SM_A715_GalaxyA71_Blue_Front.png
Porady

Smartfon do 2000 zł, czyli Samsung Galaxy A71

19 czerwca 2020 1 minuta czytania

Samsung Galaxy A71 to smartfon ze średniej półki cenowej, który jednak pod wieloma względami bardziej przypomina modele flagowe. Producent zadbał aby pod niemal każdym względem był „naj”.

Tak jest m.in. z ekranem Super AMOLED – panel dotykowy Galaxy A71 to jeden z największych wyświetlaczy w swojej klasie. I w dodatku jeden z najładniejszych. Jego przekątna liczy aż 6,7” przy rozdzielczości 1080 na 2400 pikseli, co przekłada się na ich gęstość równą 393 ppi. Wyświetlane kolory są bardzo wyraziste, a czerń głęboka. Przy bardzo dobrym audio telefon świetnie nadaje się np. do wygodnego oglądania filmów i seriali na jego ogromnym ekranie, który posiada otwór na przednią kamerkę 32 Mpix. Jeszcze ciekawiej prezentuje się tylny aparat.

Ten został wyposażony w aż 4 obiektywy, w tym główny 64 Mpix. Pozostałe obiektywy to szerokokątny, do makro i czujnik głębi. Aparat radzi sobie lepiej niż u jego poprzednika, Galaxy A70 czy mniejszego brata Galaxy A51. Zdjęcia dobrej jakości wykonasz również w niesprzyjających warunkach oświetleniowych, choć nie w całkowitej ciemności.

Samsung Galaxy A71 został ulepszony pod niemal każdym względem w porównaniu do poprzedniej generacji. Znalazło się więc miejsce na szybszy procesor (Qualcomm Snapdragon 730, osiem rdzeni 2,20 GHz), wspomniane lepsze audio i aparat fotograficzny, a czytnik linii papilarnych w ekranie działa znacznie lepiej. Producent zachował jednak to, co było dobre już w Galaxy A70.

Nie musisz więc narzekać na brak energii – bateria litowo-jonowa o pojemności 4500 mAh mówi sama za siebie. Cieszy też obecność sporej pamięci RAM (minimum 6 GB), a sam panel Super AMOLED ma te same parametry, lecz dzięki aparatowi w otworze wygląda nowocześniej.

Chcesz wiedzieć więcej szczegółów na temat tego telefonu? Przeczytaj całą recenzję Samsung Galaxy A71 lub sprawdź jego oferty w abonamencie Play.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl