Jak wyglądają lipcowe premiery Amazon Prime Gaming 1.jpeg
Rozrywka

Jak wyglądają lipcowe premiery Amazon Prime Gaming? Sprawdź.

8 czerwca 2023 4 minuty czytania

Każdego miesiąca (a właściwie tygodnia) serwis oferuje wyjątkowe tytuły i ekskluzywne treści, a te przedstawiają się nadzwyczaj ciekawie w nadchodzącym miesiącu

Amazon Prime Gaming to usługa dostępna dla subskrybentów Amazon Prime, która stale dostarcza entuzjastom gier komputerowych nowych możliwości i bonusów. Każdego miesiąca (a właściwie tygodnia) serwis oferuje wyjątkowe tytuły i ekskluzywne treści, a te przedstawiają się nadzwyczaj ciekawie w nadchodzącym miesiącu. Czego gracze mogą spodziewać się w lipcu?

Spis treści:

 1. Amazon Prime Gaming – darmowe gry w lipcu

 2. Gry za darmo Amazon Prime – wymagania sprzętowe

 3. Amazon Prime Gaming – co to jest?

 4. Amazon Prime Gaming – ile kosztuje?

 5. Amazon Prime Gaming – League of Legends

 6. Amazon Prime Gaming – najciekawsze gry z poprzednich miesięcy

Amazon Prime Gaming – darmowe gry w lipcu

W lipcu na abonentów Amazon Prime Gaming będzie czekać aż 6 darmowych gier:

 • Rad – roguelike z izometryczną perspektywą;

 • The Wanderer: Frankenstein's Creature – przygodówka inspirowana powieścią o potworze Frankensteina;

 • Automache – gra strategiczna osadzona w postapokaliptycznym świecie;

 • Portal Dogs – platformówka pozwalająca wcielić się w rolę dwóch psów;

 • Tales of the Neon Sea – cyberpunkowa przygodówka;

 • Batman: The Enemy Within – The Telltale Series.

Z pewnością największe wrażenie robi ostatnia pozycja – Batman: The Enemy Within to tytuł, w którym gracze wcielają się w postać Batmana, znanego superbohatera z Gotham City, który próbuje stawić czoło nowemu zagrożeniu. W grze znajdują się liczne elementy charakterystyczne dla komiksów, takie jak walka ze złoczyńcami, prowadzenie śledztw, interakcje z innymi postaciami i podejmowanie trudnych decyzji, które mają wpływ na przebieg historii.

Batman: The Enemy Within oferuje wciągającą narrację, która angażuje graczy emocjonalnie i pozwala im zanurzyć się w mrocznym i nieprzewidywalnym Gotham. Grafika stylizowana na estetykę komiksową, doskonała obsada głosowa i dynamiczna akcja – to prosty przepis na rozrywkę, która wciąga na długie godziny.

Gry za darmo Amazon Prime – wymagania sprzętowe

Dobra wiadomość dla posiadaczy starszych komputerów: wszystkie lipcowe premiery Amazon Prime Gaming mają stosunkowo niskie wymagania sprzętowe; żaden gracz nie powinien mieć problemów z uzyskaniem stałych 30 FPS w którymkolwiek ze wspomnianych tytułów. Wystarczające powinny okazać się dwurdzeniowe procesory o taktowaniu co najmniej 3 GHz, 3/4 GB RAM i karty graficzne 2/3 GB. 

Jeżeli osiągi posiadanych PC okażą się jednak zbyt słabe, to może stać się to dobrym pretekstem do zakupu nowego sprzętu elektronicznego. W sklepie internetowym Play dostępne są zestawy dla graczy w korzystnych cenach, np. zawierające laptop Asus TUF Gaming F15 – to urządzenie wyposażone w szybki dysk SSD o pojemności 512 GB, które pozwoli ograć komfortowo każdy nowy tytuł.

Amazon Prime Gaming – co to jest?

Amazon Prime Gaming to platforma-usługa skierowana do miłośników gier – w jej ramach subskrybenci otrzymują dostęp do nowych tytułów, które mogą dodać do swojej wirtualnej biblioteki już na zawsze. Gry te są zróżnicowane pod względem gatunków i platform (obejmując komputery, konsole i urządzenia mobilne). Stanowi ona dobrą i tanią alternatywę dla PlayStation Plus oraz Xbox Game Pass. 

Oprócz samych gier Amazon Prime Gaming zapewnia także szereg innych korzyści, między innymi:

 • skórki postaci;

 • bonusy (np. do szybkości zdobywanego doświadczenia);

 • ekskluzywne materiały promocyjne;

 • wirtualne przedmioty (np. unikalne elementy pancerza).

Wszystko to sprawia, że platforma ta jest atrakcyjna dla wszystkich tych, którzy uwielbiają gry komputerowe i... intrygujące prezenty.

Sprawdź: PS Plus – czy warto? Sprawdź, co możesz zyskać w subskrypcji.

Amazon Prime Gaming – ile kosztuje?

Opłaty cykliczne za korzystanie z Amazon Prime Gaming na terenie Polski wynoszą 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł rocznie (w ramach usługi Amazon Prime). Dobrą wiadomość dla wszystkich jeszcze niezdecydowanych stanowi fakt, że platforma ta zapewnia 30-dniowy okres próbny, z którego można zrezygnować wtedy, gdy okaże się, że dostarczona zawartość nie spełni wymagań użytkownika (bez pobierania opłat karnych).

W ramach subskrypcji Prime Gaming zainteresowani otrzymują korzyści w innych usługach Amazon Prime, czyli darmową wysyłkę produktów, dostęp do platformy streamingowej, muzyki i e-booków przeznaczonych dla czytnika Kindle.

Amazon Prime Gaming – League of Legends

Amazon Prime Gaming to oferta, która z pewnością opłaci się tym, którzy spędzają dużo czasu na Summoner's Rift! Platforma udostępnia regularnie tzw. kapsuły, w skład których wchodzą zwykle:

 • Riot Points;

 • losowe skórki postaci;

 • pomarańczowa esencja;

 • odłamki wieczne i czempionów;

 • miesięczne zwiększenie szybkości zdobywanych punktów doświadczenia;

 • tajemnicze skórki totemów.

Warto śledzić oficjalne komunikaty i aktualizacje na temat nowych promocji, niektóre z nich robią naprawdę duże wrażenie.

Amazon Prime Gaming – najciekawsze gry z poprzednich miesięcy

W zeszłych latach i miesiącach subskrybenci Amazon Prime Gaming mogli zdobyć dostęp do tytułów, takich jak:

 • Far Cry 4;

 • Assassin's Creed Origins;

 • Fallout: New Vegas;

 • Fallout 76;

 • Star Wars Jedi: Fallen Order;

 • WRC 8 FIA World Rally Championship. 

Niestety, obecnie nie da się już ich pobrać. Nowi abonenci muszą czekać na nowe premiery, a najlepsze pojawiają się w okolicach końcówki roku (ze względu na liczne święta).

Trzeba przyznać, że gaming jeszcze nigdy nie był tak ekonomiczną rozrywką; wystarczy niecałe 11 złotych miesięcznie, aby odkrywać regularnie nowe, wciągające gry!

Sprawdź: Play Expert poleca: fenomen Twitcha.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl