzielczość 4K przy 30 klatkach na sekundę z włączonym efektem ray tracingu;

 • rozdzielczość 4K przy 60 klatkach z wyłączonym efektem ray tracingu.

Istnieje również szansa, że Insomniac Games zdecyduje się na dodaniu trybu Full HD, który zapewni rozgrywkę w 60 FPS z ray tracingiem, ale w niższej rozdzielczości – o tym społeczność gamingowa dowie się jednak najpewniej dopiero w dniu premiery produkcji.

Marvel's Spider-Man 2 – cena

Co wiemy o Spider-Man 2? Gra będzie dostępna w kilku różnych edycjach:

 • standardowa (69,99 USD / 339 PLN) – dostępna w wersji fizycznej i online;

 • Digital Deluxe (79,99 USD / 389 PLN) – zawierająca bonusy przedsprzedażowe, 10 unikalnych skórek, 2 dodatkowe punkty umiejętności oraz dodatkowe naklejki i ramki trybu fotograficznego;

 • Collector's Edition (229,99 USD / ok. 936 PLN) – oprócz dodatkowej zawartości znajdującej się w wersji Digital Deluxe, zapewni ona również Steelbook i 19-calową figurkę przedstawiającą scenę walki obu Spider-Man'ów z Venomem.

Nie pozostaje nic innego, jak zacząć oszczędzać, zwłaszcza w przypadku, w którym jest się zainteresowanym edycją kolekcjonerską. Do października pozostało tylko kilka miesięcy, a Marvel's Spider-Man 2 będzie z pewnością jedną z tych gier, w które najlepiej zagrać od razu wtedy, gdy stanie się to tylko możliwe. 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl