smartwatch_dla_kobiety.jpeg
Porady

Smartwatch dla kobiety. Jaki model będzie najlepszy?

12 maja 2021 4 minuty czytania

Pierwsze smartwatche miały charakter uniwersalny, czasem sportowy i były skierowane zarówno do mężczyzn, jak i dla kobiet. Z czasem zaczęły pojawiać się modele przeznaczone tylko dla pań, co znacznie zwiększyło wybór. Jaki model będzie idealny?

Inteligentne zegarki dla kobiet mogą różnić się nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością. Jakie typowo kobiece opcje może posiadać smartwatch i jak wybrać dla siebie wymarzony model? Poznaj smartwatche polecane dla kobiet.

Dopasuj smartwatch do stylu życia

Pierwsze pytanie, jakie warto sobie zadać na początku poszukiwań smartwatcha, dotyczy jego przeznaczenia. Na rynku można znaleźć zarówno urządzenia nastawione na aktywność fizyczną, które pod kątem funkcjonalności będą zbliżone do opasek sportowych, jak i funkcjonalne modele, będące poszerzeniem możliwości smartfona. Poszczególne rodzaje inteligentnych zegarków będą się różnić stylistyką oraz funkcjonalnością, dlatego warto dobrze się zastanowić, czego użytkowniczka oczekuje od smartwatcha.

Sportowe modele, które w specjalnych aplikacjach posiadają rozbudowane opcje treningowe, a ponadto stale monitorują parametry życiowe, mogą być tańsze. Jeśli oczekujesz przede wszystkim wglądu na tętno, liczbę przebytych kroków czy spalone kalorie, warto zastanowić się nad zwykłą opaską sportową, która będzie znacznie tańsza niż większość smartwatchów. Jeśli jednak zależy ci na powiadomieniach z telefonu czy możliwości odbierania SMS-ów, szukaj pośród sportowych smartwatchów, które są też odporne na wilgoć czy upadki.

Najważniejsze funkcje smartwatcha dla kobiet

Zakres możliwości oferowanych przez smartwatche jest bardzo duży i wciąż się rozrasta. Obecnie można podzielić wszystkie funkcje dostępne w inteligentnych zegarkach na kilka sfer codziennej aktywności:

  • przedłużenie funkcji smartfona,
  • do aktywności fizycznej,
  • praktyczne na co dzień.

Do pierwszej grupy można zaliczyć przede wszystkim takie funkcje jak odbieranie połączeń głosowych, wiadomości tekstowych oraz e-maili. Ta pierwsza opcja wymaga jednak wbudowanego głośnika i mikrofonu, przez co występuje jedynie w smartwatchach z najwyższej półki. Inną funkcją, która będzie możliwa bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni bądź torby, jest sterowanie odtwarzaczem muzyki. Większość dostępnych na rynku modeli pozwala też sprawdzić pogodę lub alarm.

W czasie treningu najważniejsze będą możliwości związane z monitorowaniem aktywności fizycznej. Pomiar tętna czy liczby przebytych kroków są tutaj kluczowe i powszechne w większości modeli. Warto sprawdzić też aplikacje przeznaczone do poszczególnych smartwatchy, gdyż mogą zawierać różnorodne programy treningowe.

Na co dzień przyda się z pewnością możliwość płatności zbliżeniowych. Poprzez NFC można podpiąć zegarek do karty płatniczej, dzięki czemu na zakupy nie trzeba zabierać ze sobą smartfona. Ważna jest też lokalizacja GPS, która przydaje się zarówno podczas treningu, jak i w awaryjnych sytuacjach, np. do namierzenia posiadacza zegarka. Na co dzień oczywiście przydatna będzie wodoszczelność. Szczelne smartwatche są bardziej odporne i nie trzeba się nimi przejmować, bez względu na pogodę. Szukając smartwatcha polecanego dla kobiet, warto też zwrócić uwagę na jeszcze jedną funkcję. Chodzi o możliwość monitorowania i zapisywania informacji na temat cyklu menstruacyjnego. W ten sposób najważniejsze dane będą zawsze dostępne.

Styl damskiego smartwatcha

Poza różnorodnymi funkcjami w wyborze optymalnego zegarka liczy się również jego wygląd. Na rynku znaleźć można uniwersalne modele, które świetnie prezentują się zarówno u pań, jak i u panów. Zazwyczaj jednak nie wyróżniają się niczym w swoim wyglądzie, dominuje czarny lub szary kolor. Znacznie bardziej barwne i ciekawe są smartwatche zaprojektowane z myślą o kobietach. Ponieważ panie mają zazwyczaj delikatniejsze nadgarstki, koperty zegarków są mniejsze, a paski węższe.

Specjalną linię damską wypuścił m.in. Samsung w modelu Galaxy Watch 3. Klasyczny design sprawia, że trudno odróżnić ten smartwatch od tradycyjnego zegarka, natomiast jego funkcjonalność jest na bardzo wysokim poziomie. Typowo damskim modelem jest również Huawei Watch GT 2 Elegant, który stylistyką również nawiązuje do eleganckiej klasyki.

Spośród sportowych smartwatchów polecanych dla kobiet można wyróżnić smukłe i wygodne zegarki Samsung Galaxy Active 2. Nieduży rozmiar będzie znakomicie prezentował się na kobiecym nadgarstku, natomiast samo urządzenie wyposażone jest w szereg funkcjonalności związanych z aktywnością fizyczną.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Była już mowa o najważniejszych aspektach smartwatcha dla kobiet – funkcjach oraz stylistyce. O czym jeszcze warto pamiętać, szukając optymalnego modelu? Z pewnością wygodna będzie duża pojemność baterii, która pozwala na kilkanaście dni użytkowania na jednym ładowaniu.

Dobrze sprawdzić przed zakupem możliwość spersonalizowania paska lub ewentualnej wymiany, jeśli oryginalny się zużyje lub zepsuje. W kwestii indywidualizacji smartwatcha dla wielu użytkowniczek ważna może być, chociażby, możliwość wyboru wyglądu tarczy. Niektóre modele mają wbudowane warianty do wyboru, a w przypadku innych możliwe jest pobranie nowych wzorów z internetu.

Obecnie coraz więcej jest możliwości wyboru optymalnego smartwatcha dla pań. Można w pełni dopasować zakup do własnego stylu oraz potrzeb. Wiedząc czego szukać, bez trudu znajdziesz inteligentny zegarek, który będzie Ci towarzyszyć na co dzień.

Sprawdź ofertę smartwatchy w PLAY!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl