w abonamencie dla dziecka 938x535.jpg
Porady

Telefon w abonamencie dla dziecka. Na co zwrócić uwagę?

28 lipca 2021 4 minuty czytania

Decydując się na abonament dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka w internecie. Do tego dochodzi też wybór odpowiedniego smartfona oraz atrakcyjna cena abonamentu. Zobacz, co warto wiedzieć.

Spis treści:

Telefon dla dziecka w abonamencie pozwala na korzystanie z dodatkowych usług, których nie znajdziesz w innych planach taryfowych. Wszystkie mają za zadanie chronić najmłodszych w sieci, umożliwiać ich lokalizację, a nawet zdalnie blokować telefon. Czym kierować się przy wyborze abonamentu dla najmłodszych?

Bezpieczna Rodzina Standard / Premium – co to?

Najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo dziecka korzystającego z telefonu. Warto rozważyć zakup dodatkowych usług takich jak możliwość zlokalizowania dziecka. Przykładowo w Play możesz skorzystać z takiej usługi o nazwie Bezpieczna Rodzina Premium za 19,99 zł/ mc. Lokalizacja pokazuje z dużą dokładnością, gdzie znajdują się nasi podopieczni. Wystarczy użyć aplikacji, wysłać SMS ze stosowną komendą albo po prostu wejść na stronę. Poza lokalizacją dziecka w danym momencie możesz także ustawić teren (strefa bezpieczeństwa), na którym dziecko może przebywać. Jeśli wkroczy/przekroczy dany obszar (dom, szkoła), dostaniesz od razu wiadomość SMS. 

Kluczowe zalety korzystania z tego abonamentu to przede wszystkim:

  • Ochrona aż 3 urządzeń naszych bliskich 

  • Lokalizowanie bliskich i wyznaczanie 5 stref bezpieczeństwa 

  • Sprawdzanie lokalizacji do 7 dni wstecz 

  • Limity na korzystanie z aplikacji na telefonie 

  • Dostęp do historii stron WWW i YouTube 

  • Zdalne blokowanie telefonu bliskich 

W przypadku ściągania gier na telefon czy przeglądania internetu warto również skorzystać z takich usług, które zadbają o bezpieczeństwo naszego dziecka w sieci. Bezpieczna Rodzina Premium oferuje na przykład możliwość zablokowania telefonu/internetu w danych godzinach (np. wtedy, kiedy dziecko odrabia lekcje albo idzie spać). 

Drugim ciekawym rozwianiem jest abonament o nazwie Bezpieczna Rodzina Standard za 9,99 zł/mc. Jednak w tym przypadku otrzymujesz nieco ograniczone możliwości. Zamiast ochrony aż 3 urządzeń, zyskujesz ochronę jednego urządzenia. W wersji Premium masz aż 5 stref bezpieczeństwa, a w wersji Standard tylko 3 takie strefy. Co prawda limity na korzystanie z aplikacji na telefonie bliskiego pozostają bez zmian. Jednak sprawdzić lokalizację możesz sprawdzić tylko do jednego dnia wstecz. 

W wersji standardowej nie masz niestety jakże przydatnych opcji, które masz tylko w opcji Premium. Chodzi o brak dostępu do historii stron WWW i YouTube oraz brak możliwości zdalnego zablokowania telefonu.

Atrakcyjna cena abonamentu, wytrzymałość i dobra bateria smartfona 

Czym się kierować, wybierając abonament dla dziecka? Przede wszystkim odpowiedni plan taryfowy powinien odznaczać się atrakcyjną ceną. Wiadomo, że najważniejsze jest to, by dziecko w każdym momencie mogło się z nami skomunikować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na szczęście w ofercie abonamentów Play nawet najtańsze abonamenty, jak Solo za 35 złotych miesięcznie na okres 24 miesięcy, oferują nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz wysyłanie nielimitowanej ilości SMS-ów/MMS-ów. Dzięki temu dziecko będzie zawsze w kontakcie z bliskimi czy kolegami. A dodatkowo Ty nie musisz się martwić, że w momencie, kiedy będzie potrzebowało zadzwonić do Ciebie w sytuacji awaryjnej, skończą mu się środki na koncie. 

Warto wziąć pod uwagę wytrzymałość smartfona. Wiadomo, że najmłodsi posiadacze telefonów komórkowych narażeni są na upadek telefonu, zbicie ekranu, a nawet zgubienie czy kradzież. Decydując się na smartfona, warto, by ten był nie tylko wytrzymały, ale też by odznaczał się szkłem ochronnym. Jednym z najlepszych szkieł hartowanych jest Gorilla Glass, stosowane niemal we wszystkich popularnych modelach największych producentów.

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto także pamiętać o dobrej baterii. Co z tego, jeśli dziecko będzie miało poza domem telefon z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami, kiedy bateria rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie? W przypadku najlepszych smartfonów pojemność baterii wynosi od 4000 nawet od 6000 mAh. Oczywiście nie musisz od razu wydawać fortuny na pierwszy telefon dla dziecka. Na rynku znajdziesz wiele popularnych modeli oferujących zadowalająca baterię (co najmniej 4000 mAh).

Czym jest Junior Box?

W Play możesz skorzystać z abonamentu dla dziecka o nazwie Junior Box. Przy umowie na 24 miesiące sam decydujesz się na jeden z dwóch wariantów (Mix albo Mix elastyczny). W zestawie wraz z wybranymi najlepszymi telefonami dla najmłodszych zyskujesz dodatkowe gadżety dołączone do konkretnego modelu. Mogą to być bezprzewodowe słuchawki, piłka nożna, ale to nie wszystko. Jeśli masz już telefon dla swojego dziecka, a brakuje Ci tylko rozsądnego planu taryfowego, możesz –  zamiast kolejnego telefonu – wybrać inny gadżet w abonamencie. Do wyboru masz smartwatch, konsolę Xbox S czy elektryczną hulajnogę.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pierwszy telefon dla dziecka to także czas, żeby nauczyć go mądrego korzystania z nowego urządzenia. Warto przede wszystkim ustalić wspólnie limity korzystania z sieci na małym ekranie. W dzisiejszych czasach wystarczy je ustawić w aplikacji Bezpieczna Rodzina, a potem po prostu sprawdzić czas spędzony przez najmłodszych w sieci. Do tego możesz skorzystać jeszcze z innych narzędzi, by uchronić dziecko przed treściami przeznaczonymi dla dorosłych. Korzystając z takich usług, możesz być pewny, że Twoje dziecko będzie bezpieczne i nie wejdzie na żadne podejrzane strony albo strony przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl