Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Porady

Potrójne uderzenie technologii

5 maja 2020 3 minuty czytania

Tym razem nowe smartfony z rodziny Galaxy S debiutują w trzech odsłonach: Galaxy S20, Galaxy S20+ 5G oraz Galaxy S20 Ultra 5G.

Nowy styl

Tegoroczne modele wyróżnia spójna stylizacja. Obudowy oparte są o metalowe ramki, zapewniające sztywność i solidność konstrukcji, zaś tyły telefonów pokryto szklanymi taflami z wyraźnie zaakcentowanymi, ciemnymi oprawkami aparatów fotograficznych. Telefony będą dostępne w nowych, atrakcyjnych kolorach.

Znakomity obraz, dźwięk i wysokie bezpieczeństwo

Modele Samsung Galaxy S20 mają wyświetlacze Infinity O z dyskretnym otworkiem na przedni aparat oraz matrycą Dynamic AMOLED WQHD+ dającą nasycone barwy i płynność obrazu, dzięki zastosowaniu częstotliwości odświeżania 120 Hz. W nowych Galaxy S znajdziemy stereofoniczne głośniki z układem Dolby Atmos, dostrajane przez firmę AKG. Ich atutem jest też wysoka klasa wodo- i pyłoszczelności – IP68. Nowe modele wyposażono w układ rozpoznawania twarzy oraz ultradźwiękowe czytniki linii papilarnych, zamontowane pod powierzchnią ekranu. Bezpieczeństwa danych zgromadzonych w telefonach niezmiennie strzeże funkcja KNOX.

Wydajność z najwyższej półki

Smartfony z serii Samsung Galaxy S20 wyposażono w procesory Exynos 990, zapewniające wysoką wydajność, ale i energooszczędność. Modele mają po 8 GB pamięci operacyjnej, co sprawia, że są w stanie płynnie obsługiwać wiele aplikacji w tym samym czasie. Smartfony wyposażono w 128 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo kart pamięci microSD o pojemności do 1 TB. W roli systemu występuje najnowsza wersja Android 10 z wygodnym interfejsem Samsung One UI. Każdy Galaxy S20 ma układ szybkiego ładowania baterii, a także możliwość bezprzewodowego ładowania i udostępniania energii innym urządzeniom.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Tego smartfona naszpikowano najlepszymi rozwiązaniami koncernu. Duży wyświetlacz 6,9 cala zapewnia wysoki komfort obsługi interfejsu czy korzystania z multimediów. Telefon czerpie zasilanie z akumulatora o pojemności 5000 mAh, wyposażonego w układ szybkiego ładowania z mocą 45 W. Samsunga Galaxy S20 Ultra wyposażono w aparat fotograficzny z główną matrycą 108 megapikseli, wspomaganą przez układ optycznej stabilizacji oraz obiektyw o przysłonie f/1.8 i polu widzenia 79 stopni. Kolejny z aparatów ma matrycę 12 megapikseli i wykonuje zdjęcia szerokokątnym obiektywem o polu widzenia 120 stopni i przysłonie f/2.2. W zestawie fotograficznym wersji Ultra znalazł się również czujnik ToF zapewniający piękne zdjęcia portretowe, ale gwoździem programu jest 48-megapikselowy aparat z teleobiektywem o przysłonie f/3.6. Obiektyw ten umieszczono płasko w obudowie, wykorzystując konstrukcję podobną do peryskopu. Dzięki temu pozwala on uzyskiwać zbliżenia bez utraty jakości zdjęcia. W kombinacji z aparatem 108-megapikselowym można osiągnąć aż 100-krotne przybliżenie. 

Obejrzyj recenzje Mobileo Samsung Galaxy S20 Ultra  

Galaxy S20 Ultra dysponuje jeszcze systemem Bright Night, pozwalającym wykonywać doskonałe zdjęcia po zmroku, jak również rejestrować nocne filmy hyperlapse. Ponadto, umożliwia nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości 8K oraz przechwycenie w łatwy sposób pojedynczych klatek wideo i zapisanie ich w formie 32-megapikselowych zdjęć. Dodano także funkcję single take, pozwalającą zrobić jednocześnie zdjęcie trzema obiektywami oraz z rozmywaniem tła Live Focus czy animacją.

Samsung Galaxy S20 Ultra ma również aparat do selfie o wysokiej rozdzielczości 40 megapikseli i obiektywie z przysłoną f/2.2 i polem widzenia 80 stopni.  108-megapikselowa matryca w modelu Samsung Galaxy S20 Ultra 5G może pracować w trybie Nona Binning. Polega on na łączeniu dziewięciu sąsiadujących pikseli o rozmiarze 0,8 mikrometra w jeden duży piksel o wielkości 2,4 mikrometra. Ten tryb działania matrycy pozwala dużym superpikselom przechwycić więcej światła i uzyskać doskonałe 12-megapikselowe zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. 

Samsung Galaxy S20 I S20+ 5G

Samsung Galaxy S20+ to model średni pod względem wielkości. Wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala oraz akumulator o pojemności 4500 mAh. Rolę wariantu „kompaktowego” przejął z kolei Samsung Galaxy S20 z ekranem o przekątnej 6,2 cala i baterią o pojemności 4000 mAh. Oba mniejsze Galaxy S wyposażono w 10-megapikselowe aparaty do selfie o przysłonie f/2.2 i polu widzenia identycznym jak w modelu Ultra (120 stopni). Samsung Galaxy S20 i S20+ 5G mają podobne aparaty fotograficzne. Podstawowa matryca ma 12 megapikseli, optyczną stabilizację obrazu i współpracuje z obiektywem o przysłonie f/1.8, zaś kolejna, również 12-megapikselowa, zapewnia zdjęcia szerokokątne, dzięki obiektywowi o przysłonie f/2.2 i polu widzenia 120 stopni. Trzecia z matryc, 64-megapikselowa, współpracuje z teleobiektywem o przysłonie f/2.0. Co ważne, również i tutaj zastosowano układ optycznej stabilizacji obrazu, zapobiegający zrobieniu poruszonego zdjęcia. Dodatkowo, model Galaxy S20+ 5G ma jeszcze czujnik ToF, wspomagający rozmywanie tła w ujęciach.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl