Jak podłączyć smartfon do telewizora Poznaj skuteczne sposoby 2.jpg
Porady

Telefony Samsung – jak zresetować, zaktualizować, zrobić screenshot i nie tylko... Wszystkie pytania użytkowników – Q&A:

10 maja 2023 4 minuty czytania

Znajdź odpowiedzi na wiele pytań związanych z ważnymi i przydatnymi funkcjami telefonów koreańskiego producenta.

Smartfony Samsung to od lat jedne z najchętniej wybieranych urządzeń. Niesłabnącą popularnością cieszą się również w Polsce. Czasem jednak nawet najlepiej zaprojektowany interfejs potrafi sprawiać trudności w obsłudze. Właśnie dla takich osób powstało to Q&A. Znajdą one w nim odpowiedzi na wiele pytań związanych z ważnymi i przydatnymi funkcjami telefonów koreańskiego producenta.

Spis treści:

  1. Jak przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie Samsung?

  2. Jak zrobić zrzut ekranu w Samsungu?

  3. Jak usunąć Samsung Account?

  4. Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie Samsung?

  5. Jak wyłączyć Samsunga Galaxy A51?

  6. Jak sprawdzić kondycję baterii w telefonie Samsung?

  7. Ile kosztuje smartfon Samsung?

  8. Jak wyłączyć dźwięk klawiatury w Samsungu?

  9. Jak ukryć numer telefonu w Samsungu?

  10. Jak zaktualizować Netflix na telewizorze Samsung?

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie Samsung?

Przywrócenie ustawień fabrycznych jest możliwe z poziomu menu Ustawienia. Po wejściu w nie należy przejść do zakładki Zarządzanie ogólne, a następnie kolejno Resetowanie, Ustawienia fabryczne i Resetuj.

Zamiast tego można też wykorzystać kombinację przycisków. Najpierw jednak trzeba wyłączyć smartfona, a dopiero potem je wciskać. W starszych modelach powinno się jednocześnie przytrzymać klawisze Home, zwiększania głośności i zasilania. Jeśli przycisku Home nie ma, wciska się przycisk zwiększania głośności, asystenta głosowego Bixby i zasilania.

Jak zresetować telefon Samsung w inny sposób, np. gdy został skradziony lub zgubiony? W takim przypadku najlepiej skorzystać z usługi Znajdź mój telefon, a następnie zalogować się do Samsung Account. Kolejny krok to wybór opcji „Usuń dane” i potwierdzenie tożsamości. Osoby, które nie mogą odczytać kodu weryfikacyjnego na innym urządzeniu Samsung, mogą potwierdzić reset przy pomocy wiadomości SMS. Ostatnie czynności to kliknięcie Weryfikuj i ponowne wpisanie hasła.

Sprawdź: Serie telefonów Samsung. Które modele podbiły serca użytkowników?

Jak zrobić zrzut ekranu w Samsungu?

Wykonywanie screenshota w telefonach Samsung różni się w zależności od modelu. W starszych, takich jak np. Galaxy S7, trzeba wcisnąć i przytrzymać klawisz Home. W nowszych służy do tego klawisz zasilania, Bixby lub głośności. Zdarza się też, że wystarczą same przyciski zasilania i głośności. W ten sposób można zrobić zrzut ekranu np. w Samsungu Galaxy A50 i A51. W niektórych najnowszych modelach (np. Galaxy Fold 4) należy zsunąć panel ze skrótami z góry ekranu i wybrać opcję „Zrób zrzut ekranu”.

Jak usunąć Samsung Account?

Aby usunąć konto Samsung, trzeba się na nie zalogować, a następnie wybrać zakładkę Profil. Znajduje się tam przycisk „Ustawienia Samsung Account”. Po jego wciśnięciu, na dole kolejnej podstrony, wystarczy kliknąć Usuń konto.

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie Samsung?

Wymiana szybki w smartfonie Samsung może być darmowa, o ile zostanie dokonana w autoryzowanym serwisie firmy, a urządzenie nadal objęte jest gwarancją. W innych przypadkach koszt zależy od jego modelu. Za naprawę budżetowego telefonu, takiego jak np. A10, przyjdzie zapłacić około 100 zł za zamiennik i 50-100 zł więcej za oryginał. Im nowszy i bardziej zaawansowany jest sprzęt, tym usługa staje się droższa. Dla przykładu wymiana szybki w Galaxy S21 to już wydatek około 800-900 zł.

Usługę wymiany wyświetlacza świadczy też sieć Play. Uszkodzony smartfon (nie tylko od firmy Samsung) klienci sieci mogą zanieść do dowolnego salonu operatora. Stamtąd zostanie on przekazany do centrum serwisowego.

Sprawdź: Jak chronić wyświetlacz telefonu przed uszkodzeniami?

Jak wyłączyć Samsunga Galaxy A51?

Wyłączanie modelu A51 wymaga zsunięcia belki skrótów z góry ekranu i wciśnięcia ikony Power. Następie wystarczy kliknąć Wyłączanie zasilania. Można to też zrobić przy pomocy przycisku bocznego. Domyślnie uruchamia on asystenta Bixby. Aby to zmienić, trzeba przejść do sekcji Ustawienia, a potem Zaawansowane funkcje oraz Klawisz boczny. W zakładce Naciśnij i przytrzymaj, zamiast Obudź Bixby, wystarczy zaznaczyć Menu wyłączania. 

Czy metoda ta sprawdza się tylko w przypadku tego modelu? Jak wyłączyć Samsunga Galaxy S20 lub inne smartfony tego producenta? Na szczęście z obu tych sposobów można korzystać także w innych sprzętach tej marki.

Jak sprawdzić kondycję baterii w telefonie Samsung?

Do kontroli baterii służy aplikacja Samsung Members. Producent instaluje ją domyślnie na swoich smartfonach. Jeśli jednak nie ma jej na liście programów (np. ze względu na to, że poprzedni właściciel urządzenia wcześniej ją odinstalował), można ją pobrać z Google Play lub Galaxy Store. Następnie trzeba wybrać zakładkę Diagnostyka, a potem Diagnostyka telefonu i Status baterii.

Sprawdź: Bateria w smartfonie – kiedy należy wymienić ją na nową?

Ile kosztuje smartfon Samsung?

Koreański producent oferuje smartfony z różnych półek cenowych, co pozwala kupującemu dobrać sprzęt niezależnie od posiadanych środków. Najtańsze nowe urządzenia z serii M, takie jak Galaxy M13, kosztują około 700 zł. Najdroższe z nich z serii Fold to wydatek rzędu 8000 zł. Osoby zainteresowane komórkami tej marki nie muszą jednak od razu wydawać dużej sumy. Dobrym wyborem jest podpisanie umowy abonamentowej z siecią Play. Dzięki temu mogą spłacać telefon w ratach.

Jak wyłączyć dźwięk klawiatury w Samsungu?

Dźwięk klawiatury można wyłączyć w menu Ustawienia. Kolejny krok to wybór zakładki Dźwięki i wibracja, a następnie Dźwięk systemowy. Na koniec przy opcji Klawiatura Samsung wystarczy odznaczyć zieloną ikonę.

Jak ukryć numer telefonu w Samsungu?

W celu ukrycia swojego numeru należy wejść w aplikację Telefon, potem w Ustawienia połączeń i odznaczyć opcję ID rozm. i ochrona przed spamem.

Jak zaktualizować Netflix na telewizorze Samsung?

Do zaktualizowania Netflixa (i innych usług) trzeba wcisnąć klawisz Smart Hub na pilocie. Następny krok to wybór aplikacji i przytrzymanie przycisku Enter. Na koniec pozostaje opcja Aktualizuj lub Aktualizuj wszystkie. W drugim przypadku pobrane zostaną nowe wersje każdego z zainstalowanych na telewizorze programów.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl