Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Rozrywka

Cyberpunk 2077: wszystko co musisz o nim wiedzieć przed premierą!

18 listopada 2020 3 minuty czytania

Emocje na webowych forach sięgają zenitu. Gracze na całym świecie odliczają dni i czekają na oficjalną premierę Cyberpunka 2077. Zobacz, co musisz wiedzieć o gorącej produkcji CD Projekt RED!

3120 dni

Tyle dni (ponad 7 lat) minęło od pierwszej zapowiedzi Cyberpunk 2077. W tym czasie studio CD Projekt RED odnotowało bardzo dynamiczny rozwój, napędzany głównie fenomenalnym sukcesem gry Wiedźmin 3. Sądząc po jakości i rozmiarze Wiedźmina, w przypadku gry Cyberpunk możemy spodziewać się równie wciągającej rozgrywki.

Sama gra bazuje na pochodzącej z przełomu lat 1980 i 1990 serii gier fabularnych Cyberpunk. Nie mamy tu na myśli gier komputerowych – chodzi o klasyczne gry rozgrywane przy stole, z wykorzystaniem kart postaci i wielobocznych kości. Zarówno gry fabularne, jak i seria Cyberpunk, były szczególnie popularne w Polsce. To z pewnością zainspirowało studio do prac nad tym tytułem.

Gry Cyberpunk, w przeciwieństwie do popularnej kategorii fantasy, osadzone są w klimacie neo-noir. Można go opisać jako futurystyczne miasto niedalekiej przyszłości, obserwowane nocą, oświetlone feerią neonów w żywych, choć chłodnych barwach. Wszystkiemu temu dobrze akompaniuje deszcz. Protagoniści świata Cyberpunk rozwijają możliwości swoich ciał za pomocą implantów, które dają szeroki zestaw dodatkowych umiejętności.

Keanu Reeves

Pod względem budżetów i rozmiarów opisywanych historii gry komputerowe już dawno przerosły największe produkcje telewizyjne i filmowe. Jednak dotychczas rzadko gościły najbardziej znanych aktorów, co ostatnim czasie zaczyna się zmieniać. Największym wydarzeniem tego typu z ostatnich lat jest z pewnością angaż znanego m.in. z utrzymanych w konwencji neo-noir filmów Matrix – Keanu Reevesa.

Aktor wcieli się w rolę Johnny’ego Silverhanda. Jest to centralna postać dla całej serii, która była motorem napędowym najważniejszych wydarzeń już w pierwszych edycjach z początku lat 1990. Dla nowych fanów nie będziemy ujawniać zbyt wielu szczegółów, ale możemy zdradzić, że Johnny ma wiele wspólnego z prawdziwym życiorysem i dorobkiem Keanu.

Warto podkreślić, że nie jest to tylko epizodyczny występ – sam Keanu spędził w studiu CD Projekt RED ponad 14 dni, nagrywając swoje kwestie. W efekcie, oprócz głównego bohatera, ma on posiadać najwięcej mówionych dialogów ze wszystkich postaci w grze. Możemy zatem podejrzewać, że ta postać będzie główną pomocą i przewodnikiem po świecie gry dla głównego bohatera. Wszystko stanie się jasne, kiedy Cyberpunk 2077 trafi na nasze ekrany.

Świat gry

Producent nie podaje przed premierą zbyt wielu szczegółów na temat świata gry, ale z opublikowanych informacji możemy wnioskować wiele interesujących rzeczy. Przede wszystkim główne miasto – Night City – ma być dwukrotnie większe od największego miasta z GTA V i zajmować powierzchnię około 24 kilometrów kwadratowych w rzeczywistości. W Polsce wielkościowo byłby to odpowiednik takich miast, jak Kłodzko czy Starogard Gdański.

Jeśli chodzi o możliwy do zwiedzenia świat w grze komputerowej, jest to wprost ogromny rozmiar, więc zapewni dziesiątki godzin rozrywki. Według producenta na graczy czekać będzie 75 misji pobocznych. Biorąc pod uwagę dotychczasowe produkcje CD Projekt RED, będą to rozbudowane i zaskakujące historie, dla których warto będzie oddalić się od głównego wątku gry.

Rozgrywka i edycja kolekcjonerska Cyberpunk 2077

Protagonistą nowego Cyberpunka będzie V. Płeć V, wygląd, charakter, umiejętności i historia mogą zostać wybrane przez gracza, jednak te wybory będą miały wpływ na przebieg wydarzeń i główny wątek fabularny. Tyle wiemy ze szczątkowych informacji, jakie polskie studio udostępnia przed premierą. Osobiście jesteśmy zwolennikami takiego podejścia, bo dzięki niemu pierwsze rozgrywki i odkrywanie gry po premierze są o wiele przyjemniejsze.

Całość osadzona jest w otwartym świecie w trybie pierwszoosobowej gry RPG. Możemy się spodziewać bogatych możliwości rozwoju i stałego rozbudowywania zestawu umiejętności bohaterów dzięki systemowi implantów. W grze dostępny jest też typ transportu samochodowego i ruchu ulicznego znany z GTA V. Wszystko to sugeruje mieszaninę najlepszych cech z najbardziej popularnych dziś gatunków, co może stanowić prawdziwie wybuchową mieszankę.

Dla największych fanów gry studio CD Projekt RED przygotowało wyjątkową edycję. Kolekcjonerka Cyberpunk 2077, jak przystało na polskie studio, wyposażona jest w cały wachlarz unikatowych dodatków.

W pudełku można znaleźć:

 • 25-centymetrową figurkę głównej postaci
 • kolekcjonerski SteelBook
 • artbook w twardej oprawie
 • metalowe przypinki
 • metalowy brelok
 • materiał dowodowy NCPD zawierający przewodnik z notatkami po Night City
 • naszywki
 • kompendium wiedzy o grze
 • pocztówki z Night City
 • mapę miasta Night City
 • naklejki do sticker bomby
 • zestaw cyfrowych dodatków.

Sądząc po ilości metalowych gadżetów, spodziewamy się pudełka o słusznej wadze i rozmiarach. Nie możemy się doczekać!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl